Страница 17 от 54 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #241

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    25-цата мн. добра цена!

    изрових малко файлове.
    http://climacom.com/files/documents/..._za_site_1.pdf
    http://climacom.com/files/documents/Flyer_MSZ-FH-1.pdf

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #242

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna Виж публикацията
    Ама той и за охлаждане ли може да се ползва . хаха.

    И аз съм доволен от охлаждането, но рядко го ползвам за това.
    Иначе си е тих, не знам колко е икономичен, ама не е като Мидея и Осака , важното е да работи комфортно.
    Радвам се, че успях да го видя на отопление в късната зима/ранна пролет, и работеше отлично. Охлаждането всеки климатик го може.
    по интересното е ,че измерих минимум от под 130 вата ,дори когато трябва да навакса 2° разлика ( 28 навън ,26 зададени ) не изключва .. това доста се разминава с каталожните данни ,машината има завидно нисък реален минимум на охлаждане .. за отоплението на зима ще го видим

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #243

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Здравейте,

    Регистрирах се тук защото ме впечатли степента на задълбоченост на обсъждане на детайлите при сравняване на предимствата и недостатъците на различните марки и модели климатици. Дай боже повече такива професионалисти
    Предстои ми покупка на климатик, и противно на името ми, не искам да правя леймърски избор, тоест предпочитам да направя обоснован такъв
    Затова искам да попитам експертите във форума какво биха ми препоръчали. Харесвам тази серия на Мицубиши, засега на хартия а и доколкото чета отзивите също е прекрасен избор. Колебая се обаче между Mitsubishi MSZ-FH35VE и Toshiba Daiseikai 5/6 13-ка.
    Имам да отоплявам помещение около 32 кв.м плюс коридор 4.5кв.м. Помещението е с три външни стени с дългата си страна ориентирана на север, двете къси на изток и запад. Първи етаж над надземни мазета, на всичкото отгоре част от площта надстърча с около метър извън мазетата, тоест виси във въздуха от север с толкова. Казвам всичко това за да си представите колко усойно е това място и за да може да се прецени дали FH35 или съответно 13-ката от Дайсейкай биха могли да го отоплят ефективно. За да подобря положението отвън поставих навсякъде вкл отдолу на надстърчащата част изолация 10см стиропор плюс отвътре навсякъде стени и тавани гипскартон на конструкция с 5см вата. Дограмата е 5камерна с троен стъклопакет - два големи прозореца един малък и врата към остъклена тераса.
    Въпросите ми всъщност са два
    1. Ще може ли да се отоплява зимата ефективно това помещение от някой от посочените два климатика, и ако да
    2. Кой от тях би бил по-добрия избор

    Приоритет при избора биха били в този ред -месечна сметка за отопление, шум, надеждност, екстри, естетика.
    Досега не съм ползвал климатик с екстри, но човек никога не знае кое му трябва и му харесва преди да го пробва. То и преди да си купя автоматик никога не ми е липсвал, но сега като се кача на ръчка и оценявам предимствата му, особено в задръстванията

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #244

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Пропуснали сте да споменете, в кое населено място се намира жилището и какви температури искате да поддържате през зимата.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #245

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Жилището се намира в Стамболийски, това е градче между Пловдив и Пазарджик. Зимата рядко става минус 20 но се случва. Смятам за нормално зимата да може да се поддържа до 23 градуса, това при евентуално добро развитие на обстоятелствата и ако имам късмет да имаме бебе, ако не тази поне другата зима ще гледам да трябват 23 градуса Иначе на мен и 20/21 градуса ми е перфектно.

    Благодаря за отговора!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #246

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Макар стаята да има добра изолация, по-добре се насочете към "Fujitsu/Fuji/General" Nocria 14LB.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #247

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Разгледах обобщено описание на този модел и ще го взема в предвид определено въпреки че Фуджицата нещо не ме дърпат незнам защо, имам вече едно Мицубиши GE25VA и макар да е по-нисък клас съм много доволен. Може би затова проявявам някакъв афинитет към тях.
    Тази Nocria 14LB не видях в описанието да има плазмен филтър или пък такива екстри като око и автоматично насочване на струята както при Мицубиши. Незнам дали страната на производство има отношение към надеждността и качеството чак толкова, но някак си това че Дайсейкай5 е изцяло произведен и сглобен в Япония ми се струва като плюс.

    Освен това и COP-а на Nocria-та е малко по-малък 4.44 срещу 5.0 на Мицубиши? Тези COP-ове при едни и същи условия ли се мерят, примерно при номинална мощност на отопление и едни и същи градуси на околна температура?

    Разбирам че има по-голям топлинен капацитет като цяло Нокрията, но се чудя на практика необходимо ли е топлинна мощност от над 5kW?! Реално една духалка 2.5кW сигурно може да го стопли това помещение макар и бавно и с голяма консумация на ток, но тя и 100% КПД да има едва ли може да отдаде повече от 2.5kW топлинна мощност.

    И все пак ако трябва да избера между Mitsubishi MSZ-FHXXVE и Daiseikai 5/6 коя серия е по-добър клас?
    Принципно и Daikin FTXS35K ми е на радара, той е малко по-евтин но и по шумен, и към него нещо не ме влече по неизвестни причини Затова и питам за професионални мнения.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #248

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    По мое мнение за дайкин забравете, независимо от модела когато е за европейския пазар.

    При вас има и една специфика- точно до вас тече река Марица и зимата влажността и мъглите ще са изключително големи.

    По мое мнение правилно сте се ориентирали към тошиба и мицубиши илектрик.Няма да е зле да хвърлите един поглед и на моделите на мицубиши хеви.
    Нокрията на фуджицу е добра, но в по-малко и тихо населено място като Стамболийски шума на външното тяло при температури под 3 градуса и високата влажност ще се чува доста.Отделно доста бързо ще натрупва и скреж по топлобменника.

    Според мен 13-ка от 5-тата серия на тошиба дайсекай трудно ще се справи и ще има недостиг на мощност при по-ниски външни температури.

    Остават 35-цата на мицубиши илектрик и тошиба 13-ка дайсекай 6-та серия.При температури под -10 градуса обаче ще трябва да се затваря врата към коридора за да им достигне мощност.Честно казано и аз не знам кой от двата бих избрал.Мицубишито има доста екстри, но в тази северна стая, те няма да има някакво значение.Тошибата може би като по-мощен.
    При всички положения Нокрията ще е по-мощна от който и да е от двата климатика, но пък при нея ще има дефрост при рязко увеличаване на температурата на 50 минути докато достигне заданието, след това ще "се успокои".Ако това за изключително рядките дефрости на тошиба е вярно бих взел тошиба.


    П.П.Като се замисля одъртях и се гледам към тошибите от високия клас за японския пазар...
    Този пост е редактиран от justify; 11-09-13 в 12:03.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #249

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Благодаря за мненията! Май везните за мен се накланят към Мицубиши От Дайсейкай мога да взема с отстъпка 6.5 но четейки темите в другия раздел за тошибите оставам с впечатлението че като че ли не е толкова мощен от предишния 6 и също не толкова комфортен като 5. Така че май ще е Мицубиши. Другия вариянт е да изчакам още месец преди да купя, в друга тема прочетох че се очаква 7ма серия на Дайсейкай. Зимата още не е толкова близо, така че има време.

    А за екстрите защо да нямат никакво значение като е северна стаята?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #250

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    aLamer, ще приемете ли едни съвет? Предполагам сте се спрели на фирма която да извърши доставка и монтаж на Вашия евентуален климатизатор? Извикайте ги да направят оглед на помещението и на място с тях се консултирайте за това какво Ви е нужно и какви са Вашите изисквания. Смятам, че подобна процедура е полезна и ще Ви улесни в избора.
    Mega одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #251

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Тошиба + голямо помещение = шум. Дайсейкай 5 дори и да се справи, защото я имам и е тегава машина ще ти бъде много некомфортно откъм шум, с нея си е автогол/за тази квадратура/. За дефростите: наистина с Дайсейкай 5 дефроста е рядко събитие.
    Оглед задължително!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #252

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ето малко снимки на топлообменика на FH35. Този път ще оставя коментара на колеги.


    IMG_1547s.jpgIMG_1548s.jpgIMG_1549s.jpgIMG_1550s.jpgIMG_1551s.jpg

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #253

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Е, защо на колеги? Коментирай...нали сме във форум.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #254

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ако има зима ще го видим и ще се чуе ... 2-3 нагревателя бих му сложил ...

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #255

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    Ако има зима ще го видим и ще се чуе ... 2-3 нагревателя бих му сложил ...
    Той за нагреватели беше отворен, за изненада и това няма къде да се сложи. И лист не минава там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 54 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе