Страница 25 от 54 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #361

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    ако има големи топлозагуби не би ли трябвало да влиза по-често в дефрост ,да се вдигне консумацията,компресора да работи на по-високи обороти.При мен го няма това .До сега близо месец работа нито един път не е влизал в дефрост,при консумация средно около 300вата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #362

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    5 серия.Autoto работи на много ниски обороти ,и в другия край на стаята има разлика около 2 гр.Трябва да е винаги на 2 степен на вентилатора.И друго някой беше споменал за някакви джъмпери или нещо такова,които трябвало да са там за да ги нямало тези разлики в температурата.В тези климатици за тази цена трябва да имат всичко ,иначе се получава ''егати ганьовското изпълнение'' срамота
    Имам такъв във 52 кубика стая, този проблем не е наличен. Вентилаторът е автоматичен. Във всеки край на стаята температурата при отопление е точно толкова, колкото пише на дистанционното. При охлаждане е с около 0,5 до 1 градус по-ниска от зададената. Системата е толкова чувствителна, че реагира в рамките на 10 секунди след отваряне на врата или преминаване на човек около него, с по-различна температура. Наложи се да следя консумацията извън стаята с камера, за да разбера как стига до мининум. Случва се, след като помещението е темперирано на зададената температура и след два On-Off цикъла от 280 W. След това, в зависимост от външната температура и топлозагубите, които е изчислил, минава на 60 W или 100 W и остава така. Като вляза в стаята, заедно с по-хладен въздух от коридора, форсира леко до 140 W или 160 W. Заспива точно в 22.00 часа, когато задейства таймера. Така е при RAS-10PKVP, вътрешното тяло на който е монтирано където и както трябва.

  4. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #363

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Здравейте, стаята е 48 кубика + нея има преходна която е 30куб.м. в която няма как дапостигна равна температура с голямата стая и за нея нямам никакви претенции, но за която който предния инвертор се справяше повече от добре и при това на ауто,и пак на същото място монтиран и пак 12-ка и в случая аз виждам драма наистина защото мицубишито прави повече дефрости от чофу-то на което аутото му беше перфектно и да питам как така сереното превърта въздуха в стаята, а мицубишито дето се води върха на сладоледа не може,а топлозагубите в момента са по малко защото на малката стая си смених 4 камерната дограма с 24мм пакети с 5+6 с тройни 4 сезона.Снощи го оставих на ауто с вкючен датчик за присъствие,в стаята на 21 градуса и пак -5 градуса в стаята и духа на него си,а в малката стая -7 но пак казвам,че за нея нямам претенции и знам че няма как да се получи равна на всякъде температура.С най голямо уважение, към колегата Мega в колата климатика се проверява за коректна работа ако за 3 минути свали темпратурата при духалката на 5 градуса,при механичния климатик усилваш защото няма какво да ти каже на клолко градуса ,си ама на климатроника има балдър датчици и там ако всичко работи както трябва на ауто пак си преви зададената температура в купето(в момента съм с 2 мазди 626 с 2 литра 115 коня едната с климатик другата с климатроник и от към работа на климите съм твърдо за климатроника).
    Този пост е редактиран от gin; 01-12-13 в 13:25.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #364

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    искаш да кажеш ,че в стаята е 16° при зададени 21 ? това няма как да стане ,явно имаш някакъв технически проблем с тая машина .. дори има склонност да оувърхийтва с поне 1 градус примерно задавам 22 в стаята е 23

  6. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #365

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Да така е -5 грaдуса на другия край на ауто, сега съм му дал средната степен,в момента на всякъде е равна 21 гр., но не искам да се съобразявам само с този климатик другите 2 който работят перфектно сбъркани ли са:? Да не казвам ,че при този климатик чувствам различно топлото и то е в минус , при сереното на 23 в стаята ми е горещо иде ми да си хвърля кожата (в офиса същата история с фуджицото) а при този съм със жилетка за да ми е нормално.Не казвам,че е токолва лош климатика,но спред мен е объркано нещо и не знам какво,е то но за тези пари би трябвало да може повече нали:! Ще чакам още малко да видим какво ще кажат инженерите на климаком като не искам и не мисля да оставям нещата така.
    Този пост е редактиран от gin; 01-12-13 в 20:04.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #366

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    задай му повече градуси ,пробвай хай пауър бутона възможно е да има някакъв проблем .. според мен топли перфектно машината ,огромна крачка напред в сравнение с Панасоника който беше в тая стая и правеше силно хладно течение .. имай предвид ,че ако машината вижда над 3° разлика от температурата в стаята спрямо зададената сам си вдига вентилатора на 3та степен ( и консумацията отива на 600-800 вата ) .. ако това не става значи нещо има

  8.  
     
  9. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #367

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Извинявам се за несконосаната скица, не е в мащаб, а само ориентировъчна.
    Вечерта зададени 20 градуса на двата климатика и вентилатор на Ауто. Врати - отворени. Сутринта показанията на термометъра на съответните места на скицата 18 в стаята с FH25 и 19.5 в другата стая.
    temperaturi.jpg
    А Митсубишито не че не може да топли - топли като калорифер, ама трябва да го юркаш през дистанционното.
    Смятах, че като настроя седмичния таймер и ще пипам дистанционното чак на пролет, но явно няма да стане...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #368

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    искаш да кажеш ,че в стаята е 16° при зададени 21 ? това няма как да стане ,явно имаш някакъв технически проблем с тая машина .. дори има склонност да оувърхийтва с поне 1 градус примерно задавам 22 в стаята е 23
    Какъв е тоя датчик за присъствие, дето го е включил gin? При мен когато е включен сензора за присъствие и ако няма никой в стаята понижава заданието, мисля, с 2 или 3 градуса.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #369

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    е такива елементарни неща се четат в инструкцията за употреба не вярвам колегата да е пуснал тая опция и да чака да стопли когато няма хора в помещението ..

  12. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #370

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Извинявам се, така съм го написал понеже в някой случай за датчик и сензор хората пишат,че е едно и също, то аз по инерция съм го написал -в упътването на климатика си пише сензор което е пшравилно.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #371

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ама въпроса е: включваш ли сензор за присъствие или не?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #372

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    IMAG1153.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет

    Днес следобед се връщам в да кажем 15.00 часа, климатика нагласен на 23 градуса, в стаята 22,6.
    Бях понамръзнал, увеличих го на 24, но след 5 мин реших да го върна на 23.
    Нищо друго не е затоплило стаята, освен 3 човека, но в момента е 24 градуса в стаята.
    А кажете ми, като всичко и посока и...всичко ми е на ръчно, това "око" играе ли роля?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #373

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    @gin, оправи си малко правописа, за да те разберем по-правилно. Или смени езика.

  17. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #374

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Няма проблем сменям го,снощи беше включен сензора и беше на ауто климатика както писах,но от около обяд без човек в стаята или най много аз за 10-15 минути за да драсна някой ред пак на вкл.сензор ,21 градуса,ръчно зададена степен на духане в стаята ,а сега като се прибрах е даже горещо и климатика си работи перфектно IMAG0003.jpg ето това е от дистанционното му с вкл сензор и пак повтарям в момента е супер ама на аутото с вкл или изкл. сензор все тая.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #375

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    е то 2ра степен си я пуска и на ауто обикновено .. на 1ва не съм забелязал да слиза за сега там потока е много слаб и е реално напълно безшумен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 54 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе