Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 137
Like Tree1Одобрявам

Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #106

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Аз приключих с въпросната Клима.... още през 2008гг след няколко спукани машини заради натрупан лед.Да сме се оправяли,вика едно костюмирано комплексирано човече.Най-идиотският бизнес разговор в живота си съм водил с някакво костюмирано тинейджърче от въпросната фирма.Не знам как се сдържах да не му вържа сополите на врата с някой шамар.Съответно веднага се насочих към друга марка и други вносители където получих необходимото отношение.Същият сценарий се получи при почти всички колеги с които държим връзка.Радвам се,че хората и колегите ги научиха що за стока са и се ориентираха към други марки.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331150382[/time]_________________________________________________

    Най-добре един свестен нагревател за 20-30 лева вързан за четирипътният + термостатче за 8 лева.Внимавай с нагревателя че има няколко смъртни случая заради въпросното приспособление ..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #107

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Нагревател само през индивидуални бушони и на двата кабела!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #108

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Най-добре един свестен нагревател за 20-30 лева вързан за четирипътният + термостатче за 8 лева.Внимавай с нагревателя че има няколко смъртни случая заради въпросното приспособление
    Въпроса ми се състоеше в това дали има готови решения за целта които можеш да си купиш, или си събираме материалите един по един и си ги поставяме.

    Можеш ли да покажеш схема на свързване? В смисъл аз като си отворя климата да разбера къде да го скача? Нали знаеш, там не пише "ако слагаш нагревател скача се тук и тук"
    Имам някакво понятие от нещата, печки, перални, бойлери, аудио и ТВ, пък ако трябва ще викам помощ но едва ли ще ми трябва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #109

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Изглежда "нискотемпературният кит" няма нищо общо по цена качество безопасност и техн. изпълнение със самоделката.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #110

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    ... Aко не знаеш къде да го закачиш не пробвай. Първо ще загубиш гаранция, второ е опасно. Ако все пак си решил, пробвай с външно захранване да не утрепаш климатика.

    Има готови решения, но работят цяла зима. Има и умни такива, но струват пари.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331152380[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от georgi46_
    Изглежда "нискотемпературният кит" няма нищо общо по цена качество безопасност и техн. изпълнение със самоделката.
    Да и по-какво се различава? По това, че е фирмен ли? Една работа върши. Управлението не е по-различно.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #111

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Нали затова питам за да знам къде да пипам. И тя климата е на 8 години така че гаранция не ме грее. Ако имам схема по нея ще се ориентирам, не е извънземно това нещо.

    Мога да взема готово за "цяла зима" и да го светна да топли когато трябва свързвайки го към този "четирипътен" както го наричаш. Дай примерно решение, ако знаеш къде има разбира се.

    Допълнение:

    Това върши ли работа? В смисъл не "огрява" цялата тава като гледам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #112

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Само дето за да се сложи май се разглобява целия климатик барабар с топлообменника.
    Ако ще трябва да се разглобява топлообменника ,значи ще е нещо по различно според мен.И затова ми е интересно да го видим на снимка, как изглежда преди да е монтиран.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #113

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    За да ти кажа къде да пипнеш е добре да кажеш какво искаш да постигнеш. Ако ще взимаш сигнал от четирипътния е добре да го разделиш галванично. Не е толкова просто. За това ти казвам ако нямаш идея какво правиш не опитвай. Щом не разбираш много, едва ли можеш да направиш схема с логика на процеса. По-добре сложи нагревател и командвай ръчно или с реле за време от тези в контакта.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #114

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    georgi46_, мисля че има начин да се завре отдолу без да се разглобява тотално.

    Mega, със сигурност ще направя системата да е автоматична, най малкото ще програмирам чип който да управлява нагревателя като взима информация от процесора за дефростите. Но ето че процеса въздейства и на компресора и може да се вземе от там. Ако знам къде има клема на която "има" "няма' напрежение всичко е 6, дори и да е последователност от команди, един чип ще се справи с управлението и не оскъпява почти нищо, ако е нужен изобщо.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #115

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Добре, ето ти идея. Сигнал взимаш от четирипътния, като го разделяш галванично. Позваш го само за сигнал, не за захранване. От там логиката е при старт на дефрост пуска нагревателя и работи още 20 минути след това. Това е най-простата логика. Слагаш и външен датчик да следи ако е над 3 градуса да не работи изобщо. Всичко това през предпазител 0.5А ако е 60 вата нагревателя. Добре е да имаш бушон и при сигнала от четирипътния.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #116

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    А най-добре е да си го ръгне в контакта е програматорче и да не бара където не му е работа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #117

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    А най-добре е да си го ръгне в контакта е програматорче и да не бара където не му е работа.
    E това казах по-горе ама, явно иска да се пробва, няма лошо. Климата не е първа младост.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    174
    #118

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Добре, ето ти идея. Сигнал взимаш от четирипътния, като го разделяш галванично. Позваш го само за сигнал, не за захранване. От там логиката е при старт на дефрост пуска нагревателя и работи още 20 минути след това. Това е най-простата логика. Слагаш и външен датчик да следи ако е над 3 градуса да не работи изобщо. Всичко това през предпазител 0.5А ако е 60 вата нагревателя. Добре е да имаш бушон и при сигнала от четирипътния.
    Това ми стана ясно. Отговори на следните важни за мен въпроси, утре като сваля капака да се ориентирам лесно:
    1. Кое наричаш "четирипътен" как изглежда за да го открия, реле ли е или друго, каква роля изпълнява?
    2. Какво напрежение се появява там и на кои изводи, колко волта, право, променливо, импулс някакъв или? Нали трябва да преценя как да го посрещна.

    За да знам как да се възползвам от това нещо, трябва да знам как работи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #119

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC


  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #120

    Re:Замръзнали MITSUBISHI ELECTRIC

    Не знам какъв ти е климатика, реално това е четирипътния. Трябва да работи на 220 волта, но може да има и изключение. Затова мери преди това!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе