Страница 27 от 54 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #391

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    MHI-то от подписа ми нощес прави дефрост, четвъртия за тази зима. Забелязвам че, когато го държа на макс вентилатор не прави дефрост? Той сам си ограничава вентилатора, но дефрости няма и загрява по-добре хола. Тошо още дреме и не е правил такива срамни неща.


    Последните дни Тошибата прави по 3 kw на ден. 23 през деня 19 нощем.
    Този пост е редактиран от Mega; 04-12-13 в 10:39.
    edi1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #392

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Моя и той няма намерение да се занимава с такава странична дейност.
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #393

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Може би не е чак толкова лошо това дрефростване, като се има в предвид, че е супер кратко аз поне не виждам нищо лошо да го прави по-често. Тази сутрин и аз се загледах, че климатикът изглежда сух, вънка е ясно и всичко работи на 6. След няколко минути обаче климатикът реши да се размрази и като погледнах от вън какво става забелязах, че изтече малко вода.
    принципно да ,много са кратки ама са шумни то това е проблема .. не се чува леко шушнене на фреон както би трябвало да бъде ,ами доста силно шурти ,компресора отива на 900-1000 вата и ни буди нощем с жена ми ..

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #394

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Явно нищо идеално няма на този свяат. Mitsubishi беше идеалът ми за климатик, но сега като гледам как работи има какво да се желае.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #395

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    Явно нищо идеално няма на този свяат. Mitsubishi беше идеалът ми за климатик, но сега като гледам как работи има какво да се желае.
    Ако беше започнал от Мидея щеше да ти е идеален. Имах един приятел с Ягуар, каза че Ауди А8 му разбило бъбреците.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #396

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    щом поддържа зададената температура навсякъде в стаята пък и на всичкото отгоре е доста безшумен и храчи малко,какво повече може да се иска от него
    п.п имайте предвид че ако беше друга марка може да бъде и по-зле

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #397

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Особено ако беше купен да топли улицата. Тогава няма спасение.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #398

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    От към техника са ги измислили т.е. топли и предполагам харчи малко. Но самият user interface ако мога така да се изразя (дистанционно, управление и auto режими) са на доста ниско ниво.

    В старата квартира имах един самсунг с 3-пъти по-малко дистанционно, което беше в пъти по-функционално. Дистанционното беше подобно на това:
    $(KGrHqZHJFMFIDU(O!8FBSFb2j)VYw~~60_35.JPG
    Има си копче за пускане и изключване, има си копчета за увеличаване и намаляване на градусите, както и такива за увеличаване и намаляване на вентилатора.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #399

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    аз към дистанционното нямам забележки .. на всички по висок клас машини копчетата са доста повече и половината поне са под капак .. точно със вентилатора ще си играя или със седмичния таймер че да е отпред можело само плазмата да изведат отпред че нощем си я пускам .. дисплея е голям и четлив ,обхвата му също е много добър

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #400

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Общо взето си прав. На мен най-много вентилатора ми липсва и това, че няма 2 копчета за него, за да мога лесно да си го сменям от 2-ра на 3-та степен и обратно.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #401

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    ми то като му зададеш 3та и след малко сам си я намаля аз пробвах особена полза няма но аз от ауто съм доволен като цяло

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #402

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Ще го пробвам това с падането от 3-та степен тази нощ. Аз до сега не съм усетил да я намалява на 2-ра. Колкото му сложа толкова си държи.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,133
    #403

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    така е докато не спре за нещо - дефрост или просто изключи .. след това си тръгва на ниска пак а може и да се бъркам не се сещам пролетта експериментирах с това

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #404

    Re: Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    щом се върти окото значи работи .. явно тоя режим powerfull така е замислен глуповато и той .. логично е като натиснеш тоя бутон да искаш максимална мощност а не някаква средна .. тая сутрин беше -8 .. МЕ се е кротнал на 270-290 вата ,зададени и поддържани 21° .. обаче си дефроства на 2 часа ,без нужда - навън е ясно и сухо време питата суха и чиста .. що са се изгаврили софтуерно така с тая машина ума ми не го побира ..
    Явно при малко машини дефроста несе изчислява по време дайсекай например. Аз съм с хитачи 10ex3 (25wx8) и се размразява през 1 час някъде, но поне несе форисира изобщо и си консумира 100 и нещо вата за 1-2 минути. За топ модел са се изложили според мен ако постоянно прави дефрост на 2 часа и то с такова форсиране, иначе изглежда много хубав модел, и го следя и аз. Днеска пробвах хитачето на 32градуса при о навън, дигна консумация 1200вата и почна да духа горещо около 50 градуса на авто вентилатор най-високата степен се вкючи. Докато него намалих си поддържаше тази консумация. Можеш да пробваш на 32 градуса да настоиш и да гледаш консумацията мисля не трябва да пада а да си стои максимална по-продължително. При мен мисля има ограничение на максимални обороти да работи 2 часа

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #405

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Днес сутринта си чух дефроста. Чак толкова шумен..... не е според мен. Е, при мен е в хола, не в спалнята.
    Иначе като го оставя на ауто, и в стаята топло и изобщо не го гледам дистанционното.
    Постоянно ми е на 23 градуса, а в стаята съм виждал минимална темп от 22,6 и макс. от 24,4 градуса. Какво да иска повече човек
    Е, с другите стаи и К серията на Дайкин.... там мога да почна да се оплаквам
    myst3 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 54 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе