Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73
Like Tree32Одобрявам

Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #46

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Хубава машина е ZJP-S , ако беше взел Панасоник от съшия клас също щеше да останеш доволен . МХИ-то духа по слаба струя , но по топла . А до седмица от миризмата няма да остане и спомен . Незнам защо тези МХИ-та от началото миришат гадно .
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #47

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Така колеги, искам да споделя впечатленията си от новия климатик. Значи ако трябва да съм искрен - няма нищо общо със стария-нов Панасоник. Установявам че целия проблем си е бил в самия Панасоник. Новото Мицубиши SRK 25 ZJP-S засега работи коренно различно и като цяло се държи перфектно в режим отопление.От няколко часа го изпробвам и гледам че работи и топли при зададени 23-24 гр. . Панасоника при 28 духаше хладно и стаята беше хладна.Трябваше да е на 30 за да има ефект.Тази машина е изключително тиха и топлината се усеща съвсем различно. Прави ми впечатление че силата на вентилатора е по-слаба спрямо стария. И усещам едно такова леко неприятно чувство на .... загар(изгоряла миризма) от обдухването.незнам как точно да го опиша.Малко е кофти. Но само това за сега е проблемчето.Иначе като цяло съм много доволен. При 26 зададени горе високо прави 29-30 и спира при отворена врата към коридора , а изходната е 52 гр. , в стаята е 25 (усещането е страхотно).Климатика си спира-вдига клапите и продължава да обдухва(това Панасоника не го правеше), после пак продължава да топли.Все още го изпробвам и чета инструкцийте така че ако има някакви други впечатления ще споделя по-късно.Като цяло бих казал че ТОПЛИНАТА СЕ УСЕЩА КАТО ТОПЛИНА (с Панасоника не беше така)
    Точно това ти говорех, и проблема е бил в самия климатик или при монтажа, а не в серията на Панасоник! Топлината си е друго, като се усеща

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #48

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Ахааа, това е добра новина въпрек и че не ме притеснява много, тъй като за сега съм супер доволен и ми е кеф.Все още си правя разни опити и оставам учуден сравнявайки ги двата климатика.Относно Панасоник по-висок клас съм съгласен.Не казвам че цялата гама са боза.Със сигурност имат и добри машини, но просто аз взех най-бъгавата.
    Искам само да споделя едно впечатление - при зададени 22 гр . горе при вътрешното тяло на входния въздух меря 26 и климатика продължава да духа топло(и това говоря с отворени врати навсякъде).Точно както преди си мислех и някои потребители ме нахраниха че не трябва да е така.Трябва да има толеранс и тогава да изключи.Поне така излиза.А не както някои казваха че при 25 зададени примерно горе става 25 и климатика почва да охлажда струята.
    Ако някой има нещо да каже нека да ме опровергае. Аз поне това сега го виждам с очите си

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #49

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Изключително зависи и от топлозагубите на помещението! Аз точно това ми е трън в очите на моя Шарп 9ГХР - изолирана и топла стая, и подминава заданието си. Обаче е змей горянин ,т.е. бълва жега, ама не мога да преценя много, колко икономичен идва, понеже ми работи изключително он-оф.

    Та като позахладнее, ще си още по-доволен!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #50

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Така е със сигурност ще съм по доволен като стане студено.Значи консумацията на ел.енергия мисля че доста прилична.Специално за МХИ-то. Взел съм си такъв уред за мерене на консумация.За 24 часа при зададени 22- 23 е изхарчил 7 Kw което е около 1.40 лв. Следях го периодично и през повечето време консумираше по 320 - 350 W. Мисля че е повече от добре.

    Интересно ми е само къде се загуби колегата "dodo_pv" да видя какво ще каже по въпроса с МХИ-то . Тъй като даваше мощни съвети как нищо нямало да се оправи с друг климатик и с великите си предложения за подови машини )

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #51

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Danchoman, oт информацията, която беше дал относно твоя проблем, изводите на dodo_pv бяха логични и не виждам причина да му се присмиваш.Той реално е един от хората, които са се опитали да ти помогнат със съвет.На фона на инфорамцията от теб, подовия климатик изглеждаше разумен вариант.
    Ти всъщност защо писа/пита за проблема ти във Форума, а не отиде директно във фирмата да питаш майсторите/монтажниците?Не пусна ли темата точно за да чуеш различни и необременени от финансова гледна точка мнения?
    Сега ти се вижда широко около врата, ама докато студуваше с тоя клим за 1000 лева май се държеше по друг начин...
    dodo_pv, tony34al, Madj0 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #52

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    климатиците се БРОЯТ на пролет.............
    Mega и mirandi харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #53

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Не се държах по друг начин.по същия начин си се държах. Не че го виня човека нещо.Той ,както и други потребители наистина се опитаха да ми помогнат и аз не го отричам. Но немога да не отчета че мнението му беше крайно погрешно и .....добре че не го послушах защото щях да си изям ноктите .щях да се чудя къде да го сложа този подов климатик.Както и да е . Ти няма нужда да го защитаваш.Аз не го нападам.Просто констатирам, разбираш ли.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #54

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    danchoman, 7kwh на денонощие прекалено много за малкото ти помещение.
    mirandi одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #55

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Много ли ? Еми незнам , на мен ми се струва добре .Това при отворена врата говорим.Знам ли - аз ми се струва добре на фона примерно една духалка 24 *2 KW = 50 KW
    Възможно е и да е много .На мен за сега ми изглежда прилично

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #56

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Е чакай сега духалка 2KW има термостат и не работи през всичките 24 часа нали се сещаш. Ако духалката ти харчи 48kwh в твоето помещение, то проблема ти е сериозен.
    Моите климатици всичките са включени към уреди за измерване на консумацията, при сегашните метеорологични условия подовия ми е изхарчил 3kwh за последните 24 часа в 21м2 / 53м3 при настроени 24 градуса постоянно.
    7kwh на денонощие ми харчи когато е -2 -5 градуса навън.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #57

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Малко над 40 кв ~ 100 кубика Hitachi S28T ( на 24 градуса настроен ) под 5 KW на ден София първи етаж външен апартамент и без съседи . Много ми се виждат за това помещение 7KW явно топлозагубите са ти много ...
    mirandi одобрява това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #58

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Данчо-ман кажи едно на далите правилния съвет и те да останат удовлетворени ...


    П.П. Консумацията е нормална за този клас климатик и в помещение което тепърва темперира.Всички топлещи климатици имат миризма на изгорял прах, поне при начално тръгване.Моите фуджица също, доколкото знам и при тошиба е така.Като прегори праха миризмата изчезва (или просто свиквате с нея), но и в двата случая, когато навън сняг забръска, у дома е топло зимъска...
    mirandi и vimax харесват това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Хайде сега, му вкарайте още бръмбари в главата на човека да смени и тази машина, че му харчела много. Харчи, толкова, колкото има нужда. Пък и това не е висок клас машина все пак.
    VeleV.Klima и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #60

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    @danchoman, на боб не гледам, а и малко позает бях. Какво точно се очаква от мен да коментирам? Че стените ти са акумулирали топлина или че панасониците не ставали за нищо? Дай ми жокер.
    Пожелавам ти комфортно и евтино отопление през следващите зими
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе