Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73
Like Tree32Одобрявам

Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #31

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Според мен е глупаво да топлиш един коридор загуба на топлина и пари. Откакто затваряме вратите хем ни е по топло хем паднаха сметките.
    Колегата Додо ти е дал изчерпателен отговор , какъвто бил дал и аз !


    Клапите на климатика ги въртях на всевъзможните им положения . Сякаш имаше някакъв минимален ефект. И аз мисля че така трябва да е правилното разположение на вътрешното тяло. Когато е на 30 гр. се чувства топлинката, но сякаш имам чувството че зимата като застудее и тази топлинка ще отпадне.Затова реших да сменя климатика - поне да опитам някаква промяна.
    Не мисля че климатика не успява да смогне да отоплява.При отворена и затворена врата ефекта е абсолютно същият.При 22-23 (макс 24 гр) климатика вече духа хладна струя.Горе високо е 28-29 . Сега днес ще правя пореден тест с измерване на температурите горе и долу . А принципно да попитам датчика който следи температурата горе може ли да се мести.-примерно да се свали по надолу и дали ще има ефект.
    Както и да е ..... реших да го сменя с Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZJP-S . В четвъртак ще го монтирам и .....ще видим.Дай боже да се оправят нещата

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Нищо няма да се оправи, освен ако не вземеш някаква подова машина, с по-голямо топлоотдаване.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #33

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Досега никой не посъветва Данчоман-а да си провери термометъра и да измери температурите на входа и изхода от климатика при макс-вентилатор. Данчо - действай, само така можем да разберем дали имаш проблеми при сегашните температури от около 10-15 градуса, и тогава чак, ако ще го демонтирате!
    Този пост е редактиран от V_Simeonov; 03-11-13 в 12:27.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #34

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Ей сега слагам термометрите при зададени 30 гр. и максимален вентилатор.Ще го остава да работи поне 1-2 часа при затворена врата и ще измеря темпаратурата в средата на помещението на нормална височина (1.50 - 1.60 м.) и ще видим какво ще стане. По-късно ще пусна резултатите

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #35

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Важното е просто казано - температурата отгоре на тялото /входа/ и издухвана от тялото/изхода/ температури. И точно така - настроени максимална температура и вентилатор. Достатъчно е 10-15 минути работа /да се осъзнае софтуера и хардуера/. Пък после си мери и из стаята колко е! И разбира се - други отоплители/котлони/печки - да са студени през това време!

    И тогава ще помолим знаещите и компетентни техници да коментират държането на климатика. Няма логика на тавана да е 29-30 градуса, а на пода или на 20 см височина да е студено - или някой е болен и има температура

    Да помолим и някой модератор да премести последните мнения в темата за съответния модел Панасоник!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #36

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Така - пускам климатика на 30 гр и на макс. вент . Максимално на изхода видях 46 гр. (мисля че трябва да е повече) .Входната беше 26 гр. в последствие стигна до 28 грагуса. Климатика духаше топло. Когато входната стана 28.5 гр. видях изходния поток 40 гр. След това свалих термометъра и струята стана студена(хладна по-точно). В стаята беше станало 25 гр. . Значи като цяло когато е на 30 гр. настроен бива горе долу, дори и ако вратата е отворена .Усеща се топъл ефект,но все пак навън е 16 гр. . Но незнам какво ще стане зимата когато стане студено.

    Когато слагаме новия ще гледам да го сложим по-ниско(колкото позволява мястото де) , защото сега вътрешното тяло е на 4-5 см. от тавана

  8.  
     
  9. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #37

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Колегата Додо ти е дал изчерпателен отговор , какъвто бил дал и аз !


    Клапите на климатика ги въртях на всевъзможните им положения . Сякаш имаше някакъв минимален ефект. И аз мисля че така трябва да е правилното разположение на вътрешното тяло. Когато е на 30 гр. се чувства топлинката, но сякаш имам чувството че зимата като застудее и тази топлинка ще отпадне.Затова реших да сменя климатика - поне да опитам някаква промяна.
    Не мисля че климатика не успява да смогне да отоплява.При отворена и затворена врата ефекта е абсолютно същият.При 22-23 (макс 24 гр) климатика вече духа хладна струя.Горе високо е 28-29 . Сега днес ще правя пореден тест с измерване на температурите горе и долу . А принципно да попитам датчика който следи температурата горе може ли да се мести.-примерно да се свали по надолу и дали ще има ефект.
    Както и да е ..... реших да го сменя с Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZJP-S . В четвъртак ще го монтирам и .....ще видим.Дай боже да се оправят нещата
    можеш да правиш каквито искаш гимнастики но положението едва ли ще се подобри . Като гледам снимките апартамента ти е същия като моя и в тази стая 8 кв.м. / 20 кубика този Панасоник е силно пре-пре-оразмерен . Другото което е проблем е че пред климата имаш има нема 2м. до одсрещната стена която ти връща топлия въздух към смукателния отвор и от там ти се лъже датчика че е достигната зададената температура . На мен ми препоръчаха за тази стая 7ца и монтирана на стената над вратата към терасата , при положение че съм преместил кухнята в хола и стаята е пригодена за спане т.е. минимум мебели.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #38

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Така , много се радвам че се включи с полезна информация и опит.И аз достигам до този извод. Стената наистина е на 2 метра и си мисля че топлината веднага се връща и залъгва датчика , а стята ми остава хладна. Но аз все пак си мислех че при отворена врата и силен вентилатор по-голяма част от възд. поток ще се издухва към коридора и същевременно ще се затопли и коридора и кухнята (все пак сега имам за цел апартамента да е с отворени врати и да се постигне средна температура без големи разлики).Както казах по-рано тази стая след време ще бъде детска за малкия и смятах че климатика ще си работи по предназначение и ще си върши работа само в стаята.
    Ти какво би ме посъветвал при това положение . Другия климатик да го монтирам над вратата за терасата ли? Или нещо друго

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #39

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Стане ли температурата на засмуквания въздух по-висока или равна на 26 градуса, IPM получава команда за сваляне на мощността. Каквото и да правиш с дистанционното, както и да му баеш, оборотите на компресора и топлоотдаването падат. Слагай подова машина.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #40

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    И пак, не може да стане ясно защо температурата до пода се усеща като студ. Преди да си преместя Хитачито, беше 4 години в разширена кухня 11 м2, разположена срещу вратата, духащ към коридора /същата причина - малки деца/. По снимките на колегата - все едно неговия да е на трегер между вратата на терасата и часовника, и не съм имал проблеми със студ по пода. Даже там където бие струята /когато е на повече от средно и силно/ вече ламината се е разсъхнал /лепеното се е отворило на места/. Явно има проблем климатика, освен че е калпав, ама чак пък толкова при сегашните температури... И отделно в малка стая хич няма да е удобно подов модел, пък сигурно няма и място за такъв /предполагам/.

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #41

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Така , много се радвам че се включи с полезна информация и опит.И аз достигам до този извод. Стената наистина е на 2 метра и си мисля че топлината веднага се връща и залъгва датчика , а стята ми остава хладна. Но аз все пак си мислех че при отворена врата и силен вентилатор по-голяма част от възд. поток ще се издухва към коридора и същевременно ще се затопли и коридора и кухнята (все пак сега имам за цел апартамента да е с отворени врати и да се постигне средна температура без големи разлики).Както казах по-рано тази стая след време ще бъде детска за малкия и смятах че климатика ще си работи по предназначение и ще си върши работа само в стаята.
    Ти какво би ме посъветвал при това положение . Другия климатик да го монтирам над вратата за терасата ли? Или нещо друго
    техника от фирмата която ми монтира климите при огледа ми препоръча 07LMCA или 07LUCA като препоръките му са или над вратата към терасата или на противоположната страна за да може да обдухва помещението по дължина . При мен помещението е Д=3,60 х Ш=2,55 х В=2,50 което е около 23 куб.м.

    Без име.jpgс червено са означени местата за възможен монтаж според препоръките на техниците . Дано съм бил полезен
    Този пост е редактиран от mirandi; 03-11-13 в 21:56.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #42

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Попринцип звучи логично при така създалата се ситуация, но така няма да има обдухване към коридора и ще се получи така че в стаята ще е мн топло а натам ще е хладно.Или поне така си мисля.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от danchoman Виж публикацията
    Попринцип звучи логично при така създалата се ситуация, но така няма да има обдухване към коридора и ще се получи така че в стаята ще е мн топло а натам ще е хладно.Или поне така си мисля.
    Сложи един и в коридора
    mirandi одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #44

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Сложи един и в коридора
    Хе хе , яко смях

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #45

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Така колеги, искам да споделя впечатленията си от новия климатик. Значи ако трябва да съм искрен - няма нищо общо със стария-нов Панасоник. Установявам че целия проблем си е бил в самия Панасоник. Новото Мицубиши SRK 25 ZJP-S засега работи коренно различно и като цяло се държи перфектно в режим отопление.От няколко часа го изпробвам и гледам че работи и топли при зададени 23-24 гр. . Панасоника при 28 духаше хладно и стаята беше хладна.Трябваше да е на 30 за да има ефект.Тази машина е изключително тиха и топлината се усеща съвсем различно. Прави ми впечатление че силата на вентилатора е по-слаба спрямо стария. И усещам едно такова леко неприятно чувство на .... загар(изгоряла миризма) от обдухването.незнам как точно да го опиша.Малко е кофти. Но само това за сега е проблемчето.Иначе като цяло съм много доволен. При 26 зададени горе високо прави 29-30 и спира при отворена врата към коридора , а изходната е 52 гр. , в стаята е 25 (усещането е страхотно).Климатика си спира-вдига клапите и продължава да обдухва(това Панасоника не го правеше), после пак продължава да топли.Все още го изпробвам и чета инструкцийте така че ако има някакви други впечатления ще споделя по-късно.Като цяло бих казал че ТОПЛИНАТА СЕ УСЕЩА КАТО ТОПЛИНА (с Панасоника не беше така)
    Този пост е редактиран от danchoman; 07-11-13 в 18:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе