Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 201
Like Tree160Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #181

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Не,не се получава.
    OK , благодаря !

    - - - - - - - - - -

    Следващ въпрос , при спряна и пусната плазма не усещам никаква разлика , никакъв мириз на озон и други такива. Има ли някакъв тест който може да се направи дали работи или не. Не се чува никакво жужене или какъвто и да е звук от касетата.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    8
    #182

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Здравейте,

    Днес пуснах климатика МЕ MUZ-FH25VE в режим DRY! Направи ми приятното впечетление, че при този режим и външна т. 31 градуса и вътрешна 28 гр. плавно и почти незабележимо като усещане охлади до 25 гр. стаята в продължение на около час. Интересното при този режим е, че не могат да се правят настройки освен на оборотите на турбината. Въпроса ми е някой знае ли как е зададено софтуерно така комфортно да охлажда без охлаждането да е рязко и неприятно примерно ,ако е зададен на 25гр. ? Имам чувството че държи минимума още от вкл. и го поддържа постоянно без да форсира компресора, но нямам с какво да измеря консумацията , за да бъда сигурен в думите си. Ако някой може да измери и да каже резултата ще съм благодарен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #183

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Пропуснал съм горния въпрос за драй режима , ще го замеря тези дни и ще пиша.

    При добре темперирана стая 25С климатика в режим охлаждане си работи на 150-160 вата , без да спира , от турбината въздуха е 17С . Сменям режима на осушаване , започна от 350 вата като ги държа може би час , въздух след турбината 14С , после свали на 240 вата за още около час , междувременно стана 22С в стаята и аз прекратих експеримента.
    Според мен няма реално приложение освен ако не е имало някакви мокри строителни и довършителни процедури и се търси бързо съхнене.
    Този пост е редактиран от NikolOB; 16-07-18 в 14:50.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #184

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Mного “гадния “ тия клими.
    То тихо в тая тема та чак скучно.
    Сигорно всички са недоволни .
    От отвръщение ,че са се набутали не пишат !
    Нека ни е гадни
    preparatos, milanov и stainway харесват това.

  6. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #185

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Mного “гадния “ тия клими.
    То тихо в тая тема та чак скучно.
    Сигорно всички са недоволни .
    От отвръщение ,че са се набутали не пишат !
    Нека ни е гадни
    а ми че то сред живите има ли някой "мераклия" с електрик,айде виж при хевитата там будалите са малко повече,а ма пък и при тях положението не е лесно ,че от проблеми с втулката и тем подобни не смеят да го пуснат цело лето за да не сабудат комшията от тракане и бумкане и туко виж литнал със се къщата
    Този пост е редактиран от batbojko; 02-08-18 в 22:57.
    preparatos и Rafailiev харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #186

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от batbojko Виж публикацията
    а ми че то сред живите има ли някой "мераклия" с електрик,
    Сигурен съм, че повечето тайно завиждаме на един, къде истинската му машина на охлаждане гори 50вата, а зимъска у Петрич, плаща, сметки на ток по 350+лв....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #187

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Здравейте, аз съм с Fh25ve от май и за 4 месеца започна да се чува тракане от биене на перката. До тогава беше нагласен на 25 града охлаждане с авто-перка и авто-клапи, защото на 24 се чувстваше студено. В стаята беше приятно равномерно свежо хладно. След викане на сервиза, казаха че перката е мръсна и иска почистване (като моите наблюдения са, че филтрите мити на две недели, не пускат мръсно, а по перката, клапите и канала се образуват точки като мухъл.) Сервиза каза, че това е мръсно, а не мухъл. След като го разглоби и изчисти, при прибиране в къщи от работа, виждам криво незакопчани и зяещи пластмаси. И сега месец вече по късно, даже не може да сработи озона редовно (трябва да натисна от дясно да се по събере та да захапе), още търпя следното :на 25 града и даже на 24,в стаята е спарено, влажно, задушлово марно , чак на 23 града става хладно но все с усещане за влага. И даже на моменти ако е отворена вратата към коридора за по дълго почва да пръска през перката с роса.
    Моля помогнете, дайте съвет, какво са му бастардисали тези бетери(мондари)?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #188

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Здравейте, аз съм с Fh25ve от май и за 4 месеца започна да се чува тракане от биене на перката. До тогава беше нагласен на 25 града охлаждане с авто-перка и авто-клапи, защото на 24 се чувстваше студено. В стаята беше приятно равномерно свежо хладно. След викане на сервиза, казаха че перката е мръсна и иска почистване (като моите наблюдения са, че филтрите мити на две недели, не пускат мръсно, а по перката, клапите и канала се образуват точки като мухъл.) Сервиза каза, че това е мръсно, а не мухъл. След като го разглоби и изчисти, при прибиране в къщи от работа, виждам криво незакопчани и зяещи пластмаси. И сега месец вече по късно, даже не може да сработи озона редовно (трябва да натисна от дясно да се по събере та да захапе), още търпя следното :на 25 града и даже на 24,в стаята е спарено, влажно, задушлово марно , чак на 23 града става хладно но все с усещане за влага. И даже на моменти ако е отворена вратата към коридора за по дълго почва да пръска през перката с роса.
    Моля помогнете, дайте съвет, какво са му бастардисали тези бетери(мондари)?
    Аз съм от пет години със същия модел и нямам проблеми. Машината е "железна". Миналата година си го разглобих и почистих сам. Недостатък на модела е ,че няма обдухване след спиране при охлаждане . От там й идва проблема с мухъла. Затова при спиране при охлаждане включвайте вентилатора за около два часа /със таймер/. Що се отнася за това, какво биха могли да са "бастисали" ...... по добре да не знаеш. Намери сериозни техници или се обърни към комисията за защита на потребителите, защото явно твойте "майстори " са претупали нещата .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #189

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Забравих да спомена, до намесата им не беше гасен само менках 25,26,27 града, а след това го мъчех(или се мъчех аз) две три седмици и ту отварях прозорец нощем без да гася или сега като се разхлади го спрях и карам на прозоръчен , че е най икономичен

    - - - - - - - - - -

    Разочарован съм от обслужването и от недостатъците на модела:крехкия баланс на перката и рехавите филтри дето не ловят прахта. Мислех да сложа още два в спалните, но сега се замислям да са от конкуренцията - Fujitsu 9 ltca или 9 kgta!!!?
    Този пост е редактиран от peshocom; 06-10-18 в 01:42.
    shener84 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #190

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Забравих да спомена, до намесата им не беше гасен само менках 25,26,27 града, а след това го мъчех(или се мъчех аз) две три седмици и ту отварях прозорец нощем без да гася или сега като се разхлади го спрях и карам на прозоръчен , че е най икономичен

    - - - - - - - - - -

    Разочарован съм от обслужването и от недостатъците на модела:крехкия баланс на перката и рехавите филтри дето не ловят прахта. Мислех да сложа още два в спалните, но сега се замислям да са от конкуренцията - Fujitsu 9 ltca или 9 kgta!!!?
    Колега това ,че са ти прецакали машината ,не значи че е лоша.
    За парите си има екстри ,които другите модели и марки дори най- всокия клас няма.
    Отделно топли като калорифер и харчи малко.
    Незнам какво повече да искаме !
    Sir John и peshocom харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #191

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Хм, няма самопочистване. Това съм го пропуснал. Разочароващо, йонизация има, самопочистване-не.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #192

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Под самопочистване предполагам имаш в предвид изсушаване. Нали?
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #193

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Какъв би му бил проблема? Мисля си или при усукване на питата се е изпуснал фреон, или от не добре събраните пластмаси, и вътре частите да са посукани и задръстени с мръсотия, та затова да задържа влага, но нямам обяснение, защо си промени възприятието на околната температура с 2-3 града надолу?

    Качено от huawei
    Този пост е редактиран от peshocom; 06-10-18 в 14:29.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    26
    #194

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Колега това ,че са ти прецакали машината ,не значи че е лоша.
    За парите си има екстри ,които другите модели и марки дори най- всокия клас няма.
    Отделно топли като калорифер и харчи малко.
    Незнам какво повече да искаме !
    Верно е след тази зима и аз се убедих - като калорифер е!!!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от peshocom Виж публикацията
    Разочарован съм от обслужването и от недостатъците на модела:крехкия баланс на перката и рехавите филтри дето не ловят прахта. Мислех да сложа още два в спалните, но сега се замислям да са от конкуренцията - Fujitsu 9 ltca или 9 kgta!!!?
    Сложих 9-ка kgta и ми мина разубеждението - само fh25ve и то даже зубадан, че по характеристика имат даже по-добри минимум и!
    Този пост е редактиран от peshocom; 13-02-20 в 10:16.
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #195

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Колега, как е шума на най-ниска степен на 09kgta сравнен с fh25ve. Мисълта ми е става ли за спалня или е шумен kgta. Благодаря!
    Този пост е редактиран от georgi1986; 15-02-20 в 18:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе