Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 238
Like Tree216Одобрявам

Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #76

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Да ви разтълкувам "дефектна гайка" .. това е когато на китайска тръба тънка като вестник "работническо дело" се направи конус "на око" и после се стегне като за динамометричен ключ се ползва левия лакът на майстора - докато изтръпне .. и като фъсне фреона имаме "дефектна гайка"
    Абсолютно.Видял съм го с очите си.Тънки тръби,монтажника стягаше така че жилите на врата му се издуваха от напрежение а очите почти излязоха от орбитите ...Викам му - момче,не стягаш глава на Кировец,тоя вестник ще изпусне ! Не бой се ,вика,тук си требва яко стягане.Казвам ви честно,много се уплаших тогава.
    popov и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #77

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Абсолютно.Видял съм го с очите си.Тънки тръби,монтажника стягаше така че жилите на врата му се издуваха от напрежение а очите почти излязоха от орбитите ...Викам му - момче,не стягаш глава на Кировец,тоя вестник ще изпусне ! Не бой се ,вика,тук си требва яко стягане.Казвам ви честно,много се уплаших тогава.
    Нямаше ли нещо тежко в ръката,с което да му налееш малко акъл в тъпата глава на това говедо?!
    popov, rosswen и tront харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #78

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Сега се замислям кого е по-важно да следя.Тоз отвън или тоз вътре?Или да обучавам жената и да разпределяме силите поравно.
    justify одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #79

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Сега се замислям кого е по-важно да следя.Тоз отвън или тоз вътре?Или да обучавам жената и да разпределяме силите поравно.
    Трябва да обучиш жената да е в час.
    Но от двамата единия е дупкар и обща бичкия.
    При мен идва един,а не двама.През цялото време му помагам и си плащам колкото поиска,този майстор ми поддържа хладилници и фризери.Само него търся.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-03-18 в 20:02.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #80

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Alexi
    Ако пак попадна на дефектна гайка ти обещавам да ти я пратя да се убедиш.Почти няма резба.Проблем със стягането до сега не съм имал.
    rosswen и Viking72 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    81
    #81

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Каква е дължината на тръбния път? Имаше колега във форума, който не успяваше да отопли не особено голяма стая заради къс тръбен път.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #82

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Здравейте, днес идва сервизната група за да погледне какво не му е наред на климатика.
    Първоначално се опитваха да ме убедят, че била замръзнала вода във вътрешната тава на климатика и заради това не можел да стопли помещението.
    Аз пък държах на своето, че няма фреон :D
    Оказа се, че наистина бил изпуснал голямо количество фреон. Оказа се малкият конус при външното тяло. Човека даже го снима, понеже изглеждал много зле направен.
    Фирмата не крия коя е - ВИМАКС, просто исках да се убедя, че наистина проблема е бил свързан с монтажа.
    Помолих го да вакуумират системата, но той ми каза, че не може да го направи вече веднъж щом била разхерметизирана веднъж. Пред мен пусна малко фреон от едното кранче с което твърдеше, че бил изгонил всичкият въздух от системата.
    Минути след като пуснахме климатика в режим отопление, той започна да духа със осезаемо доста по-висока температура в сравнение с деня в който ви споделях проблемите си.
    Измерих температурата на изходящият въздух и тя първоначално беше 56*С а след няколко минути, когато помещението се позатопли спадна на 48*С и след това трябваше да се връщам на работа, може би довечера ща погледна пак каква е температурата.
    Благодаря на всички, които се включиха в темата и разбира се имаше доста точни попадения, явно проблемните монтажи са доста често срещано явление.
    Имам само два последни въпроса. Това, че не е вакуумирана системата ми ще ми докара ли главоболия в бъдеще ? Да ги търся ли отново за да я вакуумират ?
    Този пост е редактиран от alextk69; 06-03-18 в 15:45.
    tony34al одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #83

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    И как добави фреон ? Процедурата е източване на наличното количество ,вакумиране ,добавяне на точното количество по табелка с везна - всичко останало е ала бала и бъдещи проблеми ,викай ги пак .
    Jack Krauser и MistaMasta харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #84

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Да, със везна гледаше нещо и мисля, че преди това източи цялата система, но като го попитах, кога ще вакуумират системата и той ми каза, че не можело вече щом била напълнена.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #85

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    И как добави фреон ? Процедурата е източване на наличното количество ,вакумиране ,добавяне на точното количество по табелка с везна - всичко останало е ала бала и бъдещи проблеми ,викай ги пак .
    Само ти така си мислиш.
    Баничарите,„специалисти” работят с часовници/ манометри/или на око!
    Само,че на истинските специалисти,всяка година манометрите минават калибриране и имат стикер!

    Офф топик!
    Като отида на работа,ще снимам манометър,който е калибриран за тази година.
    Хем да видите стикера.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-03-18 в 16:20.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #86

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Те тези хубавци от същата фирма монтираха и на сестра ми зубадана без да го вакумират...идеше ми да ги одуша
    Viking72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #87

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Фирмата не крия коя е - ВИМАКС, просто исках да се убедя, че наистина проблема е бил свързан с монтажа.
    Помолих го да вакуумират системата, но той ми каза, че не може да го направи вече веднъж щом била разхерметизирана веднъж. Пред мен пусна малко фреон от едното кранче с което твърдеше, че бил изгонил всичкият въздух от системата.
    Тия ако си сменят името от ВИМАКС на ДЕБИЛМАКС няма да сбъркат.
    Дали след време ще имаш проблеми от невакуумирана система вече зависи само от късмета. Може да имаш, може и да нямаш. Но останалият в тръбите въздух малко или много пречи на хладилния цикъл.
    Viking72 одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #88

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Не само въздуха,ами влагата??
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #89
    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Помолих го да вакуумират системата, но той ми каза, че не може да го направи вече веднъж щом била разхерметизирана веднъж. Пред мен пусна малко фреон от едното кранче с което твърдеше, че бил изгонил всичкият въздух от системата.
    Интересен отговор , бих го попитал ако веднъж се нахрани след като си е измил зъбите това означава ли че може да изхвърли четката и пастата до края на живота си

    Два въпроса :
    1. Някой от професионално занимаващите се може ли да изкаже мнение , дали е възможно някои от новите машини да идват с по-малко количество фреон от оказаното на табелите. Още от птоизводителя ?

    2. Възможно ли е машина да работи он/офф поради намаляло количество фреон? Понеже както виждаме от форума при новите модели е често срещано.

    Благодаря предварително. Ако не е по темата моля да бъда предупреден за да преместя поста си в друга!

    Отговора на втория въпрос е по-интересен. Защото съм имал клима с намалял фреон и след презареждане с везна нямаше нищо общо като начин на работа. Не че не топлеше преди това криво ляво
    Този пост е редактиран от Mig82; 06-03-18 в 18:01.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #90

    Re: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Той ти е намалял фреона от много малък пропуск , а не от това че не са го напълнили колкото трябва в завода. Едното ми хитачи лятото беше изтървал фреон от гайката между вътрешното и външното,беше мазна на едната тръба, но пропуска е бил много малък и е намалял фреона много бавно. След ремонта , заварки, вакуумиране 25мин. с двустъпална помпа ,нов фреон с везна, , веднага се усети разликата и задуха студено, беше навън 37 градуса, а преди това не можеше да охлажда добре дори и конденз не капеше почти, както и зимата външното беше с температурата на външния въздух и не заскрежаваше почти никога, а сега се усеща по студено като се пипне.
    Аз се чудя как може да напълнеш климатик без да го вакуумираш , и то доста нов и не много евтин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 16 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям проблем!
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 22:04
  2. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  3. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  4. АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-04-05, 11:23
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе