Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 137
Like Tree1Одобрявам

Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #16

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    В случая проблема може да е породен от няколко неща. Проблемна машина, грешен монтаж или неправилна експлоатация. Нали се сещате че ако беше масов случай тук щеше да гъмжи от подобни сцени. Интересно ми е все пак каква е причината? По простата моя причина че ми предстои да изхарча един куп пари за климатици.

    Това обаче подлежи на рекламация, съвсем основателно! Може да се е повредил климатика и затова да се е стигнало до тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    Сериозен фал. По скоро предполагам че може да има проблем с машината. Сега не е чак толкова студено. Преди как се е справяла климата, хващана ли е да замръзва?
    Това не е от тия дни. А и не е само този климатик така.
    Ами харчи си парите но гледай какво да не си взимаш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #18

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Никъде не съм посочил да е мотив за отказ за каквото и да било обслужване.Имах предвид че замръзването е можело по-рано да се установи и да се вземат превантивни мерки

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    Никъде не съм посочил да е мотив за отказ за каквото и да било обслужване.Имах предвид че замръзването е можело по-рано да се установи и да се вземат превантивни мерки
    Можело е но масово хората не си поглеждат климите. Тази зима имах случай с паднал лед от козирка и смачкал климатика и клиента ми каза че ква ми е работата да го гледам нали има гаранция гледай ги ти. Затова вече има приложения към картите клиента като забележи нередност да го спре и извика техник. Тази зима си проличаха калпавите марки и модели само дето ще излезнат нови и колелото пак се завърта.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #20

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Има ли задължение клиента да следи външното тяло от замръзване? Ами ако климатика ти е централен и външното е на покрива? Такова нещо не е описано дори в гаранцията мисля. Ако няма проблем в случая някаква повреда и монтажа е изпълнен правилно ще мине чисто и просто за "природно бедствие". Но все пак си е минус за тази марка.

    И като допълнение, като знам кой как ще си гледа машинката, най добре е да се помисли за защита от обледяване която автоматично да спира машината. Едва ли ще я оскъпи с 10 лева.
    ccankov73 одобрява това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Хайде четете какво е писано от dindo и други и то не само за този модел на МЕ:

    1. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,44365.0.html

    2. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,43743.0.html

    3.https://forum.setcombg.com/index.php/topic,35358.0.html -постовете са изтрити в резултат на натиск от вносителя.Хубаво че в един от постовете на Jackas ама цитат, та не всичко е изгубено...

    4. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,33463.0.html

    Добре, че е форума и че преди да купя/харча пари за климатици изчетох климатичния раздел защото и аз можех да съм на мястото на този потребител с похарчени ХХХХ лева...


    Който не вярва на това да види/прочете това:
    1. http://translate.googleusercontent.c...9bqkwwggtR4DJQ и да "чака" на нагревателя в тавата ...
    2.http://translate.googleusercontent.c...KK5pDs3ohnBhDA

    3. http://translate.googleusercontent.c...Q0Biw9qPpx-RuA

    4.

    Изобщо щом с МЕ си се сдобил,
    тутакси със зимната отпуска и почивка си се простил,
    до него денонощно ще дежуриш
    и с палка леда ще трошиш,
    когато това не помага,
    реотанче ще платиш,
    но с кофа топла вода наблизо ще стоиш леда да размразиш
    и МЕ в студа да стоплиш.
    Геройски при -15 градуса навън ще стърчиш
    и МЕ със сешоар ще сушиш,
    докато леда стопиш или запролетиш ...


    Хайде и малко снимки от шведския форум:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #22

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Кой е модела на снимката?
    Двата ми климатика МЕ не съм ги поливал с вода досега,единият е недостъпен, а другият е над гараж и не го виждам. Вече втора зима, никакви проблеми, само висулки в отвора и вероятно лед на дъното на тавата , но това не ме притеснява, щото е нормално без нагревател да е така.
    А и това нищо не говори за марката, от всяка марка климатик може да се намери подобен случай, както и всяка марка кола се разваля.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Ако климатиците не замръзваха нямаше да има нордик модели с нагревател. Принципа им на работа е такъв, че може да замръзнат. Не казвайте ама моя не замръзва, защото това не е даденост а застраховани няма. Да, при някои модели става по-често. Но тази зима имаме като замръзнал Daiseikai, така и Nocria, въпреки, че са от най-малко замръзващите. Никой не е застрахован. Така, че си гледайте климите зимата ако са без нагревател. Ако искате да не ги поглеждате си сложете нагревател. Три месеца няма да ви качат разхода на ток, особено ако е с умното управление. Все пак климатика не е печка и няма как зимата под всяка машина да има и монтажник да я следи вместо клиента нали?

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #24

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    ivan1 Хубаво не поливаш МЕ, но истината "лъсва" когато стигнеш до :
    А клиента къде е бил за да стане такъв.Това нещо не се получава за ден или два.Или и той е от тези които си мислят ,че климатика е перпето мобиле
    , че то признаването на гаранцията или рекламацията се прави от търговеца, не от теб...Ако не си съгласен=адвокати+съд или пиеш чаша студена вода.

    Пък ако не беше сериозен случай нямаше да се "разнася" толкова и то от несвързани и независимо един от друг хора през различни години(от 2007-2008 година до сега все един и същи проблем на МЕ)...

    За други марки климатици засега няма, а зимата беше доста сериозна, та както казва Велев "гледай за да знаеш какво да не си купуваш..."

    МЕГА за "поглеждане" съм съгласен, и аз моите им хвърлях по един поглед по време и след снеговалеж, но да не можеш да идеш за 5-7 дни на почивка и да назначаваш "караул" на климатика ...

    Просто не си купувайте климатици които са се издънили тази зима...това е най-правилното решение за един потребител.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Justify, това със съда е много спорна работа и въпроса там го решават много лесно вносителите. Изкарват документ, че е било по-студено от -15 градуса. Показват работните характеристики на машината и всичко е решено. Така, че хората да не разчитат на тези неща. Който има брада има и гребенче. Както аз мога да си следя машината, така и другите могат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #26

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Ако е сложен щуцера на дъното на тавата и има на него маркуче за отвеждане на конденза напълно е възможно да се получи. И понеже отвора от 50мм е в задния край и ако има 1-2 градуса наклон на зад за да се оттича конденза свободно такова нещо е невъзможно. И тия тънки ламаринени стойки като се натоварят още повече тялото се накляня още напред и леда почва да се трупа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #27

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Има ли щуцер с маркуч, не виждам как 15 мм диаметър на маркуча каквито съм виждал много по фасадите няма да замръзне.Ще замръзне и то след вторият дефрост се е запушил.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #28

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Пак да кажа, има замръзнали машини от различни марки, без да има никакви щуцери по тавата. Въпрос на време е при продължителен студ! Тази вода на ледената тава дали има време да излезне преди да замръзне? Не няма, с времето се трупа. Не случайно 90% замръзнаха точно в края на зимата.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Хихи, да, тънка е ламаринката на МЕ-тата. И моя кожух отстрани малко се изду, ама аз нали си го "обслужвам"
    Иначе за парите си климатичето доста бива, но не е от моделите, които да ги зарежеш и да не ги погледнеш цяла зима. Те, всъщност, малко са такива.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    69
    #30

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Става дума за тънки носещи стойки към стената които се огъват даже и без лед, и са наше производство направенаи от ламарина малко по дебела от такава за консерви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе