Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 78
Like Tree1Одобрявам

Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1

    Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Здравейте... малко помощ ми е нужна.

    Ситуацията е следната.. Хол 25 кв.м ,висок 2.50 към него преходна трапезария.. с тераса с план за остълкяване..ама до момента не е . Трапезарката е към 10 кв.м .

    Изолацията навсякъде е фибран розов ( преди 10 години такъв слагаха ). Хола барбар с трапезарията се огрява от слънцето когато няма облаци.

    Съседната спалня е 14 кв м. вътрешна (между хола и по малка спалня) .. и са на обща тераса.
    Та.. ще ли се справи Mitsubishi MSZ-FD35VA(вътр.тяло ) + MUZ-FD35VABH(външ.тяло) за хола + трапезарията. Не искам да е Африка, но да може да се седи нормално с фанелка.

    Това е половината от задачата..
    Другата задача е че спалнята ми "виси" като решене.. Първоначално тръгнах от модел 1 външно тяло и 2 вътрешни. Zubadan-a е злобна работа ама май става тлъста сметка с 2 вътрешни тела.

    Мернах и Mitsu Heavy SCM-40ZG-S ,то захранва 2 тела ( какви? че са доста.. ) още не знам.

    Та... Helpppp




  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Къде го намери това външно тяло MUZ-FD35VABH(външ.тяло) То в България такива не са внасяни дори от вносителя Климаком .Да не те "люлят"????


    Според мен няма да се справи, ако имаш съпруга или приятелка и според нея няма да се справя.По твоите критерии може и да го приемеш, че се справя -с фланелка.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Климаком от тази година продават ЗУБАДАН, т.е. VABH външни тела, но са объркали данните в ценоразписа си.Поне така рекламират, но на мен цената ми се вижда ниска за 25-ица.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Според мен няма да се справи, ако имаш съпруга и приятелка...
    Ако има съпруга и приятелка... определено няма да може да ги стопли с един климатик

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Климаком от тази година продават ЗУБАДАН, т.е. VABH външни тела, но са объркали данните в ценоразписа си.Поне така рекламират, но на мен цената ми се вижда ниска за 25-ица.
    Прав си видях ги в моя линк.Все пак 35 кв.м. са много за 35-ца дори да е зубадан-само компресора е различен-с директно впръскване на газ.Скъпи са екстрите които предлагат в сравнение с другите конкуренти тошиба, панасоник(200 волтовите), фуджитсу и дори МХ.


    Касап -голямо зло си ей, имах предвид "или" ма на много места трябва да обръщам внимание... с един климатик не знам дали ще може, ма само с един кож*н "реотан" едва ли...

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #7

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Тогава да си мисля само за спалнята ако е на тази цена едно Зуба-муба 25-цата трябва да се срави с 14 те квадрати. Поне ще топли и през много студените дни (според реламите и тестовете) .

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Ако беше цяло помещение 35-цата щеше да се справи с тези 35 квадрата.А 25-цата е прекалено мощна за тези 14 квадрата, няма смисъл да я слагаш.

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #9

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    За тази спалня си вземи климатик с нисък минимум на отопление. Този ще ти пасне идеално:

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._hiperinvertor

    или ако имаш повече парички този:

    http://impas-klima.com/invertorni-kl...iseikai-5.html

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Тошиба дайсекай 6 е по-добро- совече мощност и без възможен проблем в лагера на турбината.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #11

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Тошиба дайсекай 6 е по-добро- совече мощност и без възможен проблем в лагера на турбината.
    Да прав си,но аз само му давам пример за нисък минимум.Иначе спор няма за 6-то поколение.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    V да не би да има проблем с мотора на турбината? V е по-добре от VI за много малка стая.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #13

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Бре, тоя Зубадан направо е без пари. Дали може да се комбинира с вътрешно подово тяло? diksanal май беше сложил някъде снимки на вътрешни с VRV. Ако запазва същата мощност до -15, това е климатикът за България.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #14

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Изчислявайки необходимите ватове на кубик какво вземаме предвид що касае климатик, чувам от 60 до 45 W , кое е вярното незнам. Тук е моментада спомена че мястото е Враца, и днес вече има 3 см снягггггггггг хехе..


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318755575[/time]_________________________________________________

    Зада е цирка пълен да намесим още един играч ,Ururu FTXR28EV1B Daikin по данни гледам 30 м2 ,което е най близо до мойте 35 , едва ли ще ми обърнат каруцата. Цена с монтаж е 3000 което е почти същото като 2800 с незнайно колко монтаж от Климаком.. гледам че режим на отопление е по малак от Митсуто .. Та анонс към дадените мнения, защо Митсуто да не се справи с 35 квадрата, като Дайкин-а се справя с 30 при 3,6 срещу 4 на Митсуто ?


  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    ето едно разумно предложение на добра цена

    http://www.climamarket.bg/?p=4158

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 10-09-11, 20:47
  2. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  3. Отговори: 32
    Последно: 13-07-09, 18:38
  4. Интересна ситуация с обратен завой
    От -CTPAX- във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 10-08-07, 15:52
  5. Задача 33х (засукана и объркана на макс)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 15-01-07, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе