Страница 46 от 83 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1241

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #676

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Това вече е интересно. Постоянно ли работи или он/офф?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #677

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    От снощи зададох 23 на ДУ,много по -малко на брой дефрости,около 5 за цялата вечер и нощта,но ми прави впечатление,че са много кратки.До минус 12 е паднала снощи,в помещението беше нормално топло,климатикът си я поддържа.Тази сутрин си продължава със сухите и кратки дефрости,сега е около минус 8,на втора степен е вътрешният вентилатор.

    Росен, провери ли наистина дали са съвсем „сухи“ дефростите, защото първо заскрежават тръбите, после ламелите, отдолу нищо ли не изтича, малки висулки няма ли.Тръбите са малко по-навътре от ламелите и не се виждат на пръв поглед.Според мен е нормално да са кратки, ако само тръбите са заскрежени.Нормално е температурата да се поддържа вече, защото външната е спаднала двойно, от-19 на -8.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #678

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не,на сегашните студове не влезе в off до преди няколко минути.В момента му зададох 25 на ДУ,че аз съм постоянно по къси панталони и ръкави и нещо ми стана хладно.
    Вероятно при тези климатични условия, това са възможностите на климатика.
    Относно препоръчаната девятка,да така беше,но аз тогава бях посочил около 18 кв.м.за отопление,но докато поръчам машината направих един ремонт и помещението се увеличи до 30 кв.м.Тогава техникът ми препоръча 12-ка и още повече мястото,където ще се монтира.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Росен, провери ли наистина дали са съвсем „сухи“ дефростите, защото първо заскрежават тръбите, после ламелите, отдолу нищо ли не изтича, малки висулки няма ли.Тръбите са малко по-навътре от ламелите и не се виждат на пръв поглед.Според мен е нормално да са кратки, ако само тръбите са заскрежени.Нормално е температурата да се поддържа вече, защото външната е спаднала двойно, от-19 на -8.
    Това,което аз видях си беше абсолютна чиста пита,отдолу нищо не течеше,беше сухо навсякъде.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #679

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Честно казано, ми се струва нередно нещо. Моделът не е нормално да прави дефрост на суха пита, без да е работил он/офф.

  6. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #680

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Росен защо не пробваш да зададеш 3та степен на вента,ще получиш много по добро разпределение на топлината.В тези 30кв бих държал 2ра само при температури на 0гр.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #681

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Казах в един преден пост,че като застудя времето затворих вратата към коридора и отоплявам само 18 квадрата.Като дам на трета степен и усещам как ми духа ,и не ми е комфортно.Но съм го държал и на трета степен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #682

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Росен, в предни постове, в избор на климатик, както и в предния пост казваш, че помещението е около18-20 + коридор 10кв.В пост 678 казваш, че след ремонт, от 18, помещението е станало на 30 квадрата.Последно, какво е положението, че и аз вече се обърках, в колко квадрата е поставен климатика и още колко квадрата коридор топли

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #683

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Като е топло е 28-30м2 като е студено 18-20м2. Аз така го разбрах

  11. ftt
    ftt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Живее в
    Русе
    Мнения
    5
    #684

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Потвържавам, 20 zs-w при температура под -6 градуса последните две нощи контролни дефрости на около 40 мин. работа. Кратки но много по шумни от на 20 zm-s в съседната стая. Оправили са минимума при новия модел, но за сметка на това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #685

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    ftt,
    Тръбите на 20 zs-w забелязал ли си дали не са били заскрежени, не ламелите.С колко метра тръбен път е 20 zs-w и с колко 20zm-s.При ZM-S има ли контролни дефрости

  13. ftt
    ftt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Живее в
    Русе
    Мнения
    5
    #686

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не, не мога да им видя тръбите ламелите сухи. zs-w 2.3m. zm-s 2.8m. при zm-s съм спал миналата зима не повече от пет дефроста съм забелязвал за сезона, но при заскрежаване.
    Този пост е редактиран от ftt; 19-01-21 в 16:09.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    746
    #687

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Дефрост алгоритмите и на 2-та са еднакви по същество, с малки разлики, на ZS-W е намалено времето между дефростите от 45 на 35 минути, по-късият с 50 см тръбен път на zs-w (в сравнение с zm-s) едва ли е причина за чак толкова шумни дефрости...

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #688

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Росен, в предни постове, в избор на климатик, както и в предния пост казваш, че помещението е около18-20 + коридор 10кв.В пост 678 казваш, че след ремонт, от 18, помещението е станало на 30 квадрата.Последно, какво е положението, че и аз вече се обърках, в колко квадрата е поставен климатика и още колко квадрата коридор топли
    Вероятно не съм обяснил добре.Като цяло помещението след ремонта се увеличи на 30 кв.м.Двете помещения ги разделя една врата,срещу която е поставен климатикът.Когато не са големи студовете, оставям врата отворена и топля цялото помещение,когато е студено ,както сега, вратата е затворена и топля само 18 кв.м

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #689

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При нас паднаха температурите до -13 и няма контролни дефрости нито при 20 zs-w, нито при 35 zs-w. Никога досега не са правили дефрости през 30-40 минути, но и под -15 не е падала температурата тук.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    72
    #690

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При нас трябваше да падне под -5 за да спре 35-цата да работи он-офф, но и аз я преоразмерих доста - 16кв.м 43 куб.м с 10см външна изолация и вата на таваните.

    За тези няколко дни застудяване го хванах само веднъж да дефроства, но пак беше минал в он-офф режим и предполагам, че е правил контролен.

    Иначе влажността е ниска и не съм видял заскрежаване по телата. 50-ката в хола още не съм я хващал да прави дефрост откакто е пуснат на отопление. Това им е първа зима.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 83 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 09:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 14:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 18:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе