Страница 22 от 180 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #316

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Знаеш ли колко струва, не съм сигурен но може да трябва и някаква интерфейсна платка. Звъни утре да провериш, да не цънкаме 100 човека.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Моля, да намалите нивото на спама! Всяко следващо мнение извън темата, ще бъде изтрито.
    Моите уважения, но мисля че се коментира точно по темата "..SRC ZS-W Premium - обсъждане" . Обсъжда се какво да се направи за да не работи климатика от темата като конвенционален.

    Коментарите, които не са по темата, са изтрити. Но и вашето мнение е важно за нас!
    Не е необходимо, всяка една тема да се превръща в кочина.
    /Mod
    Kasap/
    Този пост е редактиран от Kasap; 17-12-19 в 23:06.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #317

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Миланов, без PAM контрол, в помещение с прекалено дебела топлоизолация или кенеф, моделът работи като конвенционален. Пък вие си пишете, колкото искате. MHI има добър висок клас. Другото е шкарто / цепеници.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #318

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не е РАМ-а. Сензора го спира при 26,5 и го пуска при 26градуса. А като е в off само на вентилатор тези 0,5 градуса спадат за секунди.
    Хистерезис от 0,5 трябва да се държи от жично ДУ на 1м от пода от страната на климатика на 2..3м от него.

    П.П.
    Така мисля де. Може и да греша.

    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #319

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    На моя са забравили да му резнат PAMa Ще ме извинявате , но Kasap е прав - пишат се пълни небивалици.


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #320

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не, ама съдè! Хубавото на по-ниските класове им е това, че са тихи и рядко правят дефрости на халост. Хистерезис, сензори, дрън-дрън-ярини! Управлението на компресорите им е пълен шит. Може би, заради малкия им брой полюси. Както и да е.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    estqwerty и mimojef харесват това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #321

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Миг. Освен теб друг никой не е посмял да сложи 7-ца в 19м2. Точно поради тази причина явно няма друг ЗС с поведение като твоя.
    Писал съм. За тези 7-ци или 20 квадрата или зверски загуби.

    Миланов.
    Знаеш ли колко струва, не съм сигурен но може да трябва и някаква интерфейсна платка. Звъни утре да провериш, да не цънкаме 100 човека.


    Аз няма да цънкам. Цънкай ти, разбери как работят а аз ще купя едно за проба.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 18-12-19 в 11:00.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #322

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Mig82, в къща без изолация ли беше твоето хеви.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #323

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мимоджеф, дори бегла представа си нямаш, колко си прав! Двайската от подписа ми едва-едва се вмества в 50 кубиково помещение, с прилични топлозагуби. Китайските ми японски хитачита на 100V се справят доста по-добре, въпреки че са орязани като MHI-тата от среден клас.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #324

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Абе що говорите глупости (без да се обиждате) какъв ще е тоя климатик дето няма да влезе в офф в 12 квадрата с двойна изолация ?
    milanov , цялата ми къща е с външна и всички стаи с вътрешна изолация(с изключение на антрето). Но всички климатици са монтирани срещу врати , това си е мое правило не ангажирам никого с него. По този начин имам няколко хода вповече.
    Хевито е работяга , стряска се веднага щом му кръцна врата , а колегата Миланов ми говори за успиване/изстиване при работа на минимум. Миланов опиши помещението в което работи твоя Zs че нещо не ми се връзва с тоя "хамбар" ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мимоджеф, дори бегла представа си нямаш, колко си прав! Двайската от подписа ми едва-едва се вмества в 50 кубиково помещение, с прилични топлозагуби. Китайските ми японски хитачита на 100V се справят доста по-добре, въпреки че са орязани като MHI-тата от среден клас.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Твоята двайска къде я буташ в тази тема колега. Еле в двойно изолирани 12 квадрата па и хитачитата ти ще "пеят". Не ме разбирай погрешно , аз не деля машините на лоши и добри(с малки изключения) , но просто искате невъзможното от тях или просто хейтвате.

    mimojef , писал съм и друг път че пазара в Бг има нужда от 5-ци.
    Phoenix_1, JOKVN и rosswen харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #325

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ама това 100 пъти се пише. Още преди да си го вземеш, беше предупреден, че ще бачка он/офф яко, в тази стая. Тя 60-ката ми работи на 250-300W понякога, на +5, в 45м2 и 14м2 прозорци, вие искате да не е он/офф в 13м2, при това яко изолирани... При майка ми дори е 25-ца, в 40м3 и си работи като при Миг, само че си е със сериозни загуби, които покриват минимума. Според мен, единствената недосмислица е задържането на 600-700W за 5 мин. При ZMX е така, но там го ограничаваш от Сайлънт и повече от 400W не вдига. При ZSX го няма това недомислие, въпреки че е 60-ка, държи 1.5мин. на 600-630W и след това си сваля.
    П.п. На баба ми МЕ-то е 9-ка, със замерен минимум 250W, който не се покачва и е монтиран в почти неизолирана стая в къща, 40м3. Ами сцепва се и той от он/офф, въпреки че не развърта като ZS след излизане. А съм му вдигнал ръчно турбината, за да стопля по-равномерно. Айде малко по-обективно и реалистично да мислим над нещата. Който е очаквал или му е било обещано 20ZS-W да не работи он/офф в изолирани 13м2, на 22гр задание, е бил меко казано заблуден. Беза да ми се обижда никой.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-12-19 в 06:50.
    stiv13 и Phoenix_1 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #326

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Който е очаквал или му е било обещано 20ZS-W да не работи он/офф в изолирани 13м2, на 22гр задание е бил меко казано заблуден
    Нали обсъждаме работата на машините в различни условия. За да се знае коя машина за каква стая става и за каква не.
    Целта е да има по-малко заблудени. До колкото е възможно. А това може да се случи, само докато има теми различни от темата "Избор на климатик" (в които да има споделящи разбира се)
    Този пост е редактиран от mimojef; 18-12-19 в 08:30.
    Gyokov и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #327

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А защо да е подвеждане? Изкарахте работата он/офф голяма трагедия. Нека бъдем реалисти. Колко са машините, особено в този ценови диапазон, които няма да работят он/офф в подобно помещение? Нека се знае, аз никога не спестявам, че тази машина ще бачка он/офф в такава стая. Прочети по-нагоре поста ми, свързан и с останалите модели, и ще разбереш защо се препоръчва. Дори и машините от високия клас се вижда, че работят он/офф в подобни условия. Такива, които няма да изключват като Дайкина ти, са по-малко от пръстите на едната ми ръка. И цената им не е 1300лв.
    Да, хубаво е да се знае как работи. Но едно и също се дъвче постоянно. Машината не е виновна, че я навираме в "кенеф" и че минималното и топлоотдаване е по-високо от загубите на помещението. В такъв случай, свикваш с мисълта, че ще работи така или намираш друго решение. Моите са си он/офф, в малките помещения, поне до -1-2гр., но това изобщо не ми пречи. Знаех, че ще е така и не останах изненадан/разочарован. Просто си подбрах модели, с ненатрапчив он/офф и тихи първи степени на турбината. Много е важна нагласата и предварителните очаквания. Явно твоите нагласи са били други, не те виня за това. Може би си се подвел или очаквал нещо по-различно, на база отзивите на различни потребители, но всичко това, което сега дъвчете е описвано многократно и се знае не от вчера. Който си е мислил, че само със смяната на фреона всичко това ще изчезне...явно не е познал.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-12-19 в 07:52.
    Phoenix_1 и ivan9494 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #328

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Стига с тоя кен*ф, има и в хамбари ..... пак същата работа е.

    - - - - - - - - - -

    To connect the wired remote control, the interface kit(SC-BIKN-E)is required.



    - - - - - - - - - -

    SC-BIKN-E ЦЪК
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #329

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Кауза пердута. 25ZS-S в 40м3 не изключва и поддържа задание, на турбина Ауто. Това са си 15м2 на стандартна височина. Пък ти ми разправяй каквото си искаш. Аз вярвам на очите си и на ватметъра. Silent не се пуска никога.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #330

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Pocc, пaĸ чeтeш пocтoвeтe c тъмнитe oчилa.
    B мoмeнтa ниĸoй нe ce oпитвa дa oплювa мaшинaтa. Aз личнo ĸaĸтo ce виждa ce cтpeмя дa oпиcвaм мaĸcимaлнo тoчнo paбoтaтa нa мaшинитe c ĸoитo имaм пpяĸ ĸoнтaĸт в ĸoнĸpeтни ycлoвия.
    Bяpвaм,чe фopyмa ce чeтe И oт интeлигeнтни xopa зa ĸoитo тoчнo тaĸивa пocтoвe щe ca oт гoлямa пoлзa.
    Haй мaлĸoтo ĸoeтo мoжe дa нaпpaви чoвeĸ cлeд ĸaтo пpoчeтe пocтa ми зa paбoтaтa нa 20ZЅ-W пpи външнa тeмпepaтypa oĸoлo нyлaтa e дa cи пycнe eдин peoтaн 1500W за 6 мин. И да види какво се случва с вече темперираното му помещение за това време. Ако обстановката съвпада с представите му, да купува.
    По този начин няма да се налага някой да свиква или да търси друго решение след като вече е дал 1500лв.
    За жалост аз като трябваше да купувам, такива постове нямаше.
    Иначе всичко друго което съм чел за машината си съвпада. Аз и за това я купих.
    Наистина е тих климатик, не прави чести дефрости, ОН/ОФФ циклите също са тихи, топли....
    Знаех, че ще е он/офф в тази стая, но не съм и предполагал, че ще са толкова чести. Което пак казвам, че не е болка за умиране защото са тихи.
    По този начин обаче се губи ОСНОВНИЯТ и ЕДИНСТВЕН ефект от отоплението с климатик. А именно ИКОНОМИЯТА.

    Нека да отбележа още един голям ПЛЮС на Хевитата.
    Никакви проблеми с гаранционното обслужване.
    Адмирации към представителите на марката.
    Този пост е редактиран от mimojef; 18-12-19 в 11:27.
    Gyokov и Pr_br харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 180 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе