Страница 43 от 54 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 807

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #631

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Когато го купих си играх малко с този режим Powerful и си прав, че не прави точно каквото трябва. Но пък зимата в студовете като съм го изсилвал съм го наблюдавал как стига до 2 kw, стои там малко и започва да пада до 1.2 - 1.5 kw и продължава да работи така. В една друга тема един човек каза, че не могъл да стои на пълна мощност, защото вдигал някаква температура на вътрешния топлообменник и като стане прекалено висока си намалява мощността.

    А за дефростите не знам какво да кажа - останал съм с впечатление, че са по-чести, когато го мъча. Като че ли когато си работи на по-ниска мощност не са толкова на често. Но какво да се направи...нали такъв му е алгоритъмът. Пък и при мен не е в 20 или 30 квадрата както си трябва за 12-ка и предполагам, че за това зимата в големите студове го усещам леко немощен. Все си мисля, че в едно 20-25 квадрата холче ще работи идеално като изключим аутото на вентилатора.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #632

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    За мен необяснимо кой болен мозък може на VAHZ модела да определи такъв малоумен начин на работата на външния нагревател и при такова слабоумно управление да постави този климатик в графата Хиперинвертор. На вън -2 градуса вътре грее на 23 градуса 20 квадрата с тая с 300 вата ел. енергия и към тях добавям и напълно излишните в случеят 130 вата от нагревателя, бичещ през цялото време когато на вън температурата е под -1 градуса. Напълно достатъчно е този нагревател да работи по време на дефроста и 5 минути след него при отрицателни външни температури, а през др. време да си кротува и да не допринася за греенето на атмосферата за този дето клати гората.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #633

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    То пък много трудно да му се сложи един ключ или букса на прословутия нагревател...Многократно е писано, че този модел е проектиран за северни области със силни снеговалежи. Ако цял ден вали сняг с навявания и силен вятър ще има да чакаш да ти се разтопят преспите за 5-те минути след дефрост...

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #634

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Не, Джак, прави се по съвсем друг начин, ако имаме силни снеговалежи и навявания . Топлоизолира се тръбата за зимен конденз с Ф50 и в нея се поставя истински нагревател с мощност 60 W/m. И той работи по времето на целия дефрост, + още 5 min. Или си палиш печката

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #635

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Знам, че е писано много за прословутият нагревател, самият нагревател си има букса, която е много достъпна за изключване (прекъсване), с което нагревателя на практика се изключва постоянно. Да се сложи ключе не е добра опция понеже климатика е гаранционен и такава интервенция е явна предпоставка за отказване на гаранция при необходимост. Този нагревател единствено помага изтичащата се вода при дефростта да не се залежда в тавата на климата, а да изтича на вън от него. Ако климатика е поставен на земна стойка и стават преспи около него ще чакаш този нагревател да те спаси. Всички тези идей за ключета, прекъсвания са породени от недомислената работа на този нагревател. Нищо не е пречило да има и др. вариант на работа, който с джъмпер да се променя. На мен климата ми е на фасада, без каквито и да е навеси над него. Ако сложа ключе няма как да го вкарм вътре в стаята, а на вън под дъжда и влагата ще укаси и не знам каква беля може да ми направи. Единствената опция, която имам е да го изключа от буксата но се лишавам от една екстра, за която съм заплатил. Да екстрата може и да ми потрябва един път в годината, но може и да не ми потрябва. Определено не е опция при -1 градуса без заледявания по тавата, нагреватела за 24 часа да гори 3 киловата, а самата клима да гори 6 за това време за отопление на стаята, къде ми отива ефективността и икономичността от тази машина?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #636

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Така де. Иначе на брошурки се издокарват.

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #637

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Това с тези "калпазански ключета"за мен е побългаряване -да не казвам друга дум.Наистина е трябвало за този скъп класен климатик да направят нещата по-добре.Климатик за 800лв.на Грий могат ,а тези не.Не ми се вярва Грий да са по-умни от Митсубиши.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #638

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Знам, че е писано много за прословутият нагревател, самият нагревател си има букса, която е много достъпна за изключване (прекъсване), с което нагревателя на практика се изключва постоянно. Да се сложи ключе не е добра опция понеже климатика е гаранционен и такава интервенция е явна предпоставка за отказване на гаранция при необходимост. Този нагревател единствено помага изтичащата се вода при дефростта да не се залежда в тавата на климата, а да изтича на вън от него. Ако климатика е поставен на земна стойка и стават преспи около него ще чакаш този нагревател да те спаси. Всички тези идей за ключета, прекъсвания са породени от недомислената работа на този нагревател. Нищо не е пречило да има и др. вариант на работа, който с джъмпер да се променя. На мен климата ми е на фасада, без каквито и да е навеси над него. Ако сложа ключе няма как да го вкарм вътре в стаята, а на вън под дъжда и влагата ще укаси и не знам каква беля може да ми направи. Единствената опция, която имам е да го изключа от буксата но се лишавам от една екстра, за която съм заплатил. Да екстрата може и да ми потрябва един път в годината, но може и да не ми потрябва. Определено не е опция при -1 градуса без заледявания по тавата, нагреватела за 24 часа да гори 3 киловата, а самата клима да гори 6 за това време за отопление на стаята, къде ми отива ефективността и икономичността от тази машина?
    Ами тогава щом не те кефи, продай ми го. Срещу 30% отстъпка спрямо цената на нов съм склонен да те отърва от мъките с разни нагреватели и от излишните сметки за ток.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #639

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Миналата зима това време ме предаде старото Хитачи. Поръчах FH25VA, но никъде го нямаше наличен в момента и трябваше в БГ да има налични бройки след седмица. След седмица "фал" няма още, представителите на марката много се извиниха и ми дадоха VAHZ със 150 лв. отстъпка от пазарната, а аз нямаше как да оставя без топло домочадието и го взех. Знаех за повечето минуси на климата но аз не съм претенциозен и си казах това ще е моят климатик. Единствено ме дразни и затова споделих тук неадекватният нагревател. Наистина прекрасна машина но точно такива дребни неща адски много дразнът. Не мога да проумея такъв концерн като Митсубиши само това да могат да измислят за работата на нагревателя. Както и да е но с такова управление как тази машина е пишат, че е А++. Ок да тя може да работи и на северният полюс но в никакъв случай с такъв нагревател не може да е А++ и минава малко в ляво покрай хиперинверторите.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #640

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    представителите на марката много се извиниха и ми дадоха VAHZ със 150 лв. отстъпка от пазарната
    Щом са ти дали отстъпка значи може да се каже, че не си платил за тази "екстра" и спокойно можеш да изключиш нагревателя от буксата. Пък като му изтече гаранцията да прекараш ключе или каквото измислиш до тогава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #641

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Каква е разликата между fh35ve и fh35ve2 . Предполагам е втора версия, но има ли нещо променено ?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #642

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Петър Младенов - този въпрос го зададох на 2-ма човека в Climacom и двамата не знаеха за каквато и да е разлика. Единия дори се учуди, че има различни означения и ходи да гледа по мостри в магазина и тела в склада.

    Така че, на мен също ми е интересно има ли отговор на въпроса и какъв е той.
    Този пост е редактиран от yasmania; 07-12-16 в 18:36.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #643

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Мисля, че разликата е само във въздушният филтър.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #644

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    100% е сигурно,че топлообменника така стъпил върху тавата ще задържа конденза достатъчно дълго време че да замръзне при минусова температура
    Сега го гледам на около -15. Там, където се допира няма изобщо лед, където има повече разстояние - има малко.

  18. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #645

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Днес реших да напъна на max. FН25VА-VАНZ и да видя в крайна сметка какво може тази машина. Резултатите бяха следните:
    Външна температура при провеждане на теста - 11,2 градуса;
    От 22 градуса му зададох максимума от 31 градуса от дистанционното и много скоростно компресора от консумация 300 вата скочи на 1400 вата и продължи да развърта обороти, като за около 3 минутки достигна пикова консумация от 1985 вата, а температурата на изходящият въздух достигна 52 градуса, при което плавно компресора ограничи оборотите и консумацията започна да пада и аз прекратих теста. Максималният ток, който успях да засека беше около 9А. В крайна сметка излиза, че действително този климатик е доста можещ и спокойно бе се справил с температури доста по ниски от -11 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 54 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 10:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 10:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 20:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 13:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе