Страница 139 от 180 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2689
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #2071

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Този пост е редактиран от joro_vk; 29-10-22 в 08:02.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    19
    #2072

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте колеги имам едно много странно дрънчене във външното тяло като стана по студено на вън и то в определени обороти от високи към ниски но дрънчи ужасно има ли как да го оправя?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2073

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lambadata Виж публикацията
    Здравейте колеги имам едно много странно дрънчене във външното тяло като стана по студено на вън и то в определени обороти от високи към ниски но дрънчи ужасно има ли как да го оправя?
    Изключи климатика от ел.захранването, отвори горния капак и подложи нещо между кутията с електрониката и капака - дунапрен, изолация от тръбите на климатика , ако ти е останала.Сложи с каквото ще уплътняваш върху кутията и затвори капака. трябва да има леко съпротивление като го слагаш, не голямо. за да не счупиш нещо като натискаш да затваряш капака и пробвай дали ще има ефект. На моите уплътних още преди да ги инсталирам.
    Този пост е редактиран от Palev; 16-11-22 в 16:26.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2022
    Мнения
    19
    #2074

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мерси колега ще го сваля тези дни да го уплътня и имам още едно питане имам 2 25ци в две отделни стай в момента и 2та са настроени на 23 градуса на 2ра степен на вентилатор но ми прави впечатление че единия като си сложа ръката струята на въздуха е по топла това значи ли че има проблем в другия или е нормално?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #2075

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нормално е два еднакви климатика да работят различно в различни помещения. Най-вероятно едната стая има по-големи топлозагуби и затова в нея климатикът работи с по-голяма мощност за да ги покрие.
    rosswen и Danzki харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #2076

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте,
    През пролетта се сдобих с въпросния SRK25ZS-W и през лятото като че ли работеше правилно. Сега на отопление обаче постоянно работи в режим on/off както следва - на on през първата минута развърта до 600-700W, през втората пада между 250- 500W работи там около 3 мин още и минава на off. Стои там средно 5 мин и отново включва. Цикълът on е винаги около 5 мин, цикълът off варира - ако е топло навън може да продължи до 10 мин, ако му задам по-висока стайна температура - 26-27С пада до 2-3 мин но като цяло схемата се запазва а реално температурата достига макс25- 26С, трябва да го включа на турбо за повече. Чувал съм, че когато времето е още топло е нормално да работи в on/off но имаше нощи когато навън падаше до 4-5 С а той си кара все така. Искам да питам това нормално ли е или да викам техниците?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2077

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нормално...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2078

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    В колко квадрата работи?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #2079

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нормално...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Благодаря, поуспокоих се. Защото на майка ми сложихме електрик (ниския клас) и той изключва много по-рядко. И през по-големи студове ли ще е нормално?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    В колко квадрата работи?
    в 17м2

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2080

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    под нулата няма да работи така ,спокойно .. на 10тина цикъла он-офф ( т.е. на около час ) ще ти пуска и едно контролно дефростче ,така че като стане над нулата да се кефиш на комфорт
    SPSt одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #2081

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    За дефроста знам, но честия он/оф ме изненада

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2082

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kamen3 Виж публикацията
    За дефроста знам, но честия он/оф ме изненада
    Съвсем нормално поведение за модела. Нали не пречи? Не гледай ватметъра толкова.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #2083

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Съвсем нормално поведение за модела. Нали не пречи? Не гледай ватметъра толкова.
    Почти не, макар че ускорението на вентилатора при преминаване в он все пак се чува. Но най-вече исках да знам нормално ли е защото не съм особено компетентенен за клматиците, но на база миналия опит и общи познания леко ме изненада и обезпокои

  17. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2084

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Интересна дискусия от "Форум за климатици" във Фейса по темата : ME AP 35 или MHI Premium 35

    Vlado Nicolov
    Категорично AP - като собственик на ZS-W ти казвам да бягаш далеч от това недоразумение! Турбината на вътрешното е прекалено голяма за кекаквото тампонче с лагера да я носи, за мен е спестено и се получава заложен дефект. За да няма проблми иска префектна, центрована турбина, което е другият проблем, защото просто няма такива... Въпрос на време е всеки такъв да се "обади", и се започват мъките. Техниците го знаят, вносителят го знае, но като гризнеш дървото всички се правят на ощипани лелки. А и мен ме дразни, че постоянно вдига клапи когато "почива" и това си се чува в малка стая (моят е 9-тка, но вътрешното е същото). Иначе топли, за това няма спор, но е недомислен и не си струва парите лично според мен.


    John Kostov
    Vlado Nicolov Аз подобни проблеми нямам! Нищо не скърца, пука и така нататък. Абсолютно безшумна и комфортна машина. Явно само моят е изключение и всички други имат нужда от лагери. Несериозно е да се правят подобни заключения от един дефектен климатик.


    Vlado Nicolov
    John Kostov дай им време, а може да си късметлия с идеално съосна турбина, но едва ли. Греста във втулката ще приключи и ще разбереш за какво иде реч по трудния начин. Грешка направих като теб, че не слушах като ми казваха препатили още със ZS-S, който е същия на практика... Както казах това се знае и от монтажници и от сервизни и от всеки, който го е виждал разглобен и има елементарни технически познания. Моля те да не даваш квалификации кое е сериозно и кое не, скоро ще ми се извиняваш. Идея имаш ли колко често викат обслужващите гаранцията за смяна на турбини, втулки с тампони и т.н. не само за смазване или си приказваш за собствено успокоение. Вносителят си знае отрочето, което продава и не прави дерт да осигурява части, но просто конструктивно е сбъркан и няма оправия освен побългаряване с нам си кви спец греси, лепенки да не бяга греста от тампона и т.н. и т.н. еквилибристики. Просто турбината е голяма и иска по сериозен крепеж за нея, което го няма в случая...

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2085

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тя тази дискусия и тук си върви.
    Нищо ново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе