Страница 53 от 54 ПърваПърва ... 34351525354 ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #781

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Какъв комфорт, какво темперирано помещение и откъде накъде топли стени? Вътрешната изолация влошава процеса на регулиране на температурата при отопление на почти всеки климатизатор. Трудно ще намери правилната.
    Вътрешната ми изолация е само на външната стена където е фугата на блока. Направих я там, защото няма как да се навра между двата хода в цепка около 5см да направя изолация. Щях да затворя фугата и от двете страни, за да стане въздушна възглавница между ходовете и да не правя вътрешна изолация, но ме ядосаха комшиите и ги оставих всеки да се оправя както има хареса. Също така другата ми изолация е на таваните на стаите. Вътрешните стени, стените към комшиите са без изолация. Правил съм изолация само на стените където неможе да се направи външна и на таваните за да не ходи към комшията отгоре.
    Иначе съм доволен от климатика. Незнам минимума дали е 300W, но на моменти съм го засичал да работи на 220-250W. Иначе докато беше топло беше на чест on-off, но тези дни като паднаха леко температурите и започна да работи по-нормално. Доволен съм от климатика и как топли. За една седмица ми е изгорил 42kWh, като е настроен на 22 или 20 градуса (все пак не е много студено навън). Всички врати са отворени вкъщи. Единствено му помага дайкина от кухнята. Държа го на 3 степен на вентилатора не заради друго, а заради това което пише във форума за автоматичния вентилатор. Мисля да го пробвам как ще е с него тия дни.
    dodo_pv и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #782

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    На авто вентилатор няма да може да топли другите стаи.
    Ако е само за стаята в която е не мисля ,че ще имаш проблем с Ауто режима.
    Поне аз нямам такъв проблем.
    Пробвай ауто режим , включено око , и клапи на ауто.
    Като за да не духа в теб може да пуснеш функцията .
    Аз го държа така .( само клапите местя понякога)

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    9
    #783

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Здравейте,

    За много години, здрави и успешни!


    По-предходна страница бях писал, че още не е минал пълен месец работа на Мицубишито, но ето, че вече имам новата сметка за тока и съм доста доволен.

    От 17.11 до 17.12 отоплението изцяло ми излиза 130-140лв. Като:

    1) Мицубишито е в хола, който е около 30м2, но отоплява и духа срещу спалнята от 16кв2 и и двете с височина 2,90м. Няма изолация, тухла, 1-ви етаж, отдолу са мазета.
    2) Fujitsu ASYA 12LGC в кухня 16м2 + антре 9м2 и височина 2,90м. Антрето е вътрешно и не му трябва много, кухнята е с 3 вътрешни стени.

    Като си правя сметката от тия 130-140лв, кой горе - долу колко е изхарчил си давам сметката, че Мицубишито "би трябвало" да е около 50-55-60лв за 45кв.

    Доволен съм. Пожелавам на всички - ниски сметки

    п.п: Забравих - и двата духат на топло на 24гр, в кухнята на 1-степен, в хола на 3-та.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #784

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Тия сметки се правят зимата ,а тя още не е дошла аз откарах половината месец без отопление ..
    Mega и rosswen харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    9
    #785

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тия сметки се правят зимата ,а тя още не е дошла аз откарах половината месец без отопление ..
    Koйто си има изолация или е вътрешен апартамент или по някаква незнайна и извънземна технология е успял да спре да топлоотдава, е възможно да изкара половин месец без отопление.
    Който е в къща и няма нищо от гореспоменатото, а само сменени дограми и то не навсякъде без да пуска да се отоплява, едва ли би изкарал си мисля.

    Принципно съм доволен.
    Иначе с колко биха се дигнали още сметките от 130-140 лв за отопление сега и в една люта зима? Двойно? Да ми стъпи на 250лв?

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #786

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Алекси, когато го имаше тоя беше много икономичен. Какви разхода беше давал само, дали помни? Ползва го по спомен около 6 месеца, а сега вече 6та година го плюе...Не му зе връзвай...


    Нака, имаш ли представа частите как са като цени? Намират ли се лесно - платки, лагери, втулки за фх 35?

    Защото моя единя подкара 5- 6та година, без грам грижи и профилактики. Освен сметките за тока, разхода до момента за него ми струва 0,00ст. Та си мисля, живот и здраве след някоя година да го подмладиш малко.... Знам, че се отнасяш с уважения към марката….
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #787

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Тоя климатик да ми го подаряват няма да го взема

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #788

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ако някой иска да подарява FH аз съм насреща .
    Даже и ще почерпя!
    Иван Вълков, HristoNN и Genadi80 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #789

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И аз искам. Тъкмо ще си прави компания с другият ми.

    Изпратено от моят GT-I9060I с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  12. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #790

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Единствения истински за мен кусур на FH серията това е изключително трудното почистване на турбината на вътрешното тяло. Дори ако реши човек с повече играчка да е почисти без да е сваля трябва да "разклоачи" цялото вътрешно тяло за да има добър достъп за пръскане и миене на турбината. Виж при GE серията нещата са прекрасни в това отношение. Аз също така не намирам описаните от Alexi проблеми при този климатик, вероятно той е извадил много къса клечка с проблемна бройка. При работа, когато компресора се напъне и вдигне налягането, на определени моменти се чува фреона как шумоли във вътрешното тяло но това се счува много слабо и човек трябва да си постави за цел за да го чуе. Иначе като цяло е много тиха и мощна машина, аз лично съм много доволен от климата.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #791

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    То май само Алекси я плюе машината.
    Другите сме доволни.
    За разглобяването май си прав .
    Поне плазмата е направена да се чисти лесно .
    Ела да видиш какъв панаир е да се изчисти на Дайсекай 8 .
    За да ме разбереш какво искам да кажа ще ти го кажа така .
    Все едно сваляш да чистиш турбината на ФХ

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #792

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Не знам защо така ги правят? Как може на GE серията да е толкова добре измислено, а на FH да е толкова сложно. Аз моят успях да го разглобя по средата на лятото и да го изчистя, че засмърдя на отврат, началото на зимата пак го почистих но това е много досадна операция. Представям си хората, които заявяват техник с хиляди уговорки за почистването какво им е. Не знам при вас как е но при мен на режим охлаждане на два месеца се натрупа доста плесен по турбината и климатика замирисва отвратително. Сега Алекси човека може да е много взискателен към този вид техника. FH при размразяване при мен не пука но се чува как се изпарява фреона във вътрешното тяло и в началото на цикъла по дефроста се чува едно пуфкане (въздишка) но не е нещо, което чак да ме стряска по време на сън. GE-то което имам в др. стая пак въздиша по време на дефрост и колкото навън е по-студено толкова по силно го прави

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #793

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    С колко метра тръби си?

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #794

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ами на FH - 2.2 м., а на GE - 2.5 метра.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #795

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Късичък ми се струва. На моето МЕ, въпреки че не е като гореспоменатите модели, тръбният път е малко над 3м. и въздишки няма. Пукания има, но съвсем малко. Чува се и фреона при он/офф, но слабо. Може и при 5м тръбен път да изчезне.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 54 ПърваПърва ... 34351525354 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе