Страница 8 от 83 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1245
Like Tree703Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #106

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря пичове.
    Слагам го долу апък то ще си покаже.
    Искаше ми се изявени монтажници да се изкажат но....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #107

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Така, чисто нова SRK20ZS-W вече е на стената в 13м2 детска спалня със 7м тръбен път и 5.5м денивелация.

    Както се очакваше безшумно вътрешно тяло. За външното не мога да кажа, че е шумно, но в сравнение с външното на ME GE35VA по се чува. Всъщност компресора е много тих, но самата струя на въздуха я плюе някак на тласъци и се чува едно неравномерно фучене. Все едно е крива перката или небалансирана. Това фуфтене почти не се чува като се отдалеча на 3м. от тякото. В стаята на долния етаж до която е по-лизо външното не се чува нищо.
    Като управлвние е перфектен. Слиза до 150W.
    При външна температура 35~36С зададена 25С в стаята 24С работи с консумация 150-170W с часове. Няма ОФФ.
    Вдигнах му с един градус температурата за да изключи и да видя какво се случва при старта. Обдухва с 10W. След старта развърта плавно до 600w и работи така около 45 секунди, плавно смъкна до 280w и работи около минута на 280-300, след това плавно до 170w там вече се бетонира и ги върти между 150 и 170W.
    В темата за консумация ще опива подробно условията в които работи. Ще кача и клип.
    Ето ви сега малко снимки:









    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser, mystikalrs, ccankov73 и 2 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #108

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Така, чисто нова SRK20ZS-W вече е на стената в 13м2 детска спалня със 7м тръбен път и 5.5м денивелация.

    Както се очакваше безшумно вътрешно тяло. За външното не мога да кажа, че е шумно, но в сравнение с външното на ME GE35VA по се чува. Всъщност компресора е много тих, но самата струя на въздуха я плюе някак на тласъци и се чува едно неравномерно фучене. Все едно е крива перката или небалансирана. Това фуфтене почти не се чува като се отдалеча на 3м. от тякото. В стаята на долния етаж до която е по-лизо външното не се чува нищо.
    Като управлвние е перфектен. Слиза до 150W.
    При външна температура 35~36С зададена 25С в стаята 24С работи с консумация 150-170W с часове. Няма ОФФ.
    Вдигнах му с един градус температурата за да изключи и да видя какво се случва при старта. Обдухва с 10W. След старта развърта плавно до 600w и работи така около 45 секунди, плавно смъкна до 280w и работи около минута на 280-300, след това плавно до 170w там вече се бетонира и ги върти между 150 и 170W.
    В темата за консумация ще опива подробно условията в които работи. Ще кача и клип.
    Ето ви сега малко снимки:









    Честито! Със здряве да си я ползвате и да ви служи вярно! Днес наблюдавах на майка ми 25-цата. Външното и вътрешното бяха абсолютно незабележими. Не бях взел ватметър, но скоро ще ходя да му пробивам тавата и ще го премеря. Интересно, аз също имам SF35, чието външно е наистина безшумно. Но не мога да кажа, че на ZS е по-шумно, също незабележимо е. Може би, трябва да са едно до друго, за да доловя евентуална разлика. Радвам се, че ще има още един потребител, който да споделя по-детайлна информация за работата на машината.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #109

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Направо се изкушавам и аз да си купя един ватметър. Моят работи без спиране на 26-27 градуса зададена вътрешна от много отдавна и не съм видял off досега. Работи на някакъв минимум, ама колко е, що е, един Бог знае, като няма с какво да го измеря. Честито на колегата! Със здраве да си го ползвате.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #110

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не се сещам кой колега скоро имаше проблем с пярката и на какъв климатик беше . Сменили му перката и всичко се оправило. Старата му била с гума по средата а новата изцяло пластмасова. Или беше обратното. Рових из темите не можах да я открия.
    Не ми пречи така, но ми се струрва кофти. Има леко клатене на външното особено когато е на минимум.

    П.П След изключване известно време стои в стендбай 13w после пада на 2.5W

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #111

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Това, което споделяш, е много странно. Нямам такива наблюдения да фучи и да се клати външното, камо ли на минимум, хем е на доста качествени и чувствителни тампони и моето външно е по-тежко. Може би трябва да се обадиш на тоз', що ти го е монтирал, за да види за какво иде реч. И понеже по законите на Мърфи, като дойде майсторът, всичко се оправя, заснеми им един клип, като прави така и им го покажи. Може ли да попитам, твоят ватметър откъде си си го купил/поръчал? Прилича ми много на това, но не е май точно същият.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #112

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ето ти двойно по евтин!
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #113

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ето ти двойно по евтин!
    Много-много благодаря, SPSt! Даже магазинът го знам. Още в понеделник ще мина оттам да взема един, за да избегнем допълнителното оскъпяване от куриерски пратки.
    SPSt одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #114

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ето ти двойно по евтин!
    Е точно от тук си го купих.

    - - - - - - - - - -

    Абе то не е клатене бе. Нептавилно се изразих. То остана и да може да се снима
    Просто като си сложа ръката върху тялото се усещат едни съвсем леки вибрации. Това странно духане го забелязахме още като бяха момчетата тук. Доволен съм. Монтажа е перфектен. Климатика много хлади малко гори.
    А това кривото духане ще го мисля само ако се влоши и то след като минат жегите.
    Е**л съм го. Има 3г. гаранция.

    П.П Между другот има още по-ниски постижения. Сега ще кача клипа и ще ви ги покажа.
    rosswen одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #115

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря на всички за упътването. Хем по принцип знам, че продават какви ли не ел. материали и джаджи, ама... Ще взема другата седмица една бройка оттам в името на форумната емпирична база данни [emoji23] да разберем какви разходи постига и дали реално има разлика със S серията и колко е разликата със по-малките модели. Мисля да го пусна от много горещо да видя докъде ще развърти и постепенно на каква мощност ще се кротне. При мен горещина лятото дал Господ. Тестът обаче ще мине, като отново стане жега както днес по-рано, защото преди малко пак дойде буря и разхлади рязко, не знам докога ще е това. Иначе днес почивам и го следях често кога ще влезе в офф при сериозна жега на терасата, но от 10 излизания някъде, все си креташе на някакво нискооборотно ниво и си правеше нормален конденз. Ако е имало офф, то ще да е бил някакъв много незабележим да не го усетя, но едва ли. Старият ми конвенционален климатик като изключваше, го чувах през девет стени до десета. [emoji16] Първият офф видях и усетих едва, когато се разхлади рязко и започна да духа вятър. Но това вече си е напълно в реда на нещата. Реално външната и вътрешната температури почти се изравниха и то си го отчете и спря. След което спрях от няколко дни работещият вече климатик да си "почине". При стоп функцията за самопочистване на топлообменника си се задейства нормално с индикация 2H на диснанционното и два часа си мига и си върти там, преди оковчателно да спре.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #116

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    mimojef: Честито! Със здраве да се ползва. Интересна ще е общата консумация за месеца през зимата.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 16-06-19 в 10:47.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #117

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    stoianmitkov и rosswen харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #118

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Стабилна работа тази вечер в продължение на часове без off между 96 и 100 W. Зададена 27 в помещението, вън отчиташе близо 24. Преди минути не му стигнаха повече "силиците" и направи първи off, след като външната и вътрешната температури паднаха с още градус на 25/23.5. Смъкнах на 26 градуса задание и сега пък работи в диапазона 100-105. Дотук 96 е най-ниското, което съм виждал от този климатик. Все още не мога да му хвана границата на охлаждане, при която изключва, като наблюденията ми ме навеждат на мисълта за 95 W.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
    Jack Krauser, mystikalrs, rosswen и 1 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,925
    #119

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Повече няма какво да искаш от машината.
    Phoenix_1, Genadi80 и ivan9494 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #120

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте, понеже искам климатика да ми се изключва в определено време през нощта с функцията за самопочистване, ползвам таймера за изключване и се получава. Неудобството е,че трябва да се настройва всяка вечер, и затова реших да ползвам седмичният таймер.Настроих го,изключва климатика в зададения час, но не се включва самопочистването(auto clean).Някой може ли да помогне със съвет!Нещо аз ли пропускам при настройката, или просто не е възможно!?

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 83 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе