Страница 42 от 44 ПърваПърва ... 324041424344 ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 657

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #616

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Рос, ако някой път имаш път насам, обади се и на мен да ми спретнеш набързо един допълнителен отвор, а пък аз ще почерпя. Виждам, че ставаш все по-добър.
    Честно казано, от "елипсата" не съм съвсем доволен, но е импровизация. Имах други идеи, но ме предадоха инструментите. С подходящи такива, може да стане доста по-добре. Ще върши работа, това е най-важното. А и там никой няма да го гледа. Иначе, с удоволствие бих помогнал. [emoji481]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #617

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Днес довърших започнатото.

    Четири допълнителни отвора - ф30, под топлообменника, за да съм спокоен. Когато имаш подходящите инструменти, всичко става бързо и лесно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #618

    Re: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Малко си се престарал според мен с отворите можеше да спестиш 2 3. При едното ми Хитачи е само един голям елипсовиден и вече 5 години никакви проблеми а е на Северна стена, другото е с 2 отвора елипсовидни също никакви проблеми, само при панасоника се запушваше много лесно, но там е само един малък а сега е ф44мм и мисля също няма да ама а проблеми вече.Миналата зима без проблеми.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #619

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Сигурно съм се престарал. Най-ветоятно, само големия отвор - ф42 ще се справи без проблем. Ама, страх лозе пази. Няма да го сбърка.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #620

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    От там смуче въздух който не минава през топлообменника ,като гледам ще е немалък процент от общия въздух .. и това е добре да се има предвид

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #621

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Байпас на дебита?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #622

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    От там смуче въздух който не минава през топлообменника ,като гледам ще е немалък процент от общия въздух .. и това е добре да се има предвид
    Отворите са под топлообменника, така че си минава оттам. Ела да видиш PDR и UDR колко елипсовидни фабрични отвора имат на тези места.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #623

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Климатиците на Рос работят при възможно най-тежки условия спрямо всички останали във форума - отрицателни температури в комбинация с гъсти мъгли. На негово място не бих издържал и щях да сменя типа отопление.Но все пак колко вода изтича при дефрост, 1 литър има ли, че да налага тези огромни дупки? 4 дупки по фи 30 е равно на 12 санта, колкото диаметър на пожарникарски маркуч...
    Поток ли ще тече през тия дупки?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 21-07-19 в 21:37.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #624

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Отворите са под топлообменника, така че си минава оттам. Ела да видиш PDR и UDR колко елипсовидни фабрични отвора имат на тези места.
    никаква част от въздуха минаващ през тия дупки на снимката не минава през топлообменника ,очевидно е

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #625

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Минава. Това беше и целта. На моята, с двуредовия топлообменник, се падат точно под него. На тази-частично. Това беше замисъла - да са под топлообменника. Хем да се оттича по-лесно, хем да не се нарушава много топлообмена. За това търсих боркорони, с по-късо свредло и го ограничавах с изолирбанд. Лесно можех да си дупча на спокойствие на други места. Джак е прав, относно условията, за това може би се презастраховах. Особено, като се има на предвид, че помещението, което топли е без изолация, гола голеничка къща, с неотопляеми съседни помещения. Не сменям вида на отопление, понеже, въпреки тежките условия, машините дефростват относително рядко, топлят много добре и са много тихи. В същото време, сметките са си екстра. От друга страна, както @SPst спомена, като знам Тошибите и Хитаците, с какви елипси са, изобщо не ме притеснява. Да не говорим за Нордика на Дайкин.
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-07-19 в 21:30.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #626

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    никаква част от въздуха минаващ през тия дупки на снимката не минава през топлообменника ,очевидно е

    Алекси, съжалявам, че нямам снимка отдолу. Виждаш ли елипсата в дясно? Има още 4 или 5 такива. Не съм ги правил аз-оригиналдъ са. Японецът го е измислил. Очевидно е, че не създава, а решава проблеми. А въздуха откъде минава не е моя работа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #627

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Точно така. Японеца го е измислил, но за тази машина. За машината на Росс е измислил друго.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #628

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Точно така. Японеца го е измислил, но за тази машина. За машината на Росс е измислил друго.
    Правилно ... боркорона Макита

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #629

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Точно така. Японеца го е измислил, но за тази машина. За машината на Росс е измислил друго.
    Нещо не ми се вярва Росен да си дупчи машината ей така за спорта. Явно има причини. И аз съм правил допълнителни отвори на външно тяло и единствения ефект е краят на обледеняването на тавата и чат-пат стържене на перката.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #630

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S

    Разбира се, че не е без причина. Не е доизмислена тавата, писал съм за склоннистта и да замръзва, при по-висока влажност, в комбинация с отрицателни температури. При другото Хеви, тавата е измислена по-грамотно и там грижи нямам. При МЕ-то също. Тях не съм тръгнал да ги разпробивам.


    Предполагам, е достатъчна причина, да се развихря с дрелката?
    Този пост е редактиран от rosswen; 21-07-19 в 23:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  3. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  4. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40
  5. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRF/SRC 50 ZJX-S или DAIKIN FVXS50F/RXS50G - подов климатик
    От George Achov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 24-01-13, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе