Страница 4 от 83 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #46

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Първо се почва с темометър - подминава ми заданието/не ми достига заданието.
    подминава заданието - на дистанционното .. не го достига +

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #47

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    подминава заданието - на дистанционното .. не го достига +
    Да, по принцип не е много сложна процедура. [emoji16] Въпросната машина, може да подминава с повече от градус заданието, само когато е навряна в стая с много малки загуби/ много малко помещение. Иначе, си поддържа доста адекватно заданието и регулира турбината отлично, в режим на Fan-а "Auto".

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #48

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За мен по-точният въпрос е: "чувствам ли се/не се ли чувствам добре". Ако е първото, значи ставам или ми се иска да бъда рокет сайънтист. Ако е второто, значи имам проблем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #49

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Искам да купя точно този модел 35-ца,за стая 23-24м2,като с жена ми ще спим кажи речи с климатика над главите ни ,а кошарата на малкия е на 3-4 м от климатика(не срещу него).
    Та най много ме притеснява шума от вътрешното тяло,да не ни пречи на съня и да не духа хладна струя през зимата след като започне да поддържа зададените градуси.
    Пиша го,защото в другата стая съм с Дайкин Профешънъл и много ме дразни хладната му струя.
    Та ще имам ли притеснения в тази насока-шум и хладна струя при отопление?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #50

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Много е трудно да се отговори еднозначно на така зададения въпрос. Може би първо трябва да пишете в тази тема и да отговорите на въпросите в шаблона с тези мотиви, за да Ви се дадат правилни предложения като оразмеряване и спрямо целта. После могат да се дообсъдят нещата в настоящата тема. Сега съвсем насляпо: първо, както съм писал назад, моделът е 2019 г. и затова дори аз не знам какво му е поведението през зимата. Засега работи тихо и доста комфортно, но това е в условията на дневна стая и кухня до нея, което е съвсем различно. Не духа и студено, прибира си клапите, но сега вече голямата зима мина. Все пак няма абсолютна безшумност, климатик е и този модел 35 има 48-50 дб на външното. Второ, добре е да се избере възможно най-малкия подходящ модел спрямо Вашите условия като квадратура, изолация, изложение и прочие, защото колкото по-малък е моделът, толкова по-малък е издаваният шум от него в децибели. Но трябва да е правилно оразмерен близко до вашите условия и спрямо очакванията ви, за да се избегне максимално аномални работи ако е по-голям или по-малък. Goldilock zone. Например, може да се окаже, че 25-ца е по-подходяща за вас. А тя е и по-тиха. Иначе засега мога да кажа, че вътрешното тяло е достатъчно тихо, има си и silent режим за нощен сън, но още не съм спал на него, защото спалнята е съседната стая.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #51

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    @Suyahoka, ти нямаше ли и Хеви ZSX? 35ZS си вдига минимума под -2, така че хладна струя няма как да усетиш. За спане, му фиксираш 2-ра степен на турбината и си спите спокойно. 25dB си е екстра за спане под климатик. Silent ограничава мощността на на компресора. Реално, в това помещение, сигурно няма да имаш нужда от него. По-подходящ е за малки стайчета, когато цикли он/офф. Аз в голямото помещение, silent никога не ползвам, а на малката машина, е включен през 99,9% от времето, като го изключвам чак под -10гр. Машината би трябвало да не изключва, тъй като до -2 минимумът е добър - 170-180W.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #52

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Всичко това ме навежда на мисълта, че трябва да се направя на тест-пилот. Две спанета, точно под него на дивана, в подобна квадратура и разположение като на Suyahoka. По един тест на тих режим и нормален режим. Аз не видях, че съфорумника явно има някакъв опит. Надявам се да си е сметнал какво и колко му трябва. Аз ще кажа как е, когато преспя под него. Но засега на прима виста климатикът трупа само добри впечатления в мен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #53

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз понякога спя под 60-ката, вие за 35-ци се кахърите. Бачка си на най-ниската степен (23dB) и не разбираш, че работи. Тишината е сравнима с режим следене, при офф. Бих казал, че е дори тих, колкото малката машина (20-тица), на първата си степен! Хевитата са сред най-тихите машини (не е само мое мнение, а и на доказали се професионалисти). На първите степени са направо незабележими, в същото време дебитите са големи и смогва да топли на тях, дори в студа.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #54

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Може ли видеоклипче на минимална и максимална степен на вентилатора за сравнение на шума?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #55

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    То е винаги индивидуално, Рос. Аз наистина бих направил такъв тест с 35-та, ако щеш лично за себе си да видя как ще е. Макар че не е голяма зима сега, но тези дни са доста хладни и влажни нощем. А мисля, че ще съм добър тестер, тъй като ние вкъщи сме свикнали на доста голяма тишина на локалното газово парно зимата и реално не се чува нищо в двете спални, освен един съвсем леко доловим шум от спокойно циркулираща вода в системата, и то само когато котелът включва. Ако аз мога да спя на такава машина, значи и човек свикнал изцяло с климатик ще може. Иначе напълно споделям в дневни условия мнението ти. Общо взето не го усещаш, че работи. Дори "страшният" on/off изобщо не се разбира, толкова е незабележим. Единственото което е, че предвид горното, аз долявам съвсем леко звука от турбината на външното тяло, когато вдигне на най-високи обороти при максимум за кратко време, но не е дразнещо в никакъв случай. Това се долява даже, само кагато умишлено слухтиш и няма никакъв шум /дори най-малък/ в помещението. Досега и жената не се е оплакала, даже го похвали като климатик за дневна, а тя е още по-чувствителна на слух от мен. Като цяло ако имаше някакви бучения и дискомфорт с течения и хладни струи, нас биха ни дразнили тези неща.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #56

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз го казвам на база ръчкане по всяка машина, до която съм имал достъп, от различни марки и го заявявам най-отговорно. Плюс това, до преди 3г., цял живот, съм спал на парно, та смятам, че възприятията ми за "шумно", не са изкривени от дългогодишно ползване на клими. Аз съм голям фен на тишината, винаги ми е била сред основните приоритети, при избор на машина. Клип имам, на най-тихата степен, на най-високата може някой път да щракна. В тубата, 60-ката я има на клип, където се е закрепила около мининума. Там таботи близо до най-ниската си степен. 2-ра степен на 60-ката (34dB) ми е шумничка за спане, признавам, но пък е предостатъчна да топли 45м2 на -15. През деня, когато е включено PC-то, се чува повече от климатика. Покрай шумовия фон, не се чува че работи.
    П.п. Phoenix_1, то Хевитата се препоръчват за спални, именно заради тишината и незабележимия он/офф. Шума можеш да го пробваш и сега, като тестваш на различните степени на Fan-а. Имай в предвид, че дори и в студа и Fan Auto, климатикът ще работи основно на 2-рата си степен, която е доста тиха. Външното не го мисли, ако е монтирано грамотно, няма да чуеш нищо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #57

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не се съмнявам в това, което го казваш. Аз даже и във фирмата за климатици натътрих дебело, че искам климатикът, който заменям със стария да е максимално безшумен и комфортен, без такива температурни амплитуди, студени струи и прочие. След като изложих бюджета си и другите си претенции и параметри, ми предложиха на първо място този и ми казаха, че ще бъда доволен като комфорт. Питах и за едно ME, но не знам защо така рязко ме отклониха от него и ми казаха, че MHI ще е по-добрият избор за изискванията ми. Отначало бях малко разколебан от писаниците в този форум и си мислех за избора си на второ място за едно Фуджицу 12KGTA, ако не се лъжа беше, хиперинвертор се води за малко повече пари, но в крайна сметка послушах специалистите и в този форум и мисля, че не съм сгрешил. Просто не смея да се зарадвам още на 100%. При мен първа и втора степен на вента изобщо не се чуват. Държа го на Auto и на Heat и си работи супер приятно. Иначе относно шумовете, те може да са от какво ли не естество. При новото строителство, като при мен, има едни изолации, едни гипсокартони отвън и какви ли не знайни и незнайни материали, та често си се предават някакви леко доловими понякога шумове при най-високите обороти на външните тела и това сигурно трудно може да се избегне и при най-добрите монтажи. Един и същи климатик поставен на земя и на такава основа на стена може да работи по коренно различен начин и по хотелите примерно най-добре се вижда това. Но вътрешното тяло на този е наистина незабележимо денем. Просто така или иначе сега е хладно и влажно, ще го пробвам и през нощта на два пъти в silent и normal да го видя как ще е на спане в такова помещение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #58

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Rosswen,да имам 50-ка ZSX ,та даже и 25 ZS-S,но за другата спалня,за тази,която питам нямам климатик и искам пак да е Хеви,тъй като съм доволен от тях,за сега.
    Но питам за 35-цата,тъй като знам,че е с новия фреон,от който може да има някаква разлика и отделно е 12-ка и шума може да е по различен(иначе 9-ката ми спи зимата,аз по-шумно спя .
    Та за сега на нея съм се спрял,дано жената не мрънка,че и духа студено и е шумно

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #59

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    А като цяло от вашия опит с zs-s и zsx-s можете ли да споделите лятото и зимата как е най-добре да бъде настроен вентилаторът и при какви температури, за да не се усеща много ефекта на течението? Гледам има 3D Auto, има да се настрои нагоре, настрани... В момента съм го нагласил да духа наляво с дясна позиция на монтажа. Като начало за лятото как ще е най-добре?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #60

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Rosswen,да имам 50-ка ZSX ,та даже и 25 ZS-S,но за другата спалня,за тази,която питам нямам климатик и искам пак да е Хеви,тъй като съм доволен от тях,за сега.
    Но питам за 35-цата,тъй като знам,че е с новия фреон,от който може да има някаква разлика и отделно е 12-ка и шума може да е по различен(иначе 9-ката ми спи зимата,аз по-шумно спя .
    Та за сега на нея съм се спрял,дано жената не мрънка,че и духа студено и е шумно
    Вътрешното е еднакво с това на 25-цата. Външното е със същия компресор, само че топлообменникът вече е двуредов. Ще се доближава най-вероятно като шум до 25-цата. Първите 2 степени нямат разлика в шума (1 дб отгоре е втората на 35-цата). 3-та вече е по-шумна, но нищо фрапиращо, най-вероятно много рядко ще работи на нея.
    П.п. До сега седях под 50ZS-S на комшията. Работеше он/офф, забелязах го само визуално. Не се разбираше, че бачка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 83 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе