Страница 15 от 54 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #211

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    На -10С с КОП 4.8? Забрави...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #212

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Разбрах ти позицията и ще те помоля да не отговаряш повече на мое питане в тази тема. Имам отлична външна и вътрешна изолация, както и много добра дограма с отлични стъклопакети. Ще си позволя да ти припомня, че зимата не се състои от един месец, а е цял сезон. И само технически крайно неграмотен човек би се изказал като теб, а именно че при разлика в COP от почти 35% ще се спестят 10 лева на сезон, при средна консумация за сезона 4x425=1700 кWh.
    Да не говорим, че в къщи климатика не работи 2-3 месеца. През другото време или топли или охлажда.
    Моята по-важна дилема е: MUZ-FH35VE или MUZ-FH35VEHZ.
    Сравнението е механично и неправилно-не съобразявате, че COP не е равен на SCOP.При цялосезонно сравняване, се сравнява сезонния SCOP или SEER-там разликите са минимални, още повече когато се погледнат средномесечните температури за съответният зимен месец.Данните показвани за SCOP//SEER и COP/EER към настоящият момент в доста голяма част от фирмите в България са невярни.Досега не съм срещал климатик на който SCOP да е = на COP.
    На ваше място, ако живея в град в Северна България, София или в подбалкана(Карлово, Калофер), бих купил Зубадан модела, ако не живея в тези градове бих закупил другият климатик модел 2013 година.31 квадрата, обаче +10 квадратни метра кухня е много за който и да е от двата климатика.
    За по-точен отговор е необходимо да отговорите на: https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html

    сравнение:FH25-35 VE.jpgFH 25-35 zubadan.jpg
    Този пост е редактиран от justify; 01-05-13 в 06:56.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #213

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    отделих време да разгледам сервизното на твоя климатик .. при -10 запазва почти 50% от номинала си и топлоотдава 1.9кВ с КОП 3.6 ; FH25 топлоотдава при -10 номинално 2.02 кВ запазвайки почти 60% ( с КОП 4.8 при -10 ,отличен показател ) .. от -10 надолу преимуществото на FH25 ще е още по голямо тъй като той има и по висока максимална мощност от 5.5 кВ срещу 5 кВ на GA35
    .. и аз ползвах кредит енергийна ,заслужава си има отделна тема за това ако искаш да се информираш допълнително
    Благодаря ти отново, Alexi
    Темата за енергийна ефективност я изчетох цялата 2 пъти. Мога да допълня към нея, че освен Сибанк, може да се ползва и ДСК (когато става въпрос за залог на собствени средства) При Прокредит банк задължително се отпуска кредит (без опция за предварително погасяване), чиято продължителност е минимум 6 месеца. До Райфайзен не намерих време да отида, но след празниците ще го направя. В момента от Сибанк не отпускат кредит поради изчерпване на лимита и дали ще отпускат до края на годината ще се разбере след 8 май.
    Дотук обаче се спирам почти сигурно на VE модела. Твоят пост обаче ме раздвои между 25 и 35.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    На ваше място, ако живея в град в Северна България, София или в подбалкана(Карлово, Калофер), бих купил Зубадан модела, ако не живея в тези градове бих закупил другият климатик модел 2013 година.31 квадрата, обаче +10 квадратни метра кухня е много за който и да е от двата климатика.
    Живея в полето :P
    Вярно, когато квадратурата се вдигне на почти 40кв.м (105-110 куб.м), температурата в помещенията пада до 21 градуса в големите студове, но "животното" работи прекрасно, макар и на предела на възможностите си и досега не ме е предало. Мицубиши, какво повече да кажа.
    Между другото, винаги се отнасям резервирано когато има по-радикални промени в една техника (като в случая), но заради пустия кредит ще трябва да рискувам. Иначе бих предприел тази стъпка догодина, като излезе минимум 2-ра, трета ревизия на модела... което от друга страна не означава, че ще бъде към по-добро (предвид световната тенденция към поевтиняване за сметка на качеството), но това е тема на друг разговор
    Този пост е редактиран от whitewizzard; 01-05-13 в 08:41.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #214

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На -10С с КОП 4.8? Забрави...
    OUTDOOR -10 WB (°C)
    INDOOR Q INPUT
    15 2.02 377
    21 1.92 406
    26 1.73 435
    Цитирах по памет ,КОП е 4.73 при вътрешна 21° и номинална честота на компресора (rated )

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #215

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Слагай си 35-ца, аз съм с такава на 35 кв. м. хол, но също съм с изолация отвсякъде - дори и на тавана , югоизток. Климатика е тих, хубави екстрички от към струя, много красив... Тъй или иначе както каза избиваш 25% от цената му. Моя с монтаж от магазина ми излезе 2550 лв. Отделно -20% Кредит ЕЕ.
    За избиване на пари - ако го сметнеш за 5-6 години, сигурно си струва, ама за бързо избиване .
    Скоро давах един пример с хладилник фризер - стар хладилник - 25 годишен, с кофти изолация, почти без фреон и т.н. харчи по 2 киловата на ден, а новите хладилник-фризери около 1 на ден. За 7 години разликата в ток е към 500 лв . Тоест, хем имаш нов хладилник, хем реално от тока само си го избиваш като цена . Ама при климатика не излиза чак така сметката ) , освен ако не сравняваш с духалка.

  7. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #216

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Гледах климатика и оставам с добро впечатление. Ръбестите тела ми харесват доста повече. Иначе се очаквалa и нова версия на Wi-Fi модула при която ще се позволява и нещо като отдалечен достъп и на техниците. Предполагам ще могат да гледат грешки и т.н.. Надали има голямо значение, но понеже се занимавам с програмиране и идеята ме кефи Очакват се и други добри новини
    Този пост е редактиран от TSH; 14-05-13 в 11:51.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #217

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Те скоро и пералните ще са с модул за интернет и ще перат модерно,
    и печките ще готвят рецептата на Звездев само с едно тъч докосване.....
    Мен също ме кефеше идеята за тоя модул, ама като видях че го няма, а се купува отделно малко взе да не ме кефи толкова.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #218

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Те скоро и пералните ще са с модул за интернет и ще перат модерно,
    и печките ще готвят рецептата на Звездев само с едно тъч докосване.....
    Мен също ме кефеше идеята за тоя модул, ама като видях че го няма, а се купува отделно малко взе да не ме кефи толкова.
    Този модул е необходим само за хора със специфични нужди (като мен). Майка ми е с 2 инсулта и когато остава сама за няколко дена (защото работата ми е свързана с постоянни командировки), това е начин да имам контрол над уреда. Даже обмислям вариант да направя всички контакти управляеми посредством блутут модули (за да се избегне полагане на допълнителни кабели). Така всичко ще бъде под контрол: хладилник, телевизор, климатик, готварска печка, контакт за ютията и т.н. Извън специфичните нужди, модула е една гъзария за тези, на които не им трябва.
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #219

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    офф топ - и моите са под контрол : изключени от контактите

    ако през уифи модула тече статистика за дефрости, вътрешна и външа температура, консумация и отдадена енергия има смисъл но иначе само за да си пусна климатика е безмислена глезотийка.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #220

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Днес вече пробвах как се държи и на охлаждане. Доста силно може да духа
    Този пост е редактиран от nikolayvarna; 20-05-13 в 11:42.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    2
    #221

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Здравейте,
    и аз съм се насочил към Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE, изчетох цялата тема и реших есента да си го взема.
    Никъде не видях да коментирате как сте избрали мястото в стаята, където да монтирате климатика, така че сензора да бъде максимално ефективен. Стаята ми е 3,50х5,00х2,60 на едната стена имам мебели и незнам дали ако сложа отгоре мебелите климатика дали сензора ще обхваща цялата стая, ако искам да го сложа на другата стена (където нямам мебели) пътя на тръбите ми става около 6 м. Това са 2те дълги стени, Ако искам да го сложа на едната къса стена незнам сензора дали ще може да отчита до 5м. дълбочина в стаята? В ръководството има само една бегла картинка и това е. Вие какмислите?

  14.  
     
  15. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #222

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от TSH Виж публикацията
    Гледах климатика и оставам с добро впечатление. Ръбестите тела ми харесват доста повече. Иначе се очаквалa и нова версия на Wi-Fi модула при която ще се позволява и нещо като отдалечен достъп и на техниците. Предполагам ще могат да гледат грешки и т.н.. Надали има голямо значение, но понеже се занимавам с програмиране и идеята ме кефи Очакват се и други добри новини
    Дам, както казах.. цените паднаха леко..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #223

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от mitakaka Виж публикацията
    Здравейте,
    и аз съм се насочил към Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE, изчетох цялата тема и реших есента да си го взема.
    Никъде не видях да коментирате как сте избрали мястото в стаята, където да монтирате климатика, така че сензора да бъде максимално ефективен. Стаята ми е 3,50х5,00х2,60 на едната стена имам мебели и незнам дали ако сложа отгоре мебелите климатика дали сензора ще обхваща цялата стая, ако искам да го сложа на другата стена (където нямам мебели) пътя на тръбите ми става около 6 м. Това са 2те дълги стени, Ако искам да го сложа на едната къса стена незнам сензора дали ще може да отчита до 5м. дълбочина в стаята? В ръководството има само една бегла картинка и това е. Вие какмислите?
    За какво ти е 35-ца за 46 м3? За 25-ца си. По-добре е да го сложиш на дългата стена без мебелите, ако държиш на сензора, понеже той движи вертикалните клапи и ще може да ги насочва до край по ефективно. Но все пак се съобрази къде ще седиш, за да не духа климатика в теб. Гледай също да не е в ъгъла. Това, че тръбният път се удължава е само паричен проблем...
    Този пост е редактиран от pilot; 21-05-13 в 00:08.

  17. TSH
    TSH е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    112
    #224

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    A този рязък спад в цената 1867 с ДДС за fh25ve, да не е щото е мега дърво с тея минимуми :D, аз напраоо да си взема един зубадан.. по-добра работа ще ми свърши.. хахах..

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #225

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Не, просто нещата си идват на мястото и машината си намери ценовата ниша.Пък и подбива леко ценово машините от същия клас на другите производители.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 54 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе