Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 807

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #646

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Е това е развъртане при -12.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #647

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Интересното е, че и уж много куцият 32GE-VA при -11 на същият тест на при външна -11 се развъртя до 1725 вата, а температурата на втора степен вентилатор също достигна 52 градуса. Амперите не можах да ги засека до колко е качил. Излиза, че и GE серията си има достатъчно мощ.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #648

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Няма нищо чудно, FH е поректиран да топли в студ и в големи помещения, независимо дали е VE или VENZ.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #649

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Толкова си го дават VEHZ ,1700 w( 150 ти е нагревателя )

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #650

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    На 25-та FH-VENZ съм му изключил външният нагревател от буксата и грам не съжалявам за това. През този период изобщо няма натрупан лед никъде по дъното на машината. При изключен нагревател вчера се развъртя до 1925 Вата.
    Другият ми климатик е 35GE, който при -11 градуса изобщо не се дава на 25FH-VENZ. Аз останах учуден как при -11 градуса достигна температура на изходящият въздух 52 градуса, а машинтата консумираше 1725 вата електроенергия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #651

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Пробвах същото "развъртане" с fh35, резултатите са почти идентични.
    Този пост е редактиран от avenger; 13-01-17 в 10:25.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #652

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Писах в темата относно настройките на FH, но явно там или не се чете или хората, които са на ясно с нещата.., не са прочели или коментирали...
    Видях, че тази се "разгорещи" и реших да покажа и питам ...
    След дълги размисли и страсти, като доста хора, дилемата между Daikin FTXS 35, Panasonic 12QKEW май беше, последва некст левел - Toshiba Daisekai 8 и Mitsubishi FH35...
    Убедиха ме, че Мицубишито ще "отвее" Дайкина .. Паналайката, която ми беше на сърце пък имала яко дефрости ...
    Та стигнахме до Дайсекай и Мицубишииии ...
    След доста разгорещената тема в Тошиба, относоно успиването му и дългото мълчание в темата за тоя Мицукошник, някак си реших да не рискувам с него, а той ми беше НА СЪРЦЕ дълго време ...
    Монтирах FH35 в е това
    Пловдив
    Етажа е 4-ти
    Ляво 24см. бетон, 20см. стиропор и стена на съседна кооперация..
    Изолация 3см. фибран + въздушната възглавница заради кривините на строителите ...
    3-камерна дограма Еуростар някъв..
    Разпределението е мое дело, като идеята е да се топли с един климатик и проветрява лесно...
    Червените врати не се отварят, с изключение на тази на кухнята, когато се готви и вечеря или имам гости ... или си я отваря котката, когато пощурее(научил съм е : ) )
    Към банята пак е отворена, защото пак котката... пие вода там : ) ...


    Дори при тези ниски температури съм повече от доволен от рабата му - РАБОТИ САМО ТОЙ ...
    В хола при зададени 23 и 3-та степен на вентилатора, правеше 25, а задам ли 27 и 4-та степен - СТАВА СТРАШНО - 28 ..
    На повече не съм си и помислял !!!
    Който иска да вярва ....
    Щерката(7год.) и жената ходят боси и по къс ръкав ... Да се не надяваш..
    На термометъра в спалнята показва 19-20, а сега в тея студове 17-18 - идеално за спане за мен !
    Че бил шумен..,чувал се фреона, когато дефроства .., мисля си, че това вече са глезотии и изтънчен вкус ...
    Дебит и тишина не са взаимно свързани, но всеки си има право вкус и изисквания, след като си плащааааа....
    Както пишеше из темата, може би някой да е имал реплика(едва ли де, ама като гледам моя ...)
    Единствения минус за мен лично на този климатик е, че трябваше да има още една степен между 3 и 4 ...
    Нищо друго не ме тормози или разваля мозъчния дискомфорт, освен това, дали не трябваше да си сложа Дайсекая, защото той ми беше фаворит...

    Въпрос към по-запознатите - има ли връзка между зададените градуси и скоростта на вентилатора, тъй като единственото, което не доумявам или не разбирам е - при зададени 23 и 3-та степен на вентилатора, прави 25, но задам ли 24,25,26,27,28 и също на 3-та степен, прави 22,5 - 23,5 !?!?
    Задам ли 4-та степен обаче, надминава зададените с 2 градуса !!!
    При зададени 27 стига до 28 ...
    Повече не смея, че ще трябва да отварям прозорците .... : )
    Имам почти ежедневно наблюдение върху 2 Паналайки, 2 Хаера, няколко Мидеи, 3 Дайкина и 2 Дженерала и такова не съм срещал !?!?!?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #653

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Добре си се ориентирал. Май излиза, че FH се развърта при -10 повече от Дайсейкаите.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #654

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    При -10° дайсекаите до колко развъртат? Щото гледам в Евровент и ми се вижда странно при -10 даже слабите панасоници да надминават дайсекай 8 по капацитет.
    А Мицубиши FH25 отвява всяка 12-ка на панасоник по топлене и ефективност. Да не говорим за FH35.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #655

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И според engineering databook-a на Тошиба е така....Е това до сега никой ли не го е видял....странна работа.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #656

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Само че на практика, няма нито един сигнал за нетоплещ, изнемогнал,замръзнал Дайсекай от никоя точка на България. С Панасониците положението не е точно така. Изводите предлагам всеки сам да си направи!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #657

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Лично мое мнение е, че Мицубиши топли малко по-добре от Дайсейкай. Топлината на изходящата струя е по-топла при приблизително една и съща консумация на ел.енергия и еднаква мощност. За мен недостатък на Мицубиши е сравнително високия минимум и при преходните сезони изпада в режими он-офф, за разлика от Дайсейкай. Това се усеща в добре изолирано помещение.

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #658

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Джак нали знаеш че само Тошиба дават данни по номинал,при другите е на мах.Не съм пристрастен въпреки че имам Тошиба ,изказвал съм мнението си относно Дайсейкая.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #659

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При -10° дайсекаите до колко развъртат? Щото гледам в Евровент и ми се вижда странно при -10 даже слабите панасоници да надминават дайсекай 8 по капацитет.
    А Мицубиши FH25 отвява всяка 12-ка на панасоник по топлене и ефективност. Да не говорим за FH35.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И според engineering databook-a на Тошиба е така....Е това до сега никой ли не го е видял....странна работа.
    Много странна работа! И аз не знам как е при -10, ама мога да ви дам жокер за -13... Ограничил съм му мощността на осмицата, за да не подпали мебелите. И панасоници имам, и мицубиши имам, и разни други имам. Никой не може да топли повече от дайсейкай 8. А когато завали снега при -11, познайте какво се случва с останалото шкарто и дефростите? И що ги пишете тия глупости, като го нямате модела и не го познавате? Заглавието на темата не виждате, но коментирате някакви писания на чужди езици, които пък въобще не разбирате. Колко пъти ви писах, че engineering databook-a на Тошиба е объркан и информацията е грешна? Говедата са ползвали copy/paste и са сътворили една вкисната боза. Има си сервизно, както и лични тестове на машините. Не се напъвайте излишно с тъпи коментари.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 12-01-17 в 00:55.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #660

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Джак нали знаеш че само Тошиба дават данни по номинал,при другите е на мах.Не съм пристрастен въпреки че имам Тошиба ,изказвал съм мнението си относно Дайсейкая.
    Какъв номинал? Аз питам до колко максимално се развърта дайсекай 8 при -10?
    Щото гледам в Евровент са им дали доста скромни оценки:
    RAS-13G2KVP-E при -7 ° го дават с капацитет 3,18 киловата при консумация 1,03
    E12QKE при -10° го дават с капацитет 3,2 киловата при консумация 1,24
    А FH25 ги отвява и двата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 10:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 10:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 20:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 13:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе