Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 137
Like Tree1Одобрявам

Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #121

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Мерси, макар и без всички отговори ето това ми трябваше,
    аз намерих и схема на свързване на това нещо и описание на работата му. Нещата са повече от елементарни, но нали някой трябваше да ме светне. Като не съм се занимавал с това защо да се правя на разбирач. А и този форум нали е за това, да кажем на другите това което ние знаем а те не знаят, иначе какъв е смисълът.

    Мерси още веднъж, мисля че и без чип ще стане, едно реленце с малка консумация което да управлява по голямо заедно с таймер и термостат, може да свърши работа, още не съм го измислил, но нека прочета още малко.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #122

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    ние работим с нагреватели от Технофрига, по тяхно твърдение италиански, мощност 100Вт с вграден термостат, който ги пуска при около 2-3 градуса външна температура като е възможно по желание на клиента да се изведе отделно управление. до тук сме монтирали поне 300-400 бр. е отзивите са прекрасни...

    с подобни нагреватели сме оборудвали даже и пожалогасителни инсталации срещу замръзване и клиентите за много доволни от простото и относително надеждно решение

    варианта с четирипътния вентил считам за неудачен, защото предлопага видима намеса в уреда, което може да предизвика излишна говорилня по отношение на гаранцията, както и да повреди уреди с друго (различно от 220В) управление на четерипътния вентил и или реле, което да не издържи на натоварването

    има и други интересни "водопроводни" решения - т.е. нагреватели, които променят своето съпротивление с понижаването на температурата и започват пропорционално на падането на температурите да "греят", но не съм се развил до там да ползвам такива...

    МЕ действително имат проблем с трупането на лед, но твва не ги прави лоши климатици. просто един нагревател решава проблема
    Колко струва един и монтажа му?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #123

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Колеги , ако не бързате с монтажите на нагревател след някой месец като се стопли времето и монтирам моя ще ви го снимам и ще имате и схемата. За тази зима мисля че вече е безпредметно да се бърза, студеното отмина. Моя климатик е нов, но поради преработката му вече няма гаранция, та не се притеснявам от това и мога да си ровя в него.

    liubo_ ако ще слагаш реле достатъчно е само едно - на оперативната верига / захранването от четрипътния да е вързано на бобината на релето/, а релето ще ти комутира силовата верига за нагревателя, чието захранване да го вземеш от друго място. А ако държиш да е по сложно му бацваш един PIC контролер със съответния софтуер, който взима инфо от 1-2 датчика и ти управлява цялата работа.
    Успех.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #124

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    И аз едва ли утре ще се хвана с това, по нататък, идеята бе да имам в главата си решението. Ще го направя с едно реле както и ти предлагаш, то ще се справи, консумацията на управляващата му бобина няма да е проблем за климатика. После ще свържа таймер и датчик. Не успях да разбера само в режим студено ли е подадено захранване на четирипътния или в топло, това ще ми изгради окончателно решението. Ще начертая схема как мисля да го направя и ще покажа за мнение и препоръки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #125

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от liubo_
    И аз едва ли утре ще се хвана с това, по нататък, идеята бе да имам в главата си решението. Ще го направя с едно реле както и ти предлагаш, то ще се справи, консумацията на управляващата му бобина няма да е проблем за климатика. После ще свържа таймер и датчик. Не успях да разбера само в режим студено ли е подадено захранване на четирипътния или в топло, това ще ми изгради окончателно решението. Ще начертая схема как мисля да го направя и ще покажа за мнение и препоръки.
    Значи четрипътния вентил е джаджата дето обръща цикъла на климатика, дали да е на топло или на студено. Но на теб ти трябва да е в положение на студено защото когато прави дефрост на практика климатика работи на студено. Само дето изключва вентилаторите на вътрешното и външното тяло. Вътрешното да не ти изстуди стаята а на външното да не се охлажда питата.Това разбира се е само през зимния период когато климатика го ползваш за отопление.
    Затова като включиш климатика на студено и ще замериш с мултицет на кабелите на четрипътния да видиш къде имаш 220V. Ще трябва да се ориентираш на място ако предварително някой не ти каже точно как стоят нещата. Аз в повечето случаи в направи си сам работя така. Имам оформена идея в главата си, не пиша и не чертая нищо, а се захващам и правя всичко на място.

    ПП Едно уточнение. Не знам какъв ти е климатика и с колко кабела ти е четирипътния вентил. Ако е само с два кабела това ще рече че при едното положение има напрежение, а при другото няма. Така че ще се съобразиш с това и така ще направиш комутацията на релето. Въпроса е какви контакти ще използваш отворени или затворени. Ако при охлаждане има напрежение слагаш на отворени контакти, ако няма - на затворени.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #126

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Аз приключих с въпросната Клима.... още през 2008гг след няколко спукани машини заради натрупан лед.Съответно веднага се насочих към друга марка и други вносители където получих необходимото отношение.
    И коя е въпросната марка ако не е тайна, тази която не трупа лед? Но да е поставена заедно с този от снимката! Инак всички писания до момента са като на пазара за домати.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #127

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Те много трупат лед, когато има условия, но малко пукат топлообменика! И колегата говореше за отношение на вносителя към дилърите. Когато отношеноето е оправяй се сам, тогава тази марка изчезва от предлаганите!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #128

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от piron45
    ПП Едно уточнение. Не знам какъв ти е климатика и с колко кабела ти е четирипътния вентил. Ако е само с два кабела това ще рече че при едното положение има напрежение, а при другото няма. Така че ще се съобразиш с това и така ще направиш комутацията на релето. Въпроса е какви контакти ще използваш отворени или затворени. Ако при охлаждане има напрежение слагаш на отворени контакти, ако няма - на затворени.
    Аз затова попитах дали в режим студено подава напрежение на вентила защото така нещата много се улесняват, ще сложа първо датчика между вентила и релето, ако не отговарят градусите изобщо да не храни релето, иначе ще е както си го написал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #129

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Те много трупат лед, когато има условия, но малко пукат топлообменика! И колегата говореше за отношение на вносителя към дилърите. Когато отношеноето е оправяй се сам, тогава тази марка изчезва от предлаганите!
    Съгласен съм!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #130

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Искам да попитам съфорумците, по точно техниците които са повикани за замръзналите климатици следното. Дали са такива, които са по натоварени (т.е в къщи) или в апартаменти- такива, които според мен са по-малко натоварени. Каква е логиката ми, по натоварените натрупват повече скреж за двата часа и половина работа и след дефростта повечето вода разтапя част от вече наличният лед и така нивото на леда в тавичката не се качва нагоре нито запушва отвора.За другият вид съответно от топлообменника изтича малко вода, която се превръща в лед веднага щом докосне съществуващият лед и се трупа нагоре.
    Правя тези разсъждения, защото втора зима нямам проблеми със замръзването, а съм с най- замръзващата марка.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #131

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Това е добре, само може да се радваш. Единственото, което се иска е да не се отпускаш през зимните Януари и Февруари и да хвърляш по едно око на машината през 2-3 дни.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #132

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Ма то в Казанлък е сух студ цяла зима бре.Каква влага какъв лед... Там зимата като стрелнеш във въздуха с трасираш куршум и в слънчево време се вижда следата от изгоряли барут или магнезии(каквото имаше в трасиращите куршуми) след куршума ...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #133

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Ех Джъсти, много спомени от казармата
    В интерес на истината единият го гледам всяка сутрин, като си изкарвам колата и ми е над главата, а другият нито веднъж. Над плочата на гаража е и иска качване .

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #134

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    ... а другият нито веднъж. Над плочата на гаража е и иска качване .
    Значи и да замръзне ще разбереш чак когато спре да топли.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #135

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Хайдеее, ще подготвям климатика за зимата. Събрах частите за отопление на тавата и в събота ще го правя.Купих 2м нагревателен кабел 100вт. /като го замерих се оказа 88вт./ но загрява добре /не може да се държи в ръка като работи/. Имам от преди време таймер/ реле с десетина програми/ идеално ще ми свърши работа, имам и силово реле макар че може и да не го ползвам, понеже таймера е до 5А. А кабела дърпа 0.4А при 220V.Кабела си има вграден термо контакт за да включва под 5 градуса. Това не съм го проверявал защото нямам точен термометър за да го хвана при колко включва, но във всеки случай трябваше да го бутна в камерата за да включи. Кабела ми излезе 41лв с ДДС и доставката по ЕКОНТ, иначе е 28лв без ДДС. Релето си има отделно захранване и една управляваща фаза, която ще взема от четирипътния вентил.Ще направя и снимки при разкулачването на климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе