Страница 4 от 44 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 658

MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #46

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Седни и напиши по едно писмо до вносител и производител.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #47

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Деяне от както имаш Саньото МХИто почва да те дразни нали .. питаш ли ме мене като имам Панасоник който много ме издразва .. описания от тебе проблем съм го наблюдавал при него ,свързал съм го с това че няма ЕТРВ и са му заложили софтуерно да предпочита работа на номинал с почивки с цел икономия но може проблема да не е от там .. инак като стопли си бичи кротко на около 200-250 вата ,на по малко не може .. изключва само ако стопли помещението твърде много .Наблюдавал ли си дали този начин на работа се променя с промяната на външната температура ? Особено много прави така ако навън е над нулата нали

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #48

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Alexi, при -10 и надолу on/off работата му продължава. Просто се увеличава интервалът, в който е on. Ако при +5* работи 10 минути и почива 5, при -10* да кажем работи 15-20 минути и пак почива. Сега навън е +8* - MHI-то духа жега, след което спира, а Sanyo-то едвам подухва с хладна струя.
    Не смятам, че при -10* топлозагубите ми са по-малки от минималното отдаване на климатика, че да изключва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #49

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Здравейте,
    Имам два ZGX-S, единия е 20, другия 35. Сложил съм ги преди 3-4 месеца. Имам и един 35 ZFX-S. 35 ZGX-S не е при мен сега и не мога да кажа за него, но 20 определено работи, както описва deian - преди да е достигнал зададената температура спира за определен период и пак тръгва. Отделно при продължителна работа на минусови вънишни температури тавата му замръзва бързо, външното тяло става шумно и не може да пъдържа зададената температура. ZFX също има лед около тавата, но без проблем си подържа температурата и не изключва преди да я е достигнал. От спомените които имам за 35 ZGX не си спомням да прави безмислени паузи, но не съм сигурен 100 %. Струва ми се, че ако се пуска на hi power може и да не спира преди да е достигнал желаната температура.
    Преди две седмици идва един техник, като беше замръзнал 20-ката и ми каза, че било нормално при тея атмосферни условия да замръзне. Даже се опитваше да ме убеждава, че е малък за стаята - 31 м3 с добра изолация и дограма - мен ми се струва, че 77 w/м3 са достатъчни - нека все пак и специалистите кажат.
    Разликата между 35 ZFX-S и 20 ZGX-S е очевидна, в полза на първия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #50

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    На High Power не спират, но той High Power е програмиран да се изключи на 15-тата минута.
    Ако можеш, направи наблюдение на работата на ZFX и на ZGX. Първо виж дали и двата работят на он/офф при поддържане и после задай по-висока температура и виж дали някой от тях спира преди да я достигне.
    Ти май си единственият човек тук с двете серии на един и същи модел. Ако се окаже, че при ZFX няма проблем, ще търсим разликите.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #51

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    ;-))) хубава тема.
    Аз съм с SRK35ZGX-S, и направо ме замислихте.
    Първото което се сетих е относно това спиране за което говорите, т.е дали спира компресора, или чувате как спира перката ?
    Проблема при мен е че почти немога да го чуя как работи външното тяло, и съответно трудно различавам дали работи или е спрял.

    Но ще взема да тествам.
    Иначе аз съм забелязал че в режим AUTO и висока температура се получава кофти комбинация.
    Т.е има едно спиране на струята и последващо пукане на вътрешното тяло от температурната разлика, но това пак не означава че е спрял компресора.
    Ще взема да го вържа с амперметър да го видя какво прави.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #52

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ами спира компресорът + външния вентилатор - знам, понеже ми е на терасата Вътре си вдига клапите и или върти леко въздуха или напълно спира.
    Обърни внимание колко често при теб си затваря клапите по време на работа. Важно е като информация, тъй като софтуера на 25 и 35 е различен. Аз нямам наблюдения над 35, chachoto е с 20, а аз с 25.
    Ще те помоля наистина да го следиш за няколко цикъла и да пишеш после.

    Иначе сервизно на ZFX серията, в което има няколко странички повече от ZGX и има интересни неща - стр 28 (30) Stop mode.
    http://www.ivik.ua/docs/2006-SRK20,25,35,50ZF-S.pdf

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #53

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ще помоля техническите лица във форума да коментират следното нещо. В горния линк на сервизното прочетох, че при спиране или ресетване от защитната функция на външното тяло, инверторът изключва за 2 мин 55 сек. Излязох и засякох времето от спирането на перката и компресора (чувам го) до повторното му включване (чува се звук от реле) - 2 мин 55 сек с хронометър!!! Поведението на indoor fan-а е точно като в диаграмката - изключва малко след спирането на компресора и включва малко след повторното включване на компресора заради "hot keep".

    Стр. 28 (30) от сервизното за ZFX - горе в линка.

    Проверено отново от мен, както и от chachoto - на 2 мин 55 сек релето включва.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #54

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Ще прегледам сега тази графика, но искам междувременно да Ви попитам, при монтажа тръбите за свързването на вътрешното с външното тяло на заварка ли ги направиха или оригинално както е на конуси и дали е възможно да има леко пречупена тръба на пакета по пътя му от вътрешното към външното тяло.

    ---------------------
    По обяснението ти и тази таблица излиза, че климатика изключва по някаква защита, остава да се открие каква е тя.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #55

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Аз съм на конуси при външното и с гайки към вътрешното. Нямам остри ъгли или пречупени тръби.
    Ето още една интересна табличка, погледнете последната колонка!

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #56

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    До като не извършиш процедурите описани в сервизния режим няма да разбереш какъв е проблемът.

    Например страница 34-та на твоят модел Self-diagnosis data, ще ти даде информация за причината за спирането под формата на код за грешка, конкретните температури на всеки един от 5-те датчика по време на спирането, информация за дистанционното ти управление (предполагам какви са му били заданията). Можеш да получиш информация за последните 5 необичайни спирания на климатика.

    При Stop data, ти се дава също причината за последните 10 спирания под формата на код за грешка който е обяснен в таблицата Error code, stop code table.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #57

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    valen1, нека гледаме сервизното на ZGX за теста, че моят е ZGX. Май всичко е същото, но все пак (поне страниците не съответстват с тези на ZFX). Има го в първото ми мнение в темата.
    Доколкото разбирам, (5) self diagnosis table е за диагностика ако сам започне да вади грешки - т.е. не в моя случай.
    На мен явно ми трябва (6) Service mode. Само не ми стана явно където пише "turn off the air conditioner's power..." и после "turn on" - т.е. да го изключа от контакта и после да го включа в контакта, натискайки едновременно бутона под капака на вътрешното тяло ли?
    iv. Remote Control Information Tables също не ми е ясно.
    Много сложно сервизно меню... Какви са тези чудеса в iv, v и vi?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #58

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    ZFX нито при подържане, нито при достигане на температурата спира, не само това, но и до достигане вентилатора поставен на auto духа на най-високата степен, докато достигне зададената темп, а пък ZGX само в началото духа на макс и после намалява, спира и пак почва и така доста пъти, докато достигне темп.
    Това спиране и тръгване не се ли отразява негативно и на разхода?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #59

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    Е точно това имам предвид! Какво са променили в този ZGX, че са го оцапали така... ;( По думите ти разбирам, че ZFX се държи точно както трябва. ZGX наистина си намаля вентилатора безпричинно преди да е стигнал температурата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    50
    #60

    Re:MHI серия SRK_ZGX - начин на работа

    И спира - вдига клапите, в което няма никаква логика, тва е все едно да се включи перката на колата, а температурата на водата да е 30 C.
    Обаче на 35 ZGX май не е така, и май не замръзва като 20, макар, че единия е на южна стена а другия на север, но лошото е, че нямам наблюдение на по-големия, понеже е в друг град.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 44 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S
    От mschumacher във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 411
    Последно: 29-12-16, 16:50
  2. Отговори: 41
    Последно: 17-08-12, 19:13
  3. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 18:19
  4. Идва нова серия на Panasonic МКЕ серия.
    От Mega във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 28
    Последно: 27-03-11, 14:52
  5. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе