Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 201
Like Tree160Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #121

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от mtvachev Виж публикацията
    Смятам, че стаята е добре изолирана. Сградата е тухла, а външните стени и тавана са изолирани с гипсокартон и вата. Пода също е изолиран. Изложението е Юг-Югоизток. Напролет ще споделя мнение дали се е справил.
    Щом си добре изолиран може и да се справи .
    Топлеща машинка е .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #122

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от mtvachev Виж публикацията
    Смятам, че стаята е добре изолирана. Сградата е тухла, а външните стени и тавана са изолирани с гипсокартон и вата. Пода също е изолиран. Изложението е Юг-Югоизток. Напролет ще споделя мнение дали се е справил.
    В такъв случай, много вероятно е да нямаш проблеми. Все пак ще чакаме отзиви.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #123

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Подобен размер топлех в продължение на 12г. с 9-ка на МХИ - преходен хол и спалня, 12ет. ЕПК, оригиналната дограма, всъщност топлех целия ап. - 100+ кв.м. с 2 7-ци и 9-ката мод. 25 и 35 ZD-S до миналата зима. Разбира се с някои условности, които са за друга тема. Когато паднаха Т под -15 и задържа с вятър, вече започнаха да се предават и имаше нужда от помощ с допълнителен уред. Така, че не вярвам да има проблем с по-добрата 12-ка на МЕ в тези 35кв.м.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #124

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Здравейте, от около два месеца имам монтирани два климатика. Супер доволен съм, но има едни пукания, които ми късат нервите. Когато е в покой и вдигне жалузите има едно затихващо цъкане. На моменти нещо така пука (пластмасите), че направо се притеснявам да не падне от стената. Отделно, отчетливо си чувам вечер жалузите как се местят. Държа го с включено око, жалузи на индерект и аввтоматичен вентилатор. Също ми прави впечатление, че като вдигна с 5-6 градуса, турбината не се развърта като че ли достатъчно, сложа ли я на трета позиция и става баня за отрицателно време. Нормално ли са всички тези аномалии?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #125

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Е нали си супер доволен ( в тая зима ако пръдна в нас се вдига с 2 градуса температурата ,та не знам дали някой недоволен от климатиците си има .. ) .. защо са тия негативи чете ли темата преди да ги купиш ...
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #126

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Здравейте, от около два месеца имам монтирани два климатика. Супер доволен съм, но има едни пукания, които ми късат нервите. Когато е в покой и вдигне жалузите има едно затихващо цъкане. На моменти нещо така пука (пластмасите), че направо се притеснявам да не падне от стената. Отделно, отчетливо си чувам вечер жалузите как се местят. Държа го с включено око, жалузи на индерект и аввтоматичен вентилатор. Също ми прави впечатление, че като вдигна с 5-6 градуса, турбината не се развърта като че ли достатъчно, сложа ли я на трета позиция и става баня за отрицателно време. Нормално ли са всички тези аномалии?
    При мен се е случвало да препука ,но много рядко !
    Да не би при монтажа нещо да е под напрежение .
    Това цъкане никога не съм го чувал .
    При мен е над леглото и без значение от режима ( топлене/ охлаждане ) клапите са в Горна позиция.
    На тошибата смазаха клапите и шума намаля ,а там си е направо все едно някой реже с треон .
    Пробвай може да намалее шума от клапите.
    Това за турбината е така.
    Не е като фиджаците малко да дигнеш градусите и да се форсира .
    Тук на първо място е тишина и спокойствие.
    Аз моя го държа на 21-22 градуса и си ги държи без проблем.
    Само да вметна ,че аз го държа на тих режим.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #127

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Човек стига писа глупости това е най нещастния флагман измежду всички марки ..остави дето пука ,жалузите и окото бръмчат ,фреона шурти ,ама нещо за дефростите през 2 часа по часовник под 0° да кажеш ,с форсиране до 1000 вата ? Хич не се чуват нощем .. трябва да си пълен мазохист да сложиш тоя модел в спалня ,или да си глух .. тоя климатик го сложих ,и жената след 2 месеца каза че излиза ,и като се прибере да го няма на стената и го нямаше ..
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #128

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Човек стига писа глупости това е най нещастния флагман измежду всички марки ..остави дето пука ,жалузите и окото бръмчат ,фреона шурти ,ама нещо за дефростите през 2 часа по часовник под 0° да кажеш ,с форсиране до 1000 вата ? Хич не се чуват нощем .. трябва да си пълен мазохист да сложиш тоя модел в спалня ,или да си глух .. тоя климатик го сложих ,и жената след 2 месеца каза че излиза ,и като се прибере да го няма на стената и го нямаше ..
    Явно съм глух .
    Шуртене на фреон НЯМАМ !
    Окото също не шуми
    За дефрост през 2 часа не мога да кажа ,защото не го усещам .
    При мен работи ОНН ОФФ може това да удължава времето за дефрост .
    Пак казвам аз шум от нищо нямам .Ако имаше мислиш ли ,че щях да спа толкова време под него ????
    Дали нямаше да го махна на другия ден ?
    Единственото нещо е пукане ,но е много рядко.
    Сега като се замисля може да е като е дефростнал.
    Алекси при теб с колко метра тръби беше?
    За смотан флагман .Като притежател на повечето флагмани на различни марки ( без твоето Хитачи и МХИ)
    само от Дайсекай 8 не съм доволен
    Sir John одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #129

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Като са постоянно в горна позиция, клапите норнално да не се чуват, те просто не се местят. Затова и не се разбира он/офф. Клапите, поне при мен, на SF серията са тихи (седят в позиция надолу и се местят при он/офф). Ленивата турбина при МЕ (вент Ауто) няма какво да се коментира, тя просто е факт. Не само при Фуджи турбините се форсират, за да догонят градусите, повечето нормални клими би трябвало да го правят (МХИ също се форсират). Нищо не му пречи да се раздуха за малко, за да догони и после пак да си се кротне. Пластмасите при SF серията доста рядко припукват, при това не силно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #130

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като са постоянно в горна позиция, клапите норнално да не се чуват, те просто не се местят. Затова и не се разбира он/офф. Клапите, поне при мен, на SF серията са тихи (седят в позиция надолу и се местят при он/офф). Ленивата турбина при МЕ (вент Ауто) няма какво да се коментира, тя просто е факт. Не само при Фуджи турбините се форсират, за да догонят градусите, повечето нормални клими би трябвало да го правят (МХИ също се форсират). Нищо не му пречи да се раздуха за малко, за да догони и после пак да си се кротне. Пластмасите при SF серията доста рядко припукват, при това не силно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    За турбината е 100% вярно.
    Ако му дигнеш заданието според мен повече от втора макс до трета да дигне (аз на 3 на авто не съм го усещал)
    За хол може и да е проблем това ако има много топло загуби ..... винаги може от ДУ да го сложиш на 3 степен.
    На 3-4 си е Шумен .
    Другите негативи изразени от Алекси при мен липсват.
    За клапите смазка мисля ,че ще помогне.
    Ще разцъкам Мойте и ще пиша дали са шумни.( въпреки ,че след клапите на Дайсекай 8 всички ще ми се сторят тихи

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #131

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Определено пукането идва от страната на окото. Сега му задигнах градусите и вентилатора и за минута, два три пъти препука. Не е нещо фатално, но дразни. Жалузите не стържат, по скоро се чува електрически звук като на работещо моторче. Колко е флагман не знам, но когато избирах, не можах да намеря по балансиран климатик спрямо цена/качество. Сменил съм и имам доста климатици (все нормални не хиперинвертори) и смея да кажа, че този най ме впечатлява. Топли яко, приятен дизайн, сумати ексри вкл и свързаноста с интернет и приложение за телефон, но явно не всичко може да е перфектно.
    Rafailiev одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #132

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Ако можеш да го накараш да пука .
    Може да се излекува.
    Огледаи го !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #133

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Omne Datum Optimum (в превод от латински: Всеки дар е съвършен). Аз бих го перифразирал - само подареното няма кусури! От години спя в стая с монтиран FH25 и до преди да се зачета за пукане, жужене и прочие нищо такова не ми е правило впечатление, още по-малко да ме дразни. Сега като ги търся, естествно ги откривам. Шуртене от фреон не чувам, тръбният път е 3 м., при 09lvca е около метър и там го има отчетливо. Мисълта ми е, че кусури винаги ще има, но важното е общото усещане (за мен този климатик е добър избор), а не да се фиксирам в детайли, които нито ми увеличават сметката, нито намаляват топлината/прохладата в стаята или надежността на машината. Прочие, някой преди време във форума го беше нарекъл "псевдо инвертор", при търговеца ще ти го посочат като хиперинвертор, все тая, за мен е важно че създава необходимия комфорт и при най-пиково потребление (70 кв. жилище с два климатика, печка, котлони, микровълнова, сушилня, бойлер, пералня, хладилник и т.н.) сметката не е била повече от 170 лв. Всеки сам си решава, но за клима от тавана на средния клас или един от най-евтините от високия клас (на кой, както му харесва) не знам какво повече се очаква.
    necata2, kokovox, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #134

    Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Факторът "форум" определено си казва думата. Аз също, преди да започна да чета форума, не обръщах внимание на много неща и не ми правеха никакво впечатление (не ми и пречеха). Просто го смятах за нормална работа на климатика. В много от случаите всичко е в главата и до настройка. [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    dvdsub и Rafailiev харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #135

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Аз започнах с това, че съм супер доволен. За жалост, нещо съм се филмирал и търся перфетноста във всяка свера и за жалост, все повече се разочаровам, че перфектно няма. Независимо за какво говорим. Ще спомена само един пример. Вградил съм фурна с микровълнова над нея от една марка и една серия. Фурната е със заоблени ъгли а микровълновата с прави, съответно ръбовете им се засичат и разликата е видима. В тоя ред на мисли си мисля, че някой и навсякъде не доглежда и домисля. Ако щете в икеа като влизате, на рекламния им транспарант, някой е объркал пълния член и са ложили допълнителна лепенка на Т-то което е грешно. Много се отнесох, на здраве!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе