Страница 8 от 56 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #106

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ето
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #107

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Благодаря ти много!
    Хм, само един отвор в средата под топлообменника - дали не задържа вода, а оттам и да трупа лед зимата? Някой с впечатления от зимно ползване на този модел?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #108

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Миналата зима не можа да се запуши целият отвор с лед, има висулка само, но това зависи и от времето ако има повече от 10 дена с як студ не знам как ще бъде.Сетих нещо което прави много интелигентно, примерно ако му зададеш от 22гр да прави 25,26 след минута прави дефрост и тогава почва начисто, не се напъва със побелял топлообменник.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #109

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    За мен единствения недостатък на МЕ, който така и не знам дали успяха да преодолеят си остава късането на външните топлообменници от лед и за мен единственото разумно решение си остава монтирането в тавата на нагревател 100Вт. с термостат за сработване при отрицателни температури. У нас все още цената на ел.енергията е толкова ниска, че ако човек пресметне текущите разходи по едно такова мероприятие и ги съотнесе към потенциалните щети и разправии ще види, че везните накланят еднозначно към нагревателя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #110

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    За мен единствения недостатък на МЕ, който така и не знам дали успяха да преодолеят си остава късането на външните топлообменници от лед
    Добре де, въпросният проблем не се ли решава на 100% с джъмпера за увеличаване температурата за края на дефроста?!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #111

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    моя FA 25 VA не сам го видял да трупа лед имам го от 3 години

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #112

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Би ли го снимал отдолу ако ти е достъпен и да качиш тук да видим FA по-различно ли е от GE?
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,53085.0.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    35
    #113

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от deian

    Хм, само един отвор в средата под топлообменника - дали не задържа вода, а оттам и да трупа лед зимата? Някой с впечатления от зимно ползване на този модел?
    И моят е същият.
    Първата заима наистина натрупваше малко лед отдоло по дъното.
    Но, до залеждане на питата не се стигна.
    През следващото лято бях си нарочил да разпробивам още дупки.
    Но забелязах, че този отвор има осенаци от щанцата обърнати на вътре.
    Затова ги изпилих. Това ми се видя не достатъчно, грабнах клещите и огънах ръба на вънка.( стана като фуния )
    Следващите 2 зими нямаше никакъв лед натрупан в климатика. ( Разминах се с дупченето )
    Просто не позволих на водата да се задържи, заледи и натрупа вътре в тавата.

    Та, това е моя скромен 3 зими опит

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #114

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Другата Неделя като се прибера в нас ще кача снимка на дъното на FD25VA.По-миналата зима като беше застудило+мъгла за около половин месец,тоя климатик направи шушулка към 1м (отвора не се е запушвал) и около 1см. лед на дъното на тавата.Иначе дефроста е ''THE BEST'' 2 до 3 мин завърта с 1300W (вътре пращи,трещи а отвън облак пара и питата пари) и ''край на мача''

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #115

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Другата Неделя като се прибера в нас ще кача снимка на дъното на FD25VA.По-миналата зима като беше застудило+мъгла за около половин месец,тоя климатик направи шушулка към 1м (отвора не се е запушвал) и около 1см. лед на дъното на тавата.Иначе дефроста е ''THE BEST'' 2 до 3 мин завърта с 1300W (вътре пращи,трещи а отвън облак пара и питата пари) и ''край на мача''
    През нощта осезаемо ли е това трещене/пращене???

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #116

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Че малко ли ревах тука във форума по тоя въпрос.Климата е в спалнята ми и над главите ни.Но се свиква,като няма накъде

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #117

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте,

    като чета темата, сякаш няма отрицателни за модела и марката. Освен, че се късали топлообмениците или нещо такова ( да не го търся и цитирам). Това покрива ли се от гаранцията?

    Въпроса ми е - стая от 9 кв.м. ( 24 кубика ) е ясно, че ще топли без проблем. А ще може ли да обръща въздуха в коридор от 10 кв.м. и баня 4 кв.м? В краен случай мисля да отварям хола и оттам да помага и дайкина, но не ми се ще много.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #118

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ако са отворени вратите ще отвръща въздуха, но ще има едни 4 градуса разлика.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #119

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ако са отворени вратите ще отвръща въздуха, но ще има едни 4 градуса разлика.
    Е, ще отворя вратата към коридора, а на банята си е постоянно отворена сякаш. Ако държа 20 градуса в спалнята, в коридора и банята ще ми е към 16?

    А може ли да се предположи как ще работи климатика в такава ситуация?!!?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #120

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    20°С е сравнително ниска температура и това е предпоставка за работа на он/оф. Предлагам ти да го държиш на 23°С и ще имаш по-топли коридор и баня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 56 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе