Страница 29 от 44 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 657
Like Tree529Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #421

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    SPst , не споменах модела за да не се влиза в оффтопик но добре - Национал Х257А. Писал съм какво съм имал.
    Имам и топмодел на Дайкин AN36BSS , той поне беше по-тих от национала , но под 200w. не съм го виждал. Да речем голям е бил за 18.5кв.м.Сега е при майка ми в 24кв.м без грам изолация в къща ... пак не пада под 200w. в топлото но ОК важното е да топли.
    Исках да пробвам и DR , не можах да намеря това което ми трябваше и взех мицуто.
    Че не са много като Ze-s ми е ясно , само като видя децибелите и дебитите на първите 3 степени и запазването под 0

    А това че дори базовите модели на к2у били хиперинвертори спрямо европейските ... шегуваш ли се ? Бая народ налапва с плувката заради такива твърдения и после като изреве му се пише "ама това е базов модел ти какво очакваш" ...

    Копове , класове , хиперинвертори всичко е пунта мара ... като го сложиш на стената си проличава читав ли е или не !
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-01-19 в 14:02.
    Alexi, Jack Krauser, shener84 и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #422

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Консумация в стенд бай :

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    SPSt, JOKVN и alextk69 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #423

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Работя в голям завод в град Бургас,може да се досетите къде,та тук климатичните ни системи са много и сложни от по-сложни,та предполага се,че фирмата,която ги поддържа е опитна и специалистите,които работят за нея.Та повечето от тях си работят и час мак и реших да питам за Хевитата.
    Отговора им беше-хубави са,но с много капризна електроника,колебанията във волтажа много им вредял.
    Не знам колко да им вярвам,но реших да споделя мнение уж от "специалисти",на всичкото отгоре съм с ZSX-S 50-ka и ZS-S 9-ka
    ccankov73 и alextk69 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #424

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Бодни си един Sono предпазител за климатици. Аз съм сложил такъв и работи много адекватно. Преди 2 седмици имаше колебание в ел. системата и веднага реагира предпазителя. Спира подаването на ел енергия към машината. След това прави диагностика за около 2 мин и пак възстановява захранването от конкретния контакт ако всичко е в норма. 5 години гаранция им дават. Обадих се на фирмата да ги питам за гаранция и ми казаха, че дори и след като изтекат тези 5 години ако изгори предпазителя пак ще го отремонтират понеже си събират информация за изделията. У нас съм с предпазители на всички уреди. По-добре да даде фира предпазител за 28 лв вместо техника за 100 пъти повече пари.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #425

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Аз имам два такива, на същата марка. Свалих ги, заради ватметрите. Ще взема пак да ги сложа. Тук много често спира/прекъсва тока. Някои от комшиите са с Хевита от години и нямат проблеми за сега. Дано са само празни приказки. Монтажника също каза, че нямало голям смисъл от тези защити. Има доста монтирани Хевита и не е имал проблеми с платките. Mega и Aleksandars може да споделят техния опит, ако имат желанието разбира се.
    Rado Smilkov и ilieff харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #426

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Аз не им вярвах на тия джаджи понеже не ги бях хващал да сработват и мислех, че са фалшива работа. Обаче видях как сработи и директно спря тока на климатика, а в същото време в нас не спря тока навсякъде, просто някакво колебание е имало, но за кратко. После чаках 2 мин докато пак пусне захранването към климатика. От тогава знам, че работи. На компютъра съм с 2 предпазителя. На контакта и на раклонителя. Единия ми е APC. И там съм виждал да сработва, но беше преди поне половин година.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #427

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    В къщи напрежението често е около 200в, значи въобще да не пуска ток към климатика.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #428

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Някъде в друга тема бях писал преди. И аз имам няколко такива уредчета от доста време, но миналата година едното сдаде багажа. Първоначално си мислех, че имам проблем с инсталацията, защото почна да изключва много често. Слрд като разбрах, че не е там проблема, се обадих във фирмата и попитах дали е възможно проблема да е от уреда. Казаха ми да им го пратя и ако проблема е в него, ще го оправят и ще ми го върнат. Така и стана. всичко си беше за тяхна сметка, освен изпращането. Гаранцията беше изтекла отдавна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #429

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Всеки си преценя как да действа. Нито съм задължил някого, нито убеждавам някого в каквото и да е било. Виждал съм видео карта да даде фира заради колебания в тока. А една прилична видео карта е 1200-1500 лв, да не говорим за дъна на компютър за 450 и захранвания за по 300 лв. Няма застраховани. Само UPS и предпазител. Иначе може да пиеш една студена вода.

    tony34al и на мен ми казаха, че ги оправят дори след гаранция. Значи са точни все пак.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #430

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията

    tony34al и на мен ми казаха, че ги оправят дори след гаранция. Значи са точни все пак.
    Абсолютно! Проверено.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #431

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    От какво предпазва това уредче ... високо/ниско напрежение ?

    Имах такова на единия телевизор , при лятна буря - мълния и на телевизора му изгоря платката. На другия телевизор от същата марка в съседната стая нищо му няма без уредче. Устройството след случката също не работи , включвам друг уред в него и няма захранване.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #432

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Води се напреженова защита.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #433

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    От какво предпазва това уредче ... високо/ниско напрежение ?

    Имах такова на единия телевизор , при лятна буря - мълния и на телевизора му изгоря платката. На другия телевизор от същата марка в съседната стая нищо му няма без уредче. Устройството след случката също не работи , включвам друг уред в него и няма захранване.
    Това са различна категория защити. Те показват Соно за контакт за ел.мрежата. ТВ-та гърмят основно от ток по кабела на кабелния оператор ако влиза директно в тв-то. Рутери (портове) и дъна на компютри (покрай вградения Лан) гърмят от ток по кабела на интернет доставчик. За всяка категория има отделен тип защити. Съответно и ефективността им може да е различна.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #434

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Не е от това с фюжъни съм , рутера здрав. Трите фюжъна и единия тв мъртви.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #435

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А това че дори базовите модели на к2у били хиперинвертори спрямо европейските ... шегуваш ли се ? Бая народ налапва с плувката заради такива твърдения и после като изреве му се пише "ама това е базов модел ти какво очакваш" ...

    Копове , класове , хиперинвертори всичко е пунта мара ... като го сложиш на стената си проличава читав ли е или не !
    И се шегувам, но и не съвсем. Ето ти пример: Съвсем базовият ми Дайкин 22-ка за японския пазар /от подписа/ е с минимуми горе-долу като на твоето Мицу 20-ка и при подходящите условия си слиза и работи на тях. Да обаче твоето Мицу се води хиперинвертор за европейския пазар и не е нито базов, нито нисък клас. Дано сега съм се изразил по-добре и да си ме разбрал правилно. Никога не съм казвал, че всичкото климатик за японския пазар е хипер, супер, дупер инвертор. Тая простотия я използват за климатиците за европейския пазар. Мисля, че знаеш, че и при климатиците за японския пазар, също както при европейските е много важен избора на марка и модел. Когато аз си търся машина има няколко марки, които съм ги зачеркал поради различни причини.
    shener84, rosswen, Mig82 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 44 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе