Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 87
Like Tree50Одобрявам

ME MSZ-SF Впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #16

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Няма да го сменям скоро. Не е толкова нетърпимо. По-скоро, бих сложил някоя подова Тошиба или МХИ, защото могат да духат постоянно отдолу и имат добри дефрост алгоритми. Стаята е малка -13,5м2, с неголеми загуби и не си заслужава да набутам някоя машина, висок клас, като Уруру или Дайсейкай. Нексурата също ми идва в повечко (тя ми е фаворит като цяло, за подобно помещение), за такава малка стая. Не бих се разделил с толкова пари, за такъв малък обем. На Дайкин, не мога да се доверя съвсем на дефрост алгоритъма, дори на профешънъл серията. Ако е стенен, най-реалистично ми се вижда, да сложа 20ZS-S, но като цяло ми е краста да пробвам подов. Още преди да сложа ZMX в детската, много се бях навил на подов, но по-добре, че не взех. С тия деца...баткото не прощава на нищо. Стана офф-топик и като цяло, чешане на езици.
    rosswen, уикенда бях в Трявна (падна до -15С) и всички стаи (16-18кв.) в хотела бяха с FVXS25F и разчитаха само на тях.Приятно съм очарован.Никаква забележка нямам към тях.Вътре никакъв шум и силни струи.Единствено отвън се чуваше тракане, което останових е чак от машината на приземня етаж (аз бях на третия и се чуваше при мен) заради лоша нивелация по мое мнение.Моя и този от съседната стая, които са на един балкон работиха много тихо.Другото са дреболии като лимбизе дистанционното и евтината пластмаса на вътрешното, която вече се е жлътнала.
    Та милсля, че машината си струва парите.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #17

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Sir John, кой е хотела?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #18

    ME MSZ-SF Впечатления

    @Sir John, благодаря за споделените впечатления. Аз също съм чел добри отзиви за подовите на Дайкин. Както вече казах, най-вероятно МЕ-то ще седи чак, докато не сдаде багажа. Като цяло, в тази стая работи доста комфортно, дори и при тези температури. Доста по-комфортно от много други машини. Да не излиза, че съм крайно недоволен. Нямаше да я изтрая и 1 ден, ако беше така. Просто на тази цена, има по-добри и по-мощни машини. По отношение на Дайкин, само ме притеснява дефростите. Както и във форума, при едни са по часовник, при други само при нужда. Като говоря само за клими от сериите FTXS, FTXG,FTXM. Имам приятел, притежател на 42-ка от профешънъл серията, ползващ я от 7-8г. Машината не работи натоварена, при -10 е около номинал. Казва, че дефростите при него са си на 45мин. Човекът дори следи форума от доста години и има профил. Интересува се, не е като да си измисля. Една позната, с 35FTXS, който също не работи много натоварен, също се оплаква от чести размразявания. И да, на нейния пластмасите и дистанционното, също са пожълтели. Та явно, при някои условия, дефрост алгоритъмът работи доста адекватно, но при други-не. Тук и влажността е доста висока и сигурно е фактор това да се случва. Иначе съм сигурен и никога не съм оспорвал, че са качествени, тихи и комфортни машини.
    Sir John одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #19

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Sir John, кой е хотела?


    Комплекс Възрожденци.Препоръчвам го.Освен него - Бирария Трявна и Старата Лоза.
    ccankov73 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #20

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #21

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Някой закачал ли е ватмер на SF?
    Как е от към минимуми.
    Чудя се дали да не забия една 25-ца в 13.2 м2. СУПЕР изолирана спалня 10см. външна+вата и картон вътре. Загубите са много ниски. Та предвид ниските дебити си мисля, че ще е по оферта дори и от 20ZS-S.

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #22

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Защо не заложиш на новата серия АР, като държиш на МЕ?
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #23

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Някой закачал ли е ватмер на SF?
    Как е от към минимуми.
    Чудя се дали да не забия една 25-ца в 13.2 м2. СУПЕР изолирана спалня 10см. външна+вата и картон вътре. Загубите са много ниски. Та предвид ниските дебити си мисля, че ще е по оферта дори и от 20ZS-S.
    35-цата съм я мерил и под 340-350W не пада, на задание 22 и турбина Ауто. При задание 24, не пада под 370W. Мерено е при +5 +6гр. външна. С различен компресор са, може 25-цата да слиза по-надолу. Баба ми има такава, може да я замеря някой път, ако се сетя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #24

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    За малки стайчета има страхотни япончета 22ки , има и нови на мицубиши. От тях поне избор бол - за 22ки като цяло става дума.
    Alexi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #25
    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Защо не заложиш на новата серия АР, като държиш на МЕ?
    Не държа на МЕ. Просто искам да е нещо по софт за това стайче. Трябва да е тиха машина. 20zs-s с тези дебити и с ограничението 10мин. ON/ ми се струва, че за тези десет мин. Ще надхвърля доста над заданието.
    Този пост е редактиран от mimojef; 21-01-19 в 15:19.

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #26

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Аз бих заложил на новата серия,имай предвид че при SF се чува фреона от време на време.Иначе преди години на един приятел бяхме мерили 9ката и май слизаше към 240вата,но това го постигнахме при по силна степен на фана.На ауто не помня до колко слизаше,иначе на тих режим си духа буквално на себе си,ако решиш да гониш температура трябва да качиш фана.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #27

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не държа на МЕ. Просто искам да е нещо по софт за това стайче. Трябва да е тиха машин. 20zs-s с тези дебити и с ограничението 10мин. ON/ ми се струва, че за тези десет мин. Ще надхвърля доста над заданието.
    Аз бих пробвал AP25, както Ви посъветва колегата. В малка и изолирана стая, ще е доста деликатен. Този модел е с малко по-високи дебити, спрямо предходния, така че най-вероятно ще смогва. Прав сте, че в по-малки и изолирани помещения, 20ZS-S по-трудно ще поддържа по-ниска температура. При МЕ, поне SF серията, я няма закономерността за минимално време на работа на компресора. Може да работи 2-3мин. и 2-3 мин. да е офф. Не се форсира компресорът след офф. Най-вероятно ще слиза на 250-300W минимум. Ще пробвам на бабето. Минимумът не е проблем за тази машина, достатъчно деликатна е. Най-дразнещо е, единствено, когато застудее и започне да работи без да спира. Тогава прави ненужни дефрости на 2,5ч.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #28

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не държа на МЕ. Просто искам да е нещо по софт за това стайче. Трябва да е тиха машина. 20zs-s с тези дебити и с ограничението 10мин. ON/ ми се струва, че за тези десет мин. Ще надхвърля доста над заданието.
    Пробвай Дайкин FTXM 20 ka.
    Няма много общи с другите ниски класове на Дайкин. Тих, топлещ, и с много ниски минимуми

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #29

    ME MSZ-SF Впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Пробвай Дайкин FTXM 20 ka.
    Няма много общи с другите ниски класове на Дайкин. Тих, топлещ, и с много ниски минимуми
    Лошо няма да пробва и него, но разликата спрямо МЕ и МХИ е 500лв. отгоре, а дали си заслужава...не знам. Пооляли са се с цената, особено за параметрите, които предлага. За тези пари, вече и подова машина може да гледа.
    Mega и tony34al харесват това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #30

    Отговор: ME MSZ-SF Впечатления

    Явно си заслужава, предполагам заради изключителните минимуми...
    Mega и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет или впечатления!?
    От kansas13 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 07-02-10, 08:44
  2. KNOPPIX 4.0 DVD - Впечатления?
    От IvO™ във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-06, 21:48
  3. Win XP SP2 Final - впечатления ?
    От Slero във форум Windows
    Отговори: 35
    Последно: 29-08-04, 22:24
  4. PowerNet-впечатления?
    От 3Di във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 29-08-03, 19:07
  5. Впечатления от Елена!
    От Deadmaker във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 74
    Последно: 27-07-03, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе