Страница 45 от 56 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    8
    #661

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Предлагат ми за 180 лв да ми сложат вана с нагревател на външното тяло? Цената става ли или е скъпичко? И немога ли да си направя нещо сам?

    П.п
    Предложението е от фирмата която ми подържа климатиците гаранционно!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #662

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Дали е скъпо зависи от мястото на климатика. Ако някой ще го сваля или ще виси два часа надолу с главата цената е супер. Друг е въпроса какъв нагревател и с какво управление ще е. Да не се окаже, че сметката ти е от нагревателя, не от климатика.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #663

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Първо, има ли нужда от нагревател? За първа година ли го ползваш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #664

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте, въпроса ми може да важи и за други марки климатици. От 10 дни имам монтиран MSZ-GE25VA в стая 14м2 в друго помещение имам Дайкин FTX50GV , при зададени 21* и вентилатор на автомат на двата климатика ми направи впечатление ,че струята на Дайкина е чувствително по-топла. Дали е нормално това и ако не трябва ли да викам техниците.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #665

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Съвсем нормално е по мощния климатик който е монтиран в по голямо помещение да духа по топло тъй като загубите на това помещение са по големи.
    Колкото по малко загуби има една стая толкова по малко енергия и трябва за да е загрява и държи топла. Направи си проба сложи MSZ-GE25VA на 30 градуса и ще видиш че и той ще лъхне жега.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #666

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Благодаря за отговора на chachoto :rolleyes:

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #667

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте , карам първи студен сезон с GE25VA и не съм сигурен дали функционира правилно . При стартиране в режим отопление му трябват десетина минути , за да почне да духа топъл въздух . При този режим вентилатора и жалузите не могат да се регулират , просто вътрешното тяло не отговаря на командите на дистанционното . Зададената температура я стига доста бързо , но след това следва един странен цикъл - 5-10 минути духа топъл въздух с жалузите насочени надолу , след това за 10-15 минути жалузите се вдигат до хоризонтално положение и духа хладен въздух . Нормално ли е това ?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #668

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    За този мoдел е нормално- просто е с висок минимум в режим отопление.Когато достигне зададената температура започва само да обдухва без да работи компресора и затова въздуха е хладък.Лошото е и че жалузите му са на зададени софтуерно положения и не подлежат на "ръчна регулация" от дистанционното.
    Изходите са 2:
    -Ще започне да духа постоянно топло и няма спира когато температурата навън падне под 3 градуса и се задържи така.
    - да вдигате зададените градуси докато започне да не спира и да работи постоянно.Така няма да духа никога хладък въздух.


    За по-голям комфорт- климатик с нисък минум от марките тошиба, фуджи илектрик, фуджицу, дженерал-фуджицу, някои модели на шарп и на LG.
    Този пост е редактиран от justify; 22-11-12 в 14:40.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #669

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Има начин да не мърда жалузите когато спира и той е да ги сложите в най горна позиция и после на ръка да ги свалите колкото искате надолу.Всичко това трябва да стане леко и без да се напъва клапата да не се прецакат зъбчетата на колелцата на моторчето което я движи.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #670

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Благодаря и на двамата за отговорите .
    @justify - да , стаята е със изолация и засега разликата м/у температурата на стаята без отопление и зададената на климатика е малка - около 3,4 градуса . Пробвах да задам по-висока температура , но не ми е комфортно . Проблемът идва най-вече от хладната струя въздух , която не може да се насочва .
    @chacoto - в крайна сметка така и правя , но да ставаш на всеки 10-15 минути при условие че има дистанционно си е доста дразнещо .

    Намерих обяснение в упътването , че непроменяемото хоризонтално положение на жалузите при режим отопление
    ( когато духа хладен въздух ) е като мярка за сигурност - да се избегне изтичането на конденз от вътрешното тяло

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #671

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Странна работа - конденз във вътрешното тяло в режим отопление? По-скоро вдига жалузите на горе за да не ти духа хладно.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    5
    #672

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Прав си . Смесил съм два абзаца :

    Symptom :

    The direction of the horizontal vane cannot be adjusted with the remore controller

    Explanation:

    - When the unit is operated in Cool or Dry mode , if the operation continues with air blowing down for 0.5 to 1 hour , the direction of the airflow is automatically set to horizontal position to prevent water from condensing and dripping

    - In the heating operation , if the airflow temperature is too low or when defrosting is being done , the horizontal vane is automatically set to horizontal position

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #673

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    по същия на4ин работи и моито хеви и сам мн.доволен защото ми запазва топлината долу на пода

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #674

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    здравейте утре ще идват у нас за годишна профилактика на моето Mitsubishi MSZ-GE25VA ,

    климатика вече го имам една година , интересуваме какво точно трябва да направят какво да гледам да се направи от тяхна страна , че много много доверие нямам на фирмата която ми го монтира имаше калпав монтаж но както и да е ...
    ако можи някой да ми отговори да знам за утре какво да гледам.... Благодаря предварително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #675

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И аз се присъединявам към тоя въпрос-за какво трябва да се гледа при монтаж/обслужване на климатика? .Имаме въпросното Мицубиши, доволни сме много и от монтажа и засега от машината, но да видим как ще се държи при големите студове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 56 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе