Страница 33 от 54 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #481

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Подовите само при нужда дефростват, засега 221PDR повече дефроства, но не ми се влиза в спорове. Явно единичният топлообменник си казва думата, въпреки, че е висок клас уж.

    Новото Ururu e твоят климатик тогава. :rolleyes:

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #482

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    ... Новото Ururu e твоят климатик тогава. :rolleyes:
    Спокойно и него ще го оплюете, ще размразява всеки петък.
    estqwerty, mirandi и XOPMOH харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #483

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Стига си сънувал Toshiba.
    ама той е написал че търси комфортен климатик които да него буди през нощта
    Kasap одобрява това.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #484

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И тоя минимум на Тошиба при новите модели е безсмислен, след като се качва под +2°. 221PDR не се разбира, че дефроства, даже не пука, докато при 281JDR почват вътре да чуруликат горски птички и пука, хем е с 6 метра тръбен път. Квото и да вземе, ще му намери кусури. :rolleyes:
    estqwerty, VeleV.Klima, imegogo и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #485

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Аз имам в спалнята мидея MSV1-12HRN1 конвенционал и си спя чудесно това с пукане и дефрози ги бърка хора които са капризни или има причина да не спят спокойно.
    Mega и mirandi харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #486

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Винаги има решение и за капризни клиенти - Adax, Елдом, Елба ... Все тествани решения, ама и те пукат, беля са. Климатика работи по други правила, които важат с още по-голяма сила ако се топли улицата.
    Този пост е редактиран от Mega; 29-12-13 в 22:56.
    suna и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #487

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Елдома пука все едно вътре си пуснал няколко съчми и го разклатиш. Повярвайте ми имам здрав съм и се събуждам. Друг недостатък е че лапа като змей, но усещането за топлина е много комфортно.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #488

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    А тия маслените радиатори са тихи дали се продават все още?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #489

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    А тия маслените радиатори са тихи дали се продават все още?
    Имам един на Делонги с вентилатор, мога да го трампя за климатик...една Мидея от по-старите:rolleyes:
    Mega одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #490

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Имам един на Делонги с вентилатор, мога да го трампя за климатик...една Мидея от по-старите:rolleyes:
    Е аз не съм заинтересован от предложението но питах за да знам.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #491

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    е той е по икономичен от мидеята ти аз бих се замислил за предложението

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #492

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    И тоя минимум на Тошиба при новите модели е безсмислен, след като се качва под +2°. 221PDR не се разбира, че дефроства, даже не пука, докато при 281JDR почват вътре да чуруликат горски птички и пука, хем е с 6 метра тръбен път. Квото и да вземе, ще му намери кусури. :rolleyes:
    Аруба, не знам кой ти пълни главата с глупости за новите модели на Тошиба, затова си позволявам бегло да нахвърлям някои неща за V серия на дайсейкай, а колеги, притежаващи шестици, биха могли да ги допълнят или да кажат за разликите, стига да са достатъчно наясно с нещата. И така:
    1. Минимумът изобщо не се качва от +2 надолу, а този, който ти го е казал, не е наясно с работата на компресора. Минимумът се качва точно толкова плавно, колкото плавно нарастват топлозагубите при константна зададена температура.
    2. Дефростът не се усеща, ако тръбният път не е по-къс от 3 метра. Освен, разбира се, ако не си си залепил ухото на вътрешното тяло.
    3. Присъствието (работата) на този климатизатор в помещението изобщо не се усеща, поне до около 650W ел. консумация, монтиран в стая с подходяща кубатура и на точното място.
    4. Реакцията му към промяна на температурата е светкавична.
    === НЕДОСТАТЪЦИ====
    1. Идиотски проектиран таймер, представляващ отживелица още през 90-тте години на миналия век. Монтиран е в дистанционното и изисква пряка видимост с вътрешното тяло, което е пълна простотия. Начинът му на активиране и работа не е по-добър.
    2. EPROM-ът не помни положението на въздушните клапи и при спиране на захранването, трябва да се нагласят наново.
    3. Много тъпо измислен начин за настройка на клапите и липса на каквато и да било инициализация.
    4. Бъгове в програмата за работа на плазмения филтър: не се активира коректно (в повторно-кратковременен режим), когато компресорът работи на минимум и не изключва при много ниски обороти на турбината.
    Нека всеки сам да си направи сметката дали е необходимо да минава на друга марка или не. Аз бих си купил още един такъв, стига да намеря.

  16. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #493

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Как да не се качва минимума?! На този въпрос е отговорено отдавна от спецовете по сервизни, но да речем, че си прав. Тогава как ще обясниш, че до +2° PDR-ката работи на 70-100W, пък надолу почва в режим 250/10W. Защо изключва? Мене не ме бърка, че работи в on-off, но като спре, после забравя да тръгне, почват да ми изстиват краката и имам чувството, че съм отворил прозореца. Ако пък му задам 1-2 градуса отгоре и вместо да тръгне - влиза в дефрост. Проблема се реши с отваряне на вратата към коридора.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #494

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Как да не се качва минимума?! На този въпрос е отговорено отдавна от спецовете по сервизни, но да речем, че си прав. Тогава как ще обясниш, че до +2° PDR-ката работи на 70-100W, пък надолу почва в режим 250/10W. Защо изключва? Мене не ме бърка, че работи в on-off, но като спре, после забравя да тръгне, почват да ми изстиват краката и имам чувството, че съм отворил прозореца. Ако пък му задам 1-2 градуса отгоре и вместо да тръгне - влиза в дефрост. Проблема се реши с отваряне на вратата към коридора.
    Аруба, не мога да коментирам PDR-а, защото не съм тествал такъв. Не ми е и работа да квалифицирам дали и доколко са спецове тези, които са пускали такива постове. Не съм сигурен дори дали ти си ги разбрал напълно, след като си ги прочел. Аз, например, чета много бавно, понякога едно и също нещо по няколко пъти. Имам ли възможност, тествам. Дайсейкай V не изключва така, както си го написал. Компресорът му е с малко по-сложно управление. Има два цилиндъра, които могат да работят заедно, а могат и да не го правят. В зависимост от това, какви топлозагуби трябва да се покриват от компресора и от това, дали системата е в равновесие или се стреми към него, при едни и същи обороти може да работи както само единият от цилиндрите, така и двата заедно. Това важи за диапазона от 600 об/мин. до 3000 об/мин. Скокът на минимума, за който споменаваш, става при едновременната работа на двата цилиндъра в този диапазон. Когато климатизаторът премине 2 пъти в On/Off при този режим, единият цилиндър се изключва и оборотите се напасват така, че компресорът да вкарва по-малко топлина и да работи постоянно. За управлението това е сигнал, че системата вече е в равновесие. Мощността може да падне до 60W, хващал съм го на толкова, както и на 80W, 100W и 120W. Това се случва или в топло зимно време, или когато при ниски външни температури стаята е нагрята от по-силно слънце, при липса на вятър вън.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #495

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    2. Дефростът не се усеща, ако тръбният път не е по-къс от 3 метра. Освен, разбира се, ако не си си залепил ухото на вътрешното тяло.
    3. Присъствието (работата) на този климатизатор в помещението изобщо не се усеща, поне до около 650W ел. консумация, монтиран в стая с подходяща кубатура и на точното място.
    това са глупости ако нямах можеше и да ти повярвам но това,нито е климатика с най-безшумния и тих дефрост,нито е най-тихия и деликатен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 54 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе