Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 238
Like Tree216Одобрявам

Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #46

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    При отворен коридор, температура в помещението: 15*С, зададена на дистанционното 30*С и температура над климатика 20, духа едва, едва и хладен въздух, все едно е достигнал заданието и съответно консумацията е около 350-380W

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #47

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    При отворен коридор, температура в помещението: 15*С, зададена на дистанционното 30*С и температура над климатика 20, духа едва, едва и хладен въздух, все едно е достигнал заданието и съответно консумацията е около 350-380W
    Викай техниците...ако е вред климатика в тази стая щеше да е 25градуса при зададени 23!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #48

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    С това обледяване само в долната част,намирисва на намалял фреон!
    И аз си помислих същото. Ако и на по топло време го прави...
    Иначе, може да пробва да вдигне вентилатора на трета степен, при задание 24*С, и да види дали ще изчисти ивицата.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #49
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Дори и да и няма нищо на машината?
    Ми потвърждаваш думите за калпав монтаж!
    Аз ли го забих там,или ми изтърва дюбела в четворката и увисва на тръбите?

    Колегата да направи снимка отстрани,веднага ще се види дали го държат тръбите.
    Човека писа , че е на гипсокартон шибнали са му няколко рапидки които са изтървали след напрягане от тръбите и е виснал.
    Бах тая "стая" 11кв.м. колкото и топлозагуби да има трябва да я прави баня ако е читава машинката. Ако имаш помпичка за рибки пусни му от земята с един шлаух да обдухва горе на датчика да знаеш поне дали е от 7-те см. Просто като идея ако ти се занимава ... ама не ми се вярва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #50

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Разположението на вътрешното, е горе-долу като на мойта 35-ца на МЕ от подписа ми. Стаята е около 14м2, с 8см. външна изолация EPS. Заврян е в ъгъла, на 7см. от тавана. Под мен също е магазин, който в тази част се пада склад и не се отоплява. Помещението над мен е отопляемо. Въпреки мързеливата си турбина, при -10 и отворена врата, в другия край на помещението е с 1гр. под заданието (24гр.). Ако вдигна вентилатора на 3-та степен (от 5), даже си подминава заданието. Хардуерът на 25ZS е по-добър от този на ME SF35. По-мощен е компресорът и запазва по-добре мощност при минусови температури. Та, явно проблема си е нещо в машината (монтажа), не би трябвало да има проблем да топли това стайче, ако всичко е наред.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #51

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Кога е монтиран?

    Видях подобен проблем с MHI ZSX-S ....Голямо избиране падна след много четене из форума. В началото ни се струваше ок, успяваше да затопли добре при около 5-10гр външна температура. Е не беше особено впечатляващ, но пък беше тих и решихме, че няма нужда да се напъва явно. Като захладня обаче (около седмица след монтирането) струята от климатика не се загряваше колкото и да вдигахме градуса и чакахме. Вентилаторите се форсираха, но без резултат. Не сме закачали уреди за консумация и т.н. решихме да не се правим на "майстори" и извикахме фирмата от която е закупен. Закачиха го и разбраха, че има липса на фреон.... от 1,2кг фреон останал 600гр. и смъкнаха вътрешното. Излезе калпава гайка ....изпуснала резбата. Оправиха го и презаредиха на ново. След което на 5тата минута се усети разликата! Звъняха пред нас на вносителя и им казаха, че се е случвало и друг път с ZS-S, но рядко ....ама с ZSX-S не имало проблеми за сега. Е явно за всичко си има първи път.

    Мисля си че може и при теб да е такъв проблема. В случая гайката се падаше в стената поради това, че е 60см дебела.
    babati одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #52

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    pulsedriverbg, ако е тази, холендровата гайка, намираща се на тръбите, при вътрешното тяло, монтажникът, понеже се познаваме отдавна, каза, че при МХИ и МЕ при тези съединения, често се случвало да се появят пропуски. И ако желая, според него би било по-сигурно, да го направи със заварка. Аз съ съгласих и го завари.
    П.п. Лека корекция, фреонът при 20-35ZSX е 1.45кг, не 1.2кг.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #53

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    ... В случая гайката се падаше в стената поради това, че е 60см дебела.

    Затова, когато връзката се пада в стената се работи само на заварка. Още при самото напъхване на тръбния път прецакват нещата.


    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ... каза, че при МХИ и МЕ при тези съединения, често се случвало да се появят пропуски.

    Точно с това никога не съм имап проблеми, като при MHI, така и при ME.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #54

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    rosswen По добре, че те е предупредил и си се съгласил! Но дали е такъв случая при alextk69 ? Ще е интересно да сподели след като му го оправят.

    ПП: 25-ца беше. Възможно е и да е 1,45кг. не сме го гледали колко е точно, но по спомен това помня. Иначе съм сигурен, че казаха - с 600гр. фреон ....толкова

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #55

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Не знаех че и при Mitsubishi има проблем с гайките.Мислих си че само при Daikin и по точно FTXB серията има проблем с гайката и то малката.Вече на няколко 50-ки ми се случва гайката да е дефектна.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #56

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Не са ме питали дали искам да ми заварят гайката, даже не знаех, че има и гайка там :D
    Когато дойдат да погледнат климатика и остановят какъв е проблема, ще споделя задължително какви са били проблемите.
    Наистина и на мен ми се струва, че може би няма достатъчно фреон, защото питата навън никога не е била обледена, като на колеги които си показват външните тела тук.
    Също така ми се струва, че външното тяло върти вентилатора си с прекалено високи обороти.
    Климатика бе монтиран на 10.02.2018. Ако е стоял без фреон толкова дълго време, възможно ли е да възникне и друг проблем в последствие ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #57

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Не са ме питали дали искам да ми заварят гайката, даже не знаех, че има и гайка там :D
    Когато дойдат да погледнат климатика и остановят какъв е проблема, ще споделя задължително какви са били проблемите.
    Наистина и на мен ми се струва, че може би няма достатъчно фреон, защото питата навън никога не е била обледена, като на колеги които си показват външните тела тук.
    Също така ми се струва, че външното тяло върти вентилатора си с прекалено високи обороти.
    Климатика бе монтиран на 10.02.2018. Ако е стоял без фреон толкова дълго време, възможно ли е да възникне и друг проблем в последствие ?
    При монтажа беше ли вакуумирана машината?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #58

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Дано да са читави майсторите, но ми намирисва на същия проблем. Иначе аз бих го изключил докато не дойдат за ремонта.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #59

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Машината я вакуумираха преди да я пуснат. Не знам дали добре са я вакуумирали, защото единият даваше зор на другият да си ходят а той му казваше, че не бил готов с вакуумирането и по едно време му вика - "Офф айде тръгваме..."

    А аз още сутринта след като направих снимки, изключих климатика и ще го държа изключен докато не дойдат да го погледнат.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #60

    Отговор: Голям проблем с нов SRC 25ZS-S

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    pulsedriverbg, ако е тази, холендровата гайка, намираща се на тръбите, при вътрешното тяло, монтажникът, понеже се познаваме отдавна, каза, че при МХИ и МЕ при тези съединения, често се случвало да се появят пропуски. И ако желая, според него би било по-сигурно, да го направи със заварка. Аз съ съгласих и го завари.
    П.п. Лека корекция, фреонът при 20-35ZSX е 1.45кг, не 1.2кг.
    Пропуските при тези съединения са изцяло по вина на некадърни "монтажисти", които нито могат, нито знаят как да развалцоват правилно тръбите. Мъчат се после да компенсират некадърността си със затягане на гайките до скъсване, но така не става работата.
    Всички производители са дали най-подробни инструкции как правилно да се развалцоват тръбите при монтажа, но нашите изобщо не ги четат и не ги спазват, щото като са монтирали криво-ляво 4-5 мидейки, вече се мислят за велики и знаят всичко. Нито премахват стружките, нито фаските правят както трябва. Карат на късмет, ако задържи от първия път - задържи, ако не - втори, трети път докато стане. А че прецакват така чисто новата машина на човека, все тая, нали не е техният и е в гаранция.

    Ако тръбите са почистени и развалцовани правилно се получава дълбок конус с огледална фаска, който и много, и малко да го стягаш няма да ти пропусне фреон. Но във фирмите за климатици майсторите, които ще ти направят качествени връзки може би са едно на сто.
    И заварката има недостатъци според мен, ако не се използва инертен газ, в тръбите се образуват боклуци от нагара, които след време могат да запушат нещо, може припоят да запуши частично тънката тръба, от високата температура медта се променя и тръбите се деформират, след време ако ти се наложи да разскачаш вътрешното тяло работата се усложнява и т.н...
    Alexi, mystikalrs, milanov и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 16 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям проблем!
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 22:04
  2. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  3. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  4. АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-04-05, 11:23
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе