е за 40 квадрата колко децибела искаш да е че и да топли .. 50ката мхи на коя степен смяташ че ще отопли помещението ,на първа ли ..
е за 40 квадрата колко децибела искаш да е че и да топли .. 50ката мхи на коя степен смяташ че ще отопли помещението ,на първа ли ..
На 2-ра, 3-та. Не ми го сравнявай по шум изобщо с Фуджитата. Комшията на 3-тия етаж топли същото помещение като моето - 115м3 с 50ZS-S, който е не по-шумен от на майка ми LMC-то, който е в 40м3 помещение. 12LTC има своите заслужени доствойнства, но най-вече заради външното си тяло. Тишината не е сред силните му страни.
Виж 18lfc е друга бира. Неговото вътрешно е доста голямо и си е проектирано за големи помещения. Жалко, че вече не се произвежда, доколкото съм запознат.
Този пост е редактиран от rosswen; 08-10-21 в 19:13.
Именно това имам предвид, на първа ще е невъзможно, а втората при Fujitsu рязко скача с 11db.
На 35ZS са 19 / 25 / 36 / 41, на 50ZS - 22 / 29 / 36 / 46
Този пост е редактиран от pdonev; 08-10-21 в 18:54.
Да ти споделя малко личен опит. Аз също отоплявам преходни помещения 20м2 хол и 15м2 спалня с 18ка Хитачи. Та има няколко минуса. Първи минус в случая е, че ако климатика е 18-ка има голяма вероятност в повечето време да бичи он/офф понеже затопля първото помещение много бързо а топлината в другото отива по-бавно и това в топло време допринася за работата в он/офф. Втори минус е, че за да отоплиш другото помещение ще ти е нужна поне 3-та степен на вентилатора, та като гледаш за шум е хубаво да им гледаш 3-тите степени. 3-тия минус е, че винаги има разлика поне от 2 градуса между двете помещения. Взимането на климатик за топлене на преходни помещения е компромис и е свързан по-скоро с финансовата част на нещата . За комфорт забрави. Искаш ли комфорт слагай във всяка стая климатик.
Даа, на 3та степен шума е близък до този, на повечето модели, от които се отдръпнах заради това. Човек се залъгва по първата цифричка, а и някъде само нея вписват.
Засега Mitsubishi Heavy 35ZS-W с неговата 2ра степен на 25db и по-малката вероятност от он-офф през преходните сезони ме привлича.
Иначе Gree Amber 12btu изглежда с много еластична мощност за отопление: 0.88 / 4.2 / 7.2 kW с външно тяло 45.5кг и вътрешно 13.5кг, йонизатор и каквито още екстри се сетиш
В хол нито он-офа е “страшен”, нито децибелите.По-скоро разположението е важно - да не духа с/у дивана например.
Виж за спалня е друга работа.
Децибелите може да са сравнително страшни. Старото ми МЕ беше досадно шумно, при отопление под 0гр. Определено дразнеше доста шума. Високи децибели и нисък дебит, благодарение на рахитичното вътрешно тяло. За он/офф съм напълно съгласен.
С тези сценарий който се мъчите да направите, да се претиснявате за он-офф или шум си е безмислено. Или едното ще е проблем или другото в зависимист от завесата между помощенията и дали ще е 35/50.
35 може би е оптималния вариянт тук, като в зависимост от температурата на вън, може да се наложи да му помагате с духалка или да затваряте завесата. Не сте споменали желана температура, ще предположим че не ви трябва да я подържате висока нито в едното нито другото помощение.
А помещението било ли е отоплявано до сега? С какво?
Апартамента е с парно - чугунени радиатори. Дори да не са пуснати, температурата едва ли пада под 15 градуса. В горният апартамент не се живее, отдолу живее един човек и също не се отоплява интензивно.
Ползваме парното сравнително икономично но сметките пак са големи, а температурата е на границата на комфорта. Липсват ти 1-2 градуса за да се отпусне тялото ти и да си почине от от напрежението.
Да, сценария е доста разтеглив. Аз за това се замислям и за варианта Gree Amber Nordic GWH12YD който е от високият им клас, с много разтегливи възможности - 0.88 / 4.2 / 7.2 kW, главно, с по-нисък минимум от Mitsubishi 50ZS-W. При Gree ме притеснява, да не е шумен с тези 46 / 38 / 34 / 21 dB
Този пост е редактиран от pdonev; 09-10-21 в 15:22.
Това Грий няма нищо общо с нисък минимум. Има теми във форума специално за него. Да разтеглив е по брошура, но ще ти бичи яко он/офф. Иначе за топлене ще ти топли. Ако искаш разтеглив климатик се ориентирай към японски на 100 или 200v.
Ако толкова държиш на MHI то това е твоят модел Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZSX-W
Този пост е редактиран от splendor; 09-10-21 в 16:33.
Даа, и аз четох до сега...
Страхувах се от този отговор... Ако не се прежаля за 35ZSX-W ще взема по-скромният 35ZS-W
За жалост Mitsubishi 35ZSX-W Diamond e изчепан на всякъде а аз стигнах до избора да е той!
Има 25ZSX-W Diamond, който е със същото тегло на външно и вътрешно тяло, като 35ZSX-W Diamond.
25ZSX-W Diamond спрямо 35ZS-W Premium е с повече киловати максимална мощност - 5.8KW(25 Diamond) срещу 4.8KW(35 Premium)
Но номиналната им мощност е - 3.2KW(25 Diamond) срещу 4.0KW(35 Premium)
Е, коя от двете по-слаби машини ще се справя по-добре, ако се наложи да отопляват пространство по-голямо от 25кв.?
А дали 25ZSX-W Diamond ще дефроства по-малко от Premium 35ZS-W при по-голяма квадратура?
Благодаря за отговорите... Днес трябва да дам отговор или да се върна на нулева позиция и да чакам доставка на Даймънд 35, като не се знае кога ще има
Този пост е редактиран от pdonev; 11-10-21 в 17:43.