Страница 26 от 54 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gin
    gin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #376

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    :rolleyes: аз се мъча да вдяна за какво иде реч ама това е резултата ,невероятно тих е като климатик ,сега на ръчен режим да не му е уроки перфектен ....ама туи ауто да мусе не види много се дъни:!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #377

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от gin Виж публикацията
    Няма проблем сменям го,снощи беше включен сензора и беше на ауто климатика както писах,но от около обяд без човек в стаята или най много аз за 10-15 минути за да драсна някой ред пак на вкл.сензор ,21 градуса,ръчно зададена степен на духане в стаята ,а сега като се прибрах е даже горещо и климатика си работи перфектно Прикачен файл 11861 ето това е от дистанционното му с вкл сензор и пак повтарям в момента е супер ама на аутото с вкл или изкл. сензор все тая.
    2 съвета от мен:
    - чети инструкциите преди да пишеш каквото и да е
    - не очаквай климатици от различни марки да се държат по идентичен начин. имам си 3 бр. от различни марки и с всеки подхождам различно, съобразявайки се с особеностите им на работа и експлоатация

    При включен сензор за присъствие(като на снимката, която си постнал), не очаквай чудеса от храброст и самоотверженост от машината
    Mega, tony34al и mirandi харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #378

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И при мен auto-то е проблемно. Предполагам, за да е по-тих са го направили да не засилва много вентилатора и духа доста слабичко. Но при мен няма врати и реално грея коридора и банята заедно с хола и кухненския бокс, та може би не съм най-представителния случай.
    Аз обикновено оставям вентилатора на ръчна настройка на 2 и когато ми е по-студено го вдигам на 3. По-скоро ме дразни фактът, че трябва да отварям капака на дистанционното, за да регулирам вентилатора. Трябваше просто да го изкарат от горе до копчетата за температурата.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #379

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    аз обмислям да махна капака излишен е ..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #380

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Аз с ФД нямам проблеми с авто вентилатора, но 1-ва степен му е с по-голям дебит, при децибели 20/21. Втора степен на ФХ, вече отговаря на 1-ва на ФД по дебит, но при децибели 23/24.
    Този пост е редактиран от pilot; 02-12-13 в 14:00.
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #381

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    добре си е аутото поддържа тишина .. хората искат на ауто да топли 2-3 стаи как да стане .. то окото не ги вижда другите стаи .. много точно си поддържа градусите машината

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #382

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    У дома, 25 VEHZ се ползват само на авто в стаи около 15-17кв. Незабележими са машините и подържат сравнително точно зададената температура. Само в дневната наблюдавам леко претопляне откакто ми поставиха излация преди малко повече от седмица, но все пак там се готви, събираме се 4-5 човека. И въпреки, че е настроен на 22 или 23 се включва за малко и при 24 в стаята. Не си представям как ще има 5 градуса разлика, като знам колко бързо стоплиха, когато се наложи няколко часа да седят отворени прозорците докато си монтирах полите пред тях.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #383

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Още миналата година писах че митсубиши имат проблем с авто вентилатора но веднага ме анатемосахте но ето че случката се повтаря и при най високия клас. Моят клим е GE-35 със същия проблем, постоянно трябва да ръчкаш дистанционното за да държи зададените градуси
    mirandi одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #384

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    абе някой може ли да тества бутона powerfull ? аз до сега не го бях пробвал ,според мен се държи странно .. вдигна до 1500 вата ,задуха горещо ,после падна на 1000 вата ,така поработи ,след това слезе бавно на 500 вата ( вътрешния вентилатор си намали оборотите ) след малко пак вдигна 1500 и цикъла се повтори само че вътрешния вентилатор стои на някакви ниски обороти може би 2-та степен по слух ( в тоя режим не може да се контролира ) ..

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #385

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Сигурно сработва системата за контрол на температурата на изходящия въздух.Не знам на колко градуса е при FH, поне аз не видях в сервизното.
    Този пост е редактиран от edi1; 03-12-13 в 11:14.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,532
    #386

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Може ли да се провери, дали ТРВ работи както трябва или дава грешки?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #387

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И аз пробвах бутона powerfull. При мен консумацията се вдигна до 2 kw за малко след това бавно спадна до 850 - 900 w и така поработи няколко минути. След това изключих тази функция.
    Честно казано не разбирам защо когато е активна климатикът не работи на пълна мощност с пълната сила на вентилатора.

    - - - - - - - - - -

    Някой пробвал ли е това нещо?
    While recalling the failure details, set the temperature to 19°C or 19.5°C to perform the simple check on the i-see SENSOR.
    Place your hand over the i-see SENSOR, and the buzzer will beep at 1 second intervals. (Normal detection temperature
    range is 34 to 39°C.)
    If the buzzer does not beep, check for disconnection of the connectors.
    Set the temperature to 23°C to exit the simple check mode on the i-see SENSOR.

    Доколкото го разбрах трябва климатикът да се сложи на 19 градуса и да се закрие сензорът с ръка. След това климатикът трябва да започне да пищи. Пробвах така и нищо не стана.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #388

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    щом се върти окото значи работи .. явно тоя режим powerfull така е замислен глуповато и той .. логично е като натиснеш тоя бутон да искаш максимална мощност а не някаква средна .. тая сутрин беше -8 .. МЕ се е кротнал на 270-290 вата ,зададени и поддържани 21° .. обаче си дефроства на 2 часа ,без нужда - навън е ясно и сухо време питата суха и чиста .. що са се изгаврили софтуерно така с тая машина ума ми не го побира ..

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #389

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Може би не е чак толкова лошо това дрефростване, като се има в предвид, че е супер кратко аз поне не виждам нищо лошо да го прави по-често. Тази сутрин и аз се загледах, че климатикът изглежда сух, вънка е ясно и всичко работи на 6. След няколко минути обаче климатикът реши да се размрази и като погледнах от вън какво става забелязах, че изтече малко вода.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #390

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Предполагам прави дефрост на 2 часа, понеже идеята е да работи най-вече в по-студените страни и за да не стане беля при техния студ и сняг, си прави профилактичен дефрост.Пък и да не хване евентуално дебел лед питата долу, където е залепена за тавата, че тогава съвсем лошо.Ама знаеш ли за какво са мислили инженерите, когато са го проектирали, божа работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 54 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе