Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 78
Like Tree1Одобрявам

Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #31

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    При -7-15 има ли реално значение какъв КОП имаш при номинал ? Голяма част от машините при тези температури така или иначе работят над номинал и от значение е максималната мощност която можеш да постигнеш, а не някаква несъществена икономия. Да не говорим, че линка който е дал Еди си е доста изпипан с ЕН сертификатите и тн, а не е някакъв клип в Ю-туб примерно Аз също подкрепям Еди за предимствата на Митсубишито, като сила спрямо Дайкина, вече за комфорт и тн идея си нямам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #32

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Той COP-a е даден и на номинал, но до +2 градуса. Оттам надолу сигурно крият нещо. То и една духалка от 15 лева запазва 100% отоплителна мощност при -20, но въпросът е доколко е ефективна. След като си го гледал клипа, не е правилно да казваш, че тестове за Дайкин при -15 няма, даже и при -32 бичат хайваните.
    При тестове под 2 градуса се тества само при 100% натоварване на компресора.Клипчето не е тест на ДАЙКИН, аз говоря за тестове.Освен това модела е 50-ица, ти се опитваш да сравняваш с 35-ца.нали си представяш, за каво става дума при 50VABN, съответния модел на ДАЙКИН-а от клипа.Само да ти кажа, че при -15 отдава 6 кв.Ето го теста на 35 VABN - http://www.energimyndigheten.se/sv/H...epumpar/?tab=2 , данните са от тук.Не се правят от продавачи на климатици, а от съответна независима сертифицирана лаборатория.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #33

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Даже имам брошура на Hitachi-то .. не бях обърнал внимание за големия модел. Гледам има и контрол на влажността. А дали ще се намери тест на 35-цата.. голегата даде за 25 модела.. ровя ама ..ще ли намеря.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #34

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Само за 25-ицата има, за 18 и 35 не съм виждал.Освен това ще ти е малък.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom
    Даже имам брошура на Hitachi-то .. не бях обърнал внимание за големия модел. Гледам има и контрол на влажността. А дали ще се намери тест на 35-цата.. голегата даде за 25 модела.. ровя ама ..ще ли намеря.

    С този дайкин не можеш се стопли в 35 кв.м. Еле пък във Враца...

    С три хиляди лева не се гъбаркай със себе си, ами си вземи:
    1. една Нокрия

    или нещо за Япония:

    2. sanyo-sap-dk56u2

    3. това саньо

    4. или това

    Има за японския пазар модели, но ги няма в Бг и предвид кризата и много рядкото им търсене едва ли ще внесат скоро.

    Щото с тея анемични сарари хем ще тракащ с чене, хем ще ни анатемосваш, съпругата/прителката ти през деня , а през нощта ще те изгони да спиш на студения под и тогава...

    П.П. Не се хвърляй на ненужни екстри които няма да те стоплят.Избирай измежу климатици които могат да отопляват 35 кв.м. и едва след това между тях избери този чийто екстри ти харесват най-много.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #36

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Така изглеждаше половинката снощи.. Тия жени хич не обичат студеното.. Аз сигурно излъчвам 0,5 kW хехе, шегичка.

    Аз затова питам, не е възможно човек да знае спецификата на всеки уред. Продалжаваме до верния избор...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318858388[/time]_________________________________________________

    ..Някой ще си рече тоя седи в форума и само драска... Ами това ми е 1 степенна задача преди студа та..

    Претендент от новите : и цената ми хареса. RAS-16PKVP-E / RAS-16PAVP-E Super Daiseikai 5 какво мислите.
    stanislav77 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #37

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    нищо особено не е зубадана като му гледам данните .. с почти 2 пъти по евтин климатик се постигат същите показатели .. рекламата ,че си запазва номинала до -15 е смехотворна трябва да ги съдят за тая глупост ..

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #38

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom
    Претендент от новите : и цената ми хареса. RAS-16PKVP-E / RAS-16PAVP-E Super Daiseikai 5 какво мислите.
    Добре е. Може да погледнеш и това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #39

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    И MHI-то е много добро, но Тошибата има повече ектри и повече си заслужава за 3099 лв. с монтажа 16-ката е направо супер. Дори 18-ката на Daiseikai 5 е на по-добра цена от 50-ката на MHI.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Няма по-добро, щом можеш да си го позволиш!

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #41

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    нищо особено не е зубадана като му гледам данните .. с почти 2 пъти по евтин климатик се постигат същите показатели .. рекламата ,че си запазва номинала до -15 е смехотворна трябва да ги съдят за тая глупост ..
    Toчно това исках да кажа и аз, но пак ме разбраха погрешно. Бях чувал/чел, че запазвал номинала си до -15, но се оказа, че не важало за домашната климатизация. Ако беше вярно и ако беше съвместим с подово вътрешно, бях голям мераклия. Май пак ще заложа на Дайкин, както богаташите от елитните квартали на Ню Йорк, те хората там не са прости, комбинацията глупав и богат в Америка не съществува.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #42

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    нищо особено не е зубадана като му гледам данните .. с почти 2 пъти по евтин климатик се постигат същите показатели .. рекламата ,че си запазва номинала до -15 е смехотворна трябва да ги съдят за тая глупост ..
    Я да чуя с кой модел 35-ица за 1400 лева се постигат 4,3 кв при -15 градуса /освен с моя JDR /.Освен това технологията ЗУБАДАН е два вида, запазването на показателите касае втората за големите машини.Що се касае до 16PAVP определено считам, че е малък за двете помещения при -15 му остават 2,81 кв.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #43

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Коя фирма бихте препоръчали за доставка и монтаж на машината ( RAS-16PKVP-E / RAS-16PAVP-E Super Daiseikai 5 ) . Доколкото виждам си е Japan сглобка.


  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    За 35-те квадрата ли я вземаш.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #45

    Re:Засукана ситуация с модели.... Mitsubishi..help

    Да за холо-трапезарията ще е . Така или иначе ще остъкля и терасата и ще стане съвсем уюутно .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 10-09-11, 20:47
  2. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  3. Отговори: 32
    Последно: 13-07-09, 18:38
  4. Интересна ситуация с обратен завой
    От -CTPAX- във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 10-08-07, 15:52
  5. Задача 33х (засукана и объркана на макс)
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 15-01-07, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе