Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 201
Like Tree160Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #91

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    На охлаждане нямаше никакви проблеми. Вечер си работеше по цяла нощ на най-ниската степен на вентилатора и все едно нямаше климатик в стаята. Пукането започна, когато започнах да го използвам за отопление. Тогава се видя и тъпото недомислено движение на клапите. При охлаждане вентилаторът работи постоянно, клапите не мърдат и всичко е чудесно. Иначе имам малко напредък с пукането, според мен идва от държача на питата. Пластмасов е, от някаква гадна пластмаса и е доста плътно по края на питата и при разширение пука.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #92

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Мамуууу, аз се каня два такива да взимам, като по късно и трети ще ми трябва (детето спи при нас засега). Направо взех да се притеснявам.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #93

    Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1 Виж публикацията
    На охлаждане нямаше никакви проблеми. Вечер си работеше по цяла нощ на най-ниската степен на вентилатора и все едно нямаше климатик в стаята. Пукането започна, когато започнах да го използвам за отопление. Тогава се видя и тъпото недомислено движение на клапите. При охлаждане вентилаторът работи постоянно, клапите не мърдат и всичко е чудесно. Иначе имам малко напредък с пукането, според мен идва от държача на питата. Пластмасов е, от някаква гадна пластмаса и е доста плътно по края на питата и при разширение пука.
    При охлаждане клапите не мърдат, защото така или иначе са в най-горно положение и дори да влезе в офф трудно ще го разбереш. Вдигането на клапите не е безмислено, при доста климатици е така. Вдигат се, защото дори и при офф, турбината се върти на много ниски обороти, за да обдухва температурния датчик. Ако не се вдигнат се усеща леко духане, като хладна струя (със стайна температура, но се получава ефекта на вентилатора).

    П.п. Прекалено големи изисквания имате към тези климатици. Не може изобщо нищо да не се чува. Аз спя точно под една 35-ца ME SF серията, която е по-нисък клас от FH и вдига клапите си много тихо (по-тихо дори от mhi ZSX в хола ми). Не знам дали още е измислен климатик, който при преходни режими да не припуква поне малко.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-11-17 в 09:25.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #94

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Измислен е....изключеният.
    Mega, ruuni9 и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #95

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    В момента съм в къщата и 2 та климатика рботят.
    В хола Нокрия на 24 Градуса и в спалнята е вкл FH като вратата е отворена да се стопли и коридора.
    FH е на 24 градуса като в спалнята е 24.5 ,а в коридора е 22 . Какво повече да искам.
    това за 3 часа работа на FH .

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #96

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. Прекалено големи изисквания имате към тези климатици. Не може изобщо нищо да не се чува. Аз спя точно под една 35-ца ME SF серията, която е по-нисък клас от FH и вдига клапите си много тихо (по-тихо дори от mhi ZSX в хола ми). Не знам дали още е измислен климатик, който при преходни режими да не припуква поне малко.
    Пукането се оправя с малко смазка, няма нищо сложно. Моят днес го смазвах, че напоследък се беше разпукал.
    Спокойно, след като се измие панелът ще пукат още повече. Когато чисти и обезмаслени пластмаси се опират, няма начин да не пукат.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #97

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Пукането се оправя с малко смазка, няма нищо сложно. Моят днес го смазвах, че напоследък се беше разпукал.
    Спокойно, след като се измие панелът ще пукат още повече. Когато чисти и обезмаслени пластмаси се опират, няма начин да не пукат.
    Моите пукат рядко, а и когато го правят, това не ме дразни. Както се казва "едно ако колкото повече го ръчкаш, толкова пове мирише".


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #98

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    От няма и месец имам дайкин на 100V и до сега не съм го чул нито да дефроства нито да пука... засега е прекрасна инвестиция, ще го видим под 0


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rumb@ta и ruuni9 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #99

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Пукането се оправя с малко смазка, няма нищо сложно. Моят днес го смазвах, че напоследък се беше разпукал.
    Когато чисти и обезмаслени пластмаси се опират, няма начин да не пукат.
    Може би бъркаш пукането със скърцането.
    Едното се получава от механична деформация на една или няколко сглобени части, другото от липса на лубрикант между ДВЕ триещи се части.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #100

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Точно за пукане говоря. Когато го купих не пукаше, след първия път, когато измих вътрешното тяло стана нетърпимо, направо ми лазеше по нервите. Като започне да нагрява и почва равномерно на всеки няколко секунди пук... пук... пук... като китайско мъчение все едно ти капе вода на главата. Накрая не издържах, смазах му всички ръбове със смазка и спря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #101

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Здравейте.
    За шумовете които издава климатика разбрах, но може ли да споделите как се представя с топленето. Обмислям да си взема един fh35.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #102

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от HristoNN Виж публикацията
    Здравейте.
    За шумовете които издава климатика разбрах, но може ли да споделите как се представя с топленето. Обмислям да си взема един fh35.
    Топли без проблем .
    Лошото е че е и икономичен пък и въздуха пречиства ....
    лоша работа
    прецени добре помещението аз съм с 25 ца в 20 кв къща
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #103

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Аз съм в апартамент панелка. На втория етаж, като никъде около мен не се живее само над мен има апартамент в който се живее и отоплява слабо. Изложението му е изток запад. Имам външна и вътрешна изолация, пвц дограма. Мисля да сложа един fh35ve в хола 20 квадрата и друга дванайска в кухнята която е 10 квадрата и ще отворя вратите към коридора който е 7 квадрата. Общо 37 квадрата. Иначе общо апартамента е 54 (без тераси и общи площи). Искам fh35ve защото има повече мощност, а като никой не живее под мен и пода е доста студен и се надявам така поне малко да го затопля. До сега съм бил с два конвектора така, че с климатиците ще ми е много по-добре.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #104

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    По скоро 2 9 КИ ФХ.
    Не мисля че ще имаш проблем
    Aleksandars, bobbyap и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #105

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Точно пода (ако е студен), малко трудно ще го стоплиш с високо стенни климатици, било то и мощни модели като посочения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 14 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе