Страница 5 от 56 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Моя японски изрод пък има КОП над 7 на минимума /400 отдава, 55 консумира/, явно нещо не му е наред. Та КОП на минимума може да е колкото ще, ама с параметри 0,1-4,2-7,6 може да се сънува европейска машина с тези параметри, освен един модел за 2011 г..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #62

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Viper_83
    Някъде прочетох, че работел като конвенционален заради честият он/оф ?! Това в крайна сметка вярно ли е?
    Не е точно така. Конвенционалния като включи, включва на максимум (той друго няма), а инверторния включва на минимум.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #63

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Не е точно така. Конвенционалния като включи, включва на максимум (той друго няма), а инверторния включва на минимум.
    Е то щом е така общо взето тогава не виждам голямо значение от това,че ще изключва по често. В крайна сметка не знам какъв му е разхода при минимум (ако случайно имаш инфо ще съм благодарен да го споделиш с мен), но едва ли ще е фрапиращ.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #64

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ако може и разхода на стенд-бай... /СОР-а го знаем/

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #65

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Не намирам данни за това колко харчи на минимум, но най-вероятно е в рамките на 250-300вата, а отдава 1.3 киловата.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #66

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Този модел има КОП при минимума около 5, така че работейки в този диапазон около 1,3 KW и консумирайки 260 W си е супер, оттам нагоре до номинала стига до 4,57 КОП. Предполагам ако това беше приоритет на инженерите от митсубиши веднага щяха да го направят минимума да е нисък, но явно това не е толкова важно,100 W за отопление - сигурно компютъра и плазмата отделят повече , какъв е смисъла, като се говори за отопление трябва да има приток на топлина която да се усеща, а това че климатика спирал и тръгвал в това време от годината - аз моя не го пускам още щото няма смисъл да ми прави температурата 25 гр. при 23 без отопление.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #67

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Боже, колко мъка има по този свят. Причината за този нисък минимум е, че японците обитават много малки помещения. Средната цена на квадрат апартамент в Токио е около 7000 долара, стаите им са около 7-8 квадрата, 10 квадрата е лукс. Бях прочел някъде, че татами било мерна единица в Япония. Голям майтап. Татами е вид тяхна черга с размери около 0.8-1 квадрат. Затова германците, американците, скандинавците и т.н. не са се светнали да внасят 100 волтови клими в държавите си. Техните тоалетни са по 10-15 квадрата. Плюс това климите им се слагат в къщи от по 200 квадрата на етаж, повечето също непопулярните тук мултисплит системи и термопомпи. Ама стига съм ви давал акъл без пари.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #68

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ами че ние къде живеем, а за мъката ще ми обясниш по- подробно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #69

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Не намирам данни за това колко харчи на минимум, но най-вероятно е в рамките на 250-300вата, а отдава 1.3 киловата.
    Мерси все пак за инфото от предните постове. Утре отивам и го поръчвам, мисля че ще е по добрият избор от ASYG09LE.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Този модел има КОП при минимума около 5, така че работейки в този диапазон около 1,3 KW и консумирайки 260 W си е супер, оттам нагоре до номинала стига до 4,57 КОП. Предполагам ако това беше приоритет на инженерите от митсубиши веднага щяха да го направят минимума да е нисък, но явно това не е толкова важно,100 W за отопление - сигурно компютъра и плазмата отделят повече , какъв е смисъла, като се говори за отопление трябва да има приток на топлина която да се усеща, а това че климатика спирал и тръгвал в това време от годината - аз моя не го пускам още щото няма смисъл да ми прави температурата 25 гр. при 23 без отопление.
    А колко е КОП-а при минимума на ASYG09LE, ако имаш информация? За отдаването знам,че е 0.5.

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #70

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    На мен килера ми е 10 квадрата, затова климатик за 7-8 татами не ми е фикс идея.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #71

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Боже, колко мъка има по този свят. Причината за този нисък минимум е, че японците обитават много малки помещения. Средната цена на квадрат апартамент в Токио е около 7000 долара, стаите им са около 7-8 квадрата, 10 квадрата е лукс. Бях прочел някъде, че татами било мерна единица в Япония. Голям майтап. Татами е вид тяхна черга с размери около 0.8-1 квадрат. Затова германците, американците, скандинавците и т.н. не са се светнали да внасят 100 волтови клими в държавите си. Техните тоалетни са по 10-15 квадрата. Плюс това климите им се слагат в къщи от по 200 квадрата на етаж, повечето също непопулярните тук мултисплит системи и термопомпи.
    Интересно, къде точно си слагат машините с означения 36, 40, 45... 71? А едно татами е 1.8 м2.
    Ама стига съм ви давал акъл без пари.
    Ма верно стига.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #72

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Еми сигурно има и богати японци, които имат стаи от по 30-40-50 квадрата. Едва ли всичките живеят в апартаменти. За татамито не претендирам, толкова ми е останало в акъла, може и 2 квадрата да е. Преди време като гледах по Дискавъри се сещам, че имаше и едни апартаменти като американските мотели, наредени по номер и от вратата направо влизаш в хола.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #73

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ами при моята изолация определено ми трябва машина с нисък минимум.Затова съм си избрал ТОШО ЕВРОПЕЙСКИ.Дори и той често изключва компресора при -5.Какво да си сложа, машина с минимум 1, 1 и нещо КВ и да го ползвам почти през цялата година като вентилатор ли, или да си преместя къщата в Скандинавия .

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #74

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Абе то и Хитачито ми пада на 155 вата в 27 квадрата, ама не бих казал, че е по-добър и създава по-голям комфорт в сравнение с подовия Дайкин-35, който уж падал на 300. Аз откакто му освободих датчика не съм го усещал да изключва.

    И съм чувал от един познат на баща ми, на който сина му е в Япония, че там и зимата си изключвали климатиците и ги включвали когато се върнат. Сигурно затова им е тази максимална мощност. Но не претендирам, че е 100% истина. Може би компресорите им да са направени и за такъв режим на работа. Някой който е пил вода от извора може да сподели.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Е, и моето ХИТАЧИ не създава по-добър комфорт от ТОШО-вците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 56 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе