Страница 55 от 56 ПърваПърва ... 54553545556 ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #811

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Спрете го от захранването за поне 20 минути. След това го пуснете в режим охлаждане, като сложите степента на турбината на максимална. Ако машината не тръгне, пребройте колко пъти мигат лампите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #812

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Не става , а лампите не спират да мигат , ламелите не се движат и нищо не тръгва. Дори не мога да го спра от дистанционното . Климатика е вързан с твърда връзка директно в мрежата и спрях захранването на целия апартамент за 30 минути и нищо... Просто си мигат лампите без да спират , а от дистанционното не мога да направя нищо .
    Този пост е редактиран от coool; 27-06-16 в 23:10.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #813

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ако някой го е чистил скоро и се е откачила някоя от ламелите, няма да тръгне без да я наместиш докато превключи микретата.
    Aleksandars и Rumb@ta харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #814

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Точно това се оказа - микретата ,която държи ламелите се беше извадила леко,и като я вкарах климатика тръгна и всичко е ОК . Благодаря!!!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #815

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте, от известно време започна да румоли двигателя на външния вентилатор. При тръгване също престъргва няколко пъти преди да набере сккорост. Предполагам че е някаква втулка. Та въпроса ми е дали ще дочака края на зимния сезон или да предприема нещо?

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #816

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от nikolas Виж публикацията
    Здравейте, от известно време започна да румоли двигателя на външния вентилатор. При тръгване също престъргва няколко пъти преди да набере сккорост. Предполагам че е някаква втулка. Та въпроса ми е дали ще дочака края на зимния сезон или да предприема нещо?
    Лагерчета!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #817

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Може да ромоли самата перка, и проблема да е само развит болт на перката, първо провери него, като отваряш капака.На мен ми се случи преди няколко години подобна ситуация.
    tanatos и nikolas харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #818

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    edi1 се оказа прав! Леко развита гайка,на оста на външната перка. Благодаря!
    tanatos одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #819

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да попитам нещо за модела. Сега като го пускам на охлаждане климатика, чета че е хубаво после да подуха на вентилатор 10мин.преди да го спра. За да не се появят миризми. Като гледам този климатик няма режим вент. Има една капчица. Как процедирате преди да го спрете след охлаждане?

    Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #820

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Вдигаш градусите на 31 на охлаждане или го слагаш на 18С на отопление и вентилатор на 2-3.
    И го оставяй 20-30мин.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    91
    #821

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Благодаря

    Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #822

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте на всички. Не съм влизал доста време тук и не съм писал, но сега се налага да се обърна към специалистите за съвет. Имам 3 климатика GE25VA и по принцип съм доволен от работата им вече 8г. Машините работят коректно и без проблеми, освен питите на външните тела. Не знам аз ли съм каръка или и други имат такива проблеми, но само един от трите климатика още не е пипан от майстор. От другите единият три пъти му се пробива питата, на другия два пъти. Майсторите казват че били много тънки тръбите. Сега проблема е друг. Единият от климатиците дето ми грее и бойлера /имам тема за преработка на климатик/ спря да пуска фреона към вътрешното тяло.Машината работи и фреона си е вътре, защото бойлера се загрява нормално. Но вътрешното тяло пуска съвсем малко топло, тоест хладко. Сменях режимите на топло и студено, но няма ефект. Бойлера се грее, но вътрешното тяло не духа нито топло нито студено. Фреона за бойлера е хванат преди четирипътния вентил.Мойте съмнения са именно за тоя вентил дали е възможно нещо да се е прецакал и да не пуска фреона към вътрешното. Преди малко разглобих външното и мерих вентила. Бобината си му е наред и като сменям режимите щрака. Въпроса към знаещите е може ли въпреки че щрака да се е прецакал нещо и да не пуска към вътрешното ? Ако не е той остава да има някъде запушване , но от какво ? Като го оглеждах одеве , взех че го почуках леко по корпуса с дръжката на отверката, беше на студено и тръбите на вътрешното за малко взеха да се заскрежават. Но бързо им мина и положението си остана непроменено.
    Да питам колко би струвал такъв четирипътен вентил ако се наложи смяна. Това естествено ще доведе и до нов фреон.
    Другият въпрос е дали се намират нови пити за смяна на външно тяло, че ако продължи така по добре да сменя климатика.
    Какви отзиви по отношение на питите на външните тела на този модел има от притежатели.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #823

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Бабката ползват такъв от може би 6-7 години.
    Никакви проблеми до момента с нищо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #824

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте, Честита Коледа на всички съфорумници! Днес разглобих външното тяло, защото започна да става шумно и видях че единия тампон на компресора най-вероятно е разбит. Може ли да се смени при монтиран климатик или трябва да се разкача външното тяло?Благодаря предварително! http://cloud.tapatalk.com/s/63a8539a...225_135525.mp4

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #825

    Re: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Мисля че не е разбит всички са така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 56 ПърваПърва ... 54553545556 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе