Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 73
Like Tree32Одобрявам

Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #16

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    10 кв ДРЪЖКИ . Ей сега го мерих 5.5 кв.м точно е коридора . Стаята е 3.50 на 2.20 . Направи си сам сметката. А попринцип коридора не е студен защото отвсякъде влиза топлина.Всички врати са отворени -в хола има климатик, в спалнята -маслен радиатор.Само в кухнята имаше студен фронт.

    А при Панасоника имаше проблем ,че дори при затворена врата когато климатика работи 2-3 денонощия пак няма топъл ефект.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Предполагам, срещу вътрешното тяло имаш аспиратор. Когато измери 4 градуса температурна разлика на 1,5 метра по вертикала, аспираторът работеше ли? Вратите към коридора и терасата бяха ли затворени? Можеш ли да измериш пак температурите на 50 см. от пода и 50 см. от тавана, на около 20-30 см. от стената срещу часовника, след като настроиш въздушната струя на втора или трета скорост на вентилатора така, както съм показал на снимката, след 30 минутна работа на климатика на 30 градуса и отопление? Ползвай един и същ термометър, като изчакваш по 1 минута за всяка от двете точки. Аспиратор- спрян и врати- затворени. Ако сменяш климатизатора, монтирайте вътрешното тяло на 10 см. от тавана, на същото място.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #18

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Аспиратор няма - врати затворени . Разликата в температурата я има - незнам защо.Най-вероятно заради високия монтаж.От сервиза ме посъветваха новия да го монтирам над вратата за терасата , но мен не ме устройва така.Искам топлата струя да се издухва и към коридорчето.С Панасоника както казах се получи така че дори при всичко затворено имаше голяма разлика,което говори за някакъв проблем според мен.За това силно се надявам с Мицубишито да да го няма този ефект

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Проблем са огромните топлинни загуби. И това, при наличие на външна изолация! Един колега писа, че е възможно стените да са много студени и следва да се темперират предварително. Затова помолих да мериш на 20 или 30 см. от стената. Бъди сигурен, че и с мицубишито ще имаш абсолютно същия проблем. Мястото на вътрешното тяло е на външната стена, с прозореца, където е в момента. Минимум 10 см. отстояние се изисква от тавана, за да може да отоплява. Премери пак температурите.
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #20

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Не съм специалист, но и двата ми климатика са монтирани дори по-високо от твоят /разстоянието до тавана е по-малко/. Единият е конвенционален, другият инвертор. И с двата няма проблеми с такава разлика в температурите. Инверторният при зададени 23 гр., поддържа 24 в другия край на стаята, а в по-студеното време-23. Затова не ми се вярва проблемът да е във високият монтаж, освен ако по пода ти не се гонят ветровете.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    99
    #21

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Сега пак го мерих при зададени 27 на 1.5 м. от пода е 23 гр. . Трябва да го задам 30 гр. за да усетя хубава топла струя по-продължително време и да почувствам топлината в стаята

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #22

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    И като пак го мери що не го премери както ти е обяснил колегата?!?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #23

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Защо си мисля, че си настроил клапите да духат към вратата? Насочи ги по диагонал на стаята.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Защо си мисля, че си настроил клапите да духат към вратата? Насочи ги по диагонал на стаята.
    Според снимките по-горе трябва да са насочени към стаята.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #25

    Re: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Климатика ти очевидно се лъже нещо щом като му дадеш 30 градуса почва да духа топло.В това малко помещение ще е така няма как. Много бързо стопля около себе си защото струята се връща веднага при него.
    mirandi одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #26

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Според мен в тази стая какъвто и да е работещ климатик би трябвало да се усеща топло при 30 градуса зададени.
    Или има проблем в това че неможе да смуче въздух отгоре или е развален климатика,всеки човек би монтирал климатика така,че да духа към коридора.Ако несмогва затваряш вратата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Ако беше развален, нямаше да прави 30 градуса на тавана. Наред си е.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Според мен е глупаво да топлиш един коридор загуба на топлина и пари. Откакто затваряме вратите хем ни е по топло хем паднаха сметките.
    aruba_man и mirandi харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    Велев, проблем са малките деца, щъкащи навсякъде из къщата и ходещи на детска градина. Инкубатори и преносители са на хиляди милиони вируси, разнасяни из градините от децата на семейства с нисък социален статус. Ако температурата не е приблизително еднаква навсякъде, където играят и ходят, изпотени ли са, настиват. Няма оправия. Принудени сме да топлим навсякъде, заради тях. 20 до 22 градуса се изискват по учебник...
    avast3 и ccankov73 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #30

    Отговор: Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S

    danchoman пробвай се да си ползваш климатика на 30гр., ако те устройва не се занимавай с глупости, все пак за теб няма значение какво пише на дистанционното. Един от климатиците на студеното време го ползвам на 29-30гр. щото имам топлозагуби, но ми е топло, нямам оплаквания.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 02-11-13 в 19:18.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе