Страница 34 от 54 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #496

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    няма смисъл да се чете додо-пв нито бързо нито бавно.
    както каза сам каза - като си вземеш един ще го видиш сам - аруба е прав за "повдигащият се" минимум.

    абе първите ти точки от 1 до 4 - провери ги още веднъж. може би само това за безшумността - но моя е малък и номинала е доста близо... само за това не бих спорил с теб.

    достатъчно сме оцапали темата...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,687
    #497

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Стига си ръсил глупости. Това, че имаш натоварена машина в неизолирано помещение не означава че всички са така. Чудно как само във форума има поне 30 човека с 6-та серия и като гледам само ти имаш шумен дефрост.
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #498

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    аз и не говоря за 5 и 6 ца - за това мирясвам.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #499

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от imegogo Виж публикацията
    това са глупости ако нямах можеше и да ти повярвам но това,нито е климатика с най-безшумния и тих дефрост,нито е най-тихия и деликатен климатик
    Приготви 500 лева залог и ще уговорим тестовете, след като паднат температурите. Никъде не съм писал, че е най-тихия. Етерията на Панасоник също е тих като него.
    Kasap и Mega харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #500

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. да ми обръща на дефрост при +6° навън ми идва малко в повечко ,плюс останалите простотии които са сътворили от МЕ ..
    Прави дефрост при +6, ако нещо си пипал по дистанционото - това си забравил да го упоменеш.

    Вчера вечерта навън е около 0 и под нея, и дефрост до към 23ч. не е имало...Изобщо при работа на номинал и влажност под 85% в студено време, дефростите ги прави над 2часа и половина....


    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    сменил съм доста климатици такова недоразумение като FH не съм имал ..

    хехехе...ще му вземеш хляба на Шкумбата...

    Не че нещо, колега, но фактите в случая са, че до вчера, твоята 25ца, едва ли не я боготвореше в стотиците твои постове, които се въртяха, като грамофона плоча из форума - обикновенно за класи и за измерения.......сега вече, като я хариза, едва ли не, я нарочваш за черната овца...незаслужено. Казано е, за спалня има и други решения...напърво време по-дебел юрган и задължително на него надпис Japan!....

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #501

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    нищо подобно .. изтъквал съм редица недостатъци както и плюсове( не знаех ,че дистанционното не трябва да се пипа ,толкова много копчета за какво са му тогава ? ) .. климатика не ми харесва и за това го сменям ,простичко е .. относно парите сметка не ми дръж ,да речем ,че мога да си купувам всеки месец по 1 такъв климатик между останалите ми разходи .. това е техника като всичко останало купуваш - не ти харесва - сменяш продаваш подаряваш местиш ... това не е член на семейството както доста от колегите гледат на климатиците си ,че и имена са им дали някои ..
    dodo_pv, pgv70, Kasap и 5 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #502

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    При новия "Мерцедес" само "баровците" във форума са с Фуджитсо...нали? (нямам за цел да засягам някой)... така, че..кат е предмет мятай 3/4/5 броя и така.....

    а относно дистанционното, чети по-внимателно! Писах, че си забравил да УПОМЕНЕШ, какво е предизвикало дефроста...

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #503

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    дефроста се предизвиква от малоумния софтуер с който се управлява тоя инак добре изработен климатик .. сигурен съм ,че мога да го накарам и при +10 да дефроства .. също и форсирането на компресора до 1200 вата при дефрост за да протече бързо е "гениално" хрумване .. и не е необходимо да пипаш градусите за да прави чести и ненужни дефрости ,под нулата ги подкарва на всеки 1.5-2 часа .. да споменем и шумовете от фреон - смяташ ли ги за нормални за климатик за 2000 лв ? аз не .. или пък хрумването климатика да изключи и след по малко от 30 сек да включи ,само че налягането вече е паднало и 1 минута хаби ток без да духа топло ,прави ми същия разход като климатик с КОП 3.8 сложен в 2 пъти по голяма стая ( който обаче не изключва така безумно и не дефроства) .. не знам дали МЕ е баровски климатик ( до колкото изобщо отоплението с климатик е баровско ) ,но работи по зле от 8 годишното ми Фуджицу - факт който ме изненадва неприятно ,имах големи очаквания от топ модела на МЕ
    estqwerty, Bivola, preparatos и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #504

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Софтуерните бъгове ще изчезнат, когато всички клими започнат да ги проекират и сглобяат в Индия. Докато им правят сборките в Китай и пишат по тях "Меид ин Джапан", лашкайки вътре недомислен софт, так ще е.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #505

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Стига си ръсил глупости. Това, че имаш натоварена машина в неизолирано помещение не означава че всички са така. Чудно как само във форума има поне 30 човека с 6-та серия и като гледам само ти имаш шумен дефрост.
    аз съм написал че не е безшумен чак да трябва да си опра ухото за да го чуя и климатик от 1000 лв издава същите звуци при дефрост това е нормално не се оплаквам

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #506

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Климите от 1000 лева нямат заглушители на фреона и донякъде могат да бъдат обезшумени с удължаване на тръбния път. Пак го твърдя от опит, правен на две еднакви хитачита. За да работят ефективно заглушителите на фреона, необходимо е тръбите да имат една минимална дължина. При някои тошиби пише 2 метра, което явно се оказва невярно. при мен умишлено са 3 метра. Преходът от нормална работа към дефрост мога да определя, ако е тихо в стаята и не съм по-далеч от 1,5 метра от вътрешното тяло. В противен случай "пъшкането" и фреоновия "теч" не се усещат. При етерията ми тръбите са 8,5 метра и не се чуват абсолютно никакви шумове и шуртене.
    @imegogo, климатизаторите могат да имат конструктивни, технологични и монтажни проблеми. Тук обсъждаме конструктивните и технологичните. Някои от технологичните проблеми могат да се разрешат напълно или минимизират от монтажниците. Например лошокачествената пластмаса при всички марки. Конструктивните не се решават или в най-добрия случай могат да се минимизират от производителя. Примери има много, аз знам за DKE серията на Панасоник и RAS-25CNH2 на Хитачи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #507

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Замислям се, ако в едната стая си сменя Дайкина с Дайсекай, ще имам в трите стаи три модела: Дайкин К серия, Тошиба Дайсекай-6 и МЕ FH35.
    Срещу такса от 20 лв мога да предлагам услуга по оглед/тест и анализ на моделите за бъдещи купувачи ))
    Два огледа на ден и няма смисъл да работя
    kolov и Mega харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #508

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    дефроста се предизвиква от малоумния софтуер с който се управлява тоя инак добре изработен климатик .. сигурен съм ,че мога да го накарам и при +10 да дефроства .. също и форсирането на компресора до 1200 вата при дефрост за да протече бързо е "гениално" хрумване .. и не е необходимо да пипаш градусите за да прави чести и ненужни дефрости ,под нулата ги подкарва на всеки 1.5-2 часа .. да споменем и шумовете от фреон - смяташ ли ги за нормални за климатик за 2000 лв ? аз не .. или пък хрумването климатика да изключи и след по малко от 30 сек да включи ,само че налягането вече е паднало и 1 минута хаби ток без да духа топло ,прави ми същия разход като климатик с КОП 3.8 сложен в 2 пъти по голяма стая ( който обаче не изключва така безумно и не дефроства) .. не знам дали МЕ е баровски климатик ( до колкото изобщо отоплението с климатик е баровско ) ,но работи по зле от 8 годишното ми Фуджицу - факт който ме изненадва неприятно ,имах големи очаквания от топ модела на МЕ
    Повечето от недостатъците изложени по-горе за модела, са дразнещи ако са в спалня. Така е колега, след като размислих, може би е оправдана вашата реакция, абсолютно в случая сте прав да искате повече. Аз също бих изригнал така, ако ми е монтиран в спалнята над главата, и ме буди на всеки час-два...за дефрост или шуртене.



    Но забележете - по-голямата част от критиката ви е актуална само за спалнята. Примерно в почти 2 пъти по-голяма площ, където разстоянието не е толкова близко до вътрешното тяло, където има включена плазма и др. уреди до момента се поучава осезаем комфорт + икономия + тишина - от това какво му трябва повече на човек...няма как да не съм доволен....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #509

    Re: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Има и машини за по 1000 лева със заглушители на фреона. Моето хитачи е с 2 и си струваше 1000 и то с монтажа. d10ex3
    aruba_man одобрява това.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #510

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Кви са тези топ модели на Митсубиши, през два часа дефростват. Хитачито и Дайкина по един-два дефроста правят на ден и то защото топля и улицата.
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 54 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе