Страница 2 от 83 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1245
Like Tree703Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #16

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да, на моето ДУ е така както rosswen го показва. Долу вляво има Menu, от което се избират 3 функции, една от която е Clean. Аз по логика бих сметнал, че CL със звездичките е вкл., а на инструкцията го дават обратното, ако правилно го разбирам. Беше настроено на CL без звездички, спрях климатика и той просто изключи, не обърнах внимание на дистанционното появява ли се нещо, но със сигурност не мигаше индикаторът на климатика. Пак ще пробвам при подходящи атмосферни условия, но нещо явно ми беше трудно. Как може винаги да правят или превеждат такива яки "инструкции", и то често на висок клас уреди? Дали няма да го има някъде на английски да видим дали е същото. rosswen, ще ти бъда благодарен така или иначе, ако кажеш при теб как се задейства точно стъпка по стъпка.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 02-04-19 в 00:09.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз бих махнал предпазната решетка на гърба на външното тяло.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    bobovo, Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #18

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Фабричната функция за самоизсушаване на топлообменника, след режим охлаждане е много полезна. Всички бактерии и миризми, се образуват след режим охлаждане, когато топлообменникът е влажен, а турбината не се върти, за да го подсуши. Ето Ви снимка от ръководството, което най-вероятно сте гледал.

    Ще познаете, че функцията е активирана, след като спрете климатика и на дистанционното се появи картинката със звездичките (поне по спомени е така). Също така, ще мига зелената индикация на вътрешното, на определени интервали.
    Ако не успеете, пишете. Ще разръчкам някой от моите и ще Ви кажа къде бъркате.
    @rosswen, както и си мислех... Смятай какви преводачи на антинструкции. Ако и другата им работа е такава...


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Аз бих махнал предпазната решетка на гърба на външното тяло.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Абе и аз се зачудих, но после я видях, като си тръгнаха. Аз не мога ли сам да си я махна? Гледам два винта отляво /в заден изглед/ и отдясно май е на две скоби, от където се издърпва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #19

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да, отвиваш двете винтчета и ще видиш как е захваната. Лесно се демонтира, за секунди. Да разбирам, че си активирал функцията за самопочистване?
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #20

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    В реално време още не съм, но вече съм сигурен, че ще я пусна. Просто ще изчакам да съм свободен и да съм вкъщи при топло време, за да включа функцията. Както виждаш, базирайки се досега на поредното БГ недоразумение на инструкция, аз като чукча съм "рязал дървата с изключена резачка". Абе "включено" - "изключено" - какво толкова сега, все тая, голяма работа. Представи си утре как по бг указанията искам да се охлаждам, но съм се разкиснал в сауната. И все пак ще пиша пак, като реално я включа или има проблем. Решетката... да, ще я махна, елементарно е. Странно защо те не са я махнали, но това да е кусурът, ще съм доволен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #21

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Повечето нямат тази практика, да я махат. Поне моите впечатления са такива. На 3-тата машина, дори си я свалих сам, пред тях, преди да я монтират. Сега, като писа, вярно, че беше нещо, наопаки с инструкциите в ръководството. Аз щракам, докато не я уцеля, не винаги спазвам буквално стъпките. [emoji16]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #22

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ами да, виж в оригиналното ръководство на английски как е по-горе от извадката, която съм направил, а как са го "превели" нашите. Цирк! Май ще си го изчета наново изцяло на английски и да ми е мирна главата. Ето го ТУК в оригинал. Блажени са веруищите. Ще я сваля тези дни, мерси.
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #23

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Колеги, днес ме удари музата да се правя по неволя на "баш майстор" цял ден за разни работи, та ми остана към вечерта малко време и за новия климатик да му смъкна решетката отзад. Мога да развия два винта и да смъкна такава решетка, но аз не съм все пак специалист по климатици и се извинявам за сигурно елементарния въпрос за вас. Нали за това ми говорехте, че трябва да направя? Малко е тъмна снимката към вечерта срещу слънцето, но се вижда горе-долу.



    Също така смятате ли, че този предпазител, който му сложих, е добра идея?
    Това е Sono WP230 W


    В град съм и по принцип напрежението тук е стабилно в обичайни условия в над 99.9% от времето, но пролет, лято и есен си има вече солидни гръмотевични бури и мълнии, както и токови удари понякога през зимата и затова. Така преди няколко месеца ми отиде един нов скъп рутер Асус и трябваше да го сменям. Направо умрях от яд. След това навързах цялата си техника с такива защити, но те не са естествено за такъв товар като на този предпазител за по-мощни домашни уреди.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #24

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Точно за тази решетка ставаше въпрос. Добре си я махнал. На 2-те Хевита съм със същите напреженови защити, поне така изглеждат. Само за справка, тази зима, като всяка друга, при нас често спираше токът. На няколко пъти, защитите сработиха, та смисъл от тях има.
    Phoenix_1 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #25

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да, явно е същото. Не бих искал да ти казвам какъв цирк беше, като си внуших по едно време, че е дефектно, защото постоянно пищеше и мислех да го връщам. Ама кой да прочете инструкцията. Слава богу, че този път поне не беше превеждана некадърно. Добре си се снабдил и ти с всякакво оборудване. Ами добре, значи смисъл има. Откакто и аз съм сложил на другата техника, през зимата въпреки двете аварийни претоварвания, проблем повече съм нямал. Не се притеснявам поне от големи колебания в напрежението, за да ми влияе на работата на машината, но тя белята веднъж става точно в тези 0.01% от случаите, най-вече в тези пролетни гръмотевични бури. Точно в такъв един случай ми отиде споменатия рутер за 600 лв и преди години един ПС изгоря така. Та какво да говорим за доста по-скъпа техника.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #26

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Оффтопик.
    Аз също си помислих, по същия начин, че е дефектно устройството и също като теб, бях готов да го върна. Добре, че видях, че има и инструкции. Когато го включиш, 2 мин. писка, без да има верига и уредът, който е включен към него, не работи. [emoji16] Аз, при гръмотевична буря, дори им дърпам щепсела. Може да изглежда странно на някои хора, но съм виждал доста щети след токови удари, въпреки гръмоотводи и различни защити. По-добре упражнение за 1мин., вместо да ми заминат уреди, за хиляди левове...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #27

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да де, ама като ни няма вкъщи да издърпаме щепселите, какво правим тогава? И аз също така прецених, че по-добре да дам смешна сума на фона на машината и поне да направя каквото мога за защита. Дори и да изгори тази джаджа, няма да ме е яд за нея, отколкото да ми дойде яд отново и този път за хиляди. Тя даже не би трябвало и да изгаря де, а само да прекъсне тока за определено време, докато не се "увери", че е настъпила стабилизация в мрежата. Чудно ми е само какво толкова го мисли и изчислява две минута в началото, че така да ни стресира.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #28

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Една забележка за монтажа - както са пристегнали снопа , влизащ във външното тяло - вече е нарязана изолацията . Прави се с подложка или по-плътна обвивка на снопа. От слънцето и външните фактори доста бързо се нарушава.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #29

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не съм много наясно с това, което казвате. Бихте ли го показали с пример или да дообясните как се прави тази по-плътна обвивка или подложка?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #30

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Визирам мястото, където са пристегнали снопа:

    Вижте как свинската опашка се е врязала в меката обвивка, почти е готова да се сцепи.
    По-добре е предварително да се обвие целия сноп с нещо като duct tape , или поне мястото където се пристяга.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    djerami и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 83 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе