Страница 184 от 187 ПърваПърва ... 134174182183184185186 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,746 до 2,760 от общо 2801
Like Tree1742Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    111
    #2746

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Че то още на -2 си вдига минимума и почва да офи - поне при мен , преди да сложа резисторите , та да оправя он/офа. С единия резистор се лъже въздушния датчик ,че е по-топло навън и он/офа почти изчезва ( на 99% съм убеден ,че са задали минимални ватове според температурата) , с втория резистор се лъже датчика на топлообменника , че иначе почва дефрости през 30мин под нулата. А и сопол мода си е задължителен , няма как

    А за истинска зима по-добре да не идва - на -15 почва дефрост на 30м по часовник , ама пък грее

    Най-калпавото нещо поне в моя климатик са шумните дефрости и после пукането на пластмасата при тръгване на отоплението - като стана студено , имаше случаи по 5-6мин да пука след дефрост. Ако ми беше в спалнята щеше да изхвърчи през прозореца. А иначе го взех отвън на цена на цепеница и си го монтирах сам , та реално съм много доволен от това за което платих

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,797
    #2747

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    Не разбирам защо трябва да има нападки към потребителите, защото се оплакват? Това е несериозно. Сигурно съм идиот, че съм избрал този модел обаче бях тръгнал първо към Diamond, там ми казаха, че за спалня не бил добро решение, имал нз колко моторчета по капаци и клапи, бил шумен. Това бил по-добрият избор. Влизам, чета за този, уж при W2 били оправили проблеми. Монтират го и се започва цъкане от 2-рият месец. General-a, който така не харесвам е в пъти по-тих. Хитачито на 10 години близо, което още работи, също е адски тихо. Ако не дефростваше под 0-ла градуса на 40 мин излишно, Generala щеше да е перфектен. Имам локално парно, ползвам си машините както и когато ми е удобно и не мисля, че като потребител трябва да разбирам чак толкова много, че като искам клас Мицубиши да не получавам клас Ариели от към сглобка. Дори китайците са с по-добри пластмаси и не тракат като това дърво. Да, топли, наистина, пробвах го при -10 и надолу. На 800 метра надморска съм и работи добре но трябва да е и поне малко изпипан, че да не трака всеки 2-ри.
    Следващ ще взема подов, сигурно пак ще е Хеви. Не съм се отказал от тях но тези модели имат проблем и той не е само в монтажа или потребителят.
    Твоята заслужена почивка!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #2748

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    Не разбирам защо трябва да има нападки към потребителите, защото се оплакват? Това е несериозно. Сигурно съм идиот, че съм избрал този модел обаче бях тръгнал първо към Diamond, там ми казаха, че за спалня не бил добро решение, имал нз колко моторчета по капаци и клапи, бил шумен. Това бил по-добрият избор. Влизам, чета за този, уж при W2 били оправили проблеми. Монтират го и се започва цъкане от 2-рият месец. General-a, който така не харесвам е в пъти по-тих. Хитачито на 10 години близо, което още работи, също е адски тихо. Ако не дефростваше под 0-ла градуса на 40 мин излишно, Generala щеше да е перфектен. Имам локално парно, ползвам си машините както и когато ми е удобно и не мисля, че като потребител трябва да разбирам чак толкова много, че като искам клас Мицубиши да не получавам клас Ариели от към сглобка. Дори китайците са с по-добри пластмаси и не тракат като това дърво. Да, топли, наистина, пробвах го при -10 и надолу. На 800 метра надморска съм и работи добре но трябва да е и поне малко изпипан, че да не трака всеки 2-ри.
    Следващ ще взема подов, сигурно пак ще е Хеви. Не съм се отказал от тях но тези модели имат проблем и той не е само в монтажа или потребителят.
    Аз също много се колебаех 2022г., когато природният газ доста поскъпна. То и климатиците бая поскъпнаха, че и наличности нямаше. Комшията тогава изчака за наличности и сложи Мицубишито, а аз не го намерих налично и взех 2 цепеници Кайсай за същата сума. Нищо общо няма между неговия и моите. Цепениците има защо да са цепеници. Неговият Мицу не се чува, моите цепеници пукат яко при всяко тръгване. Едното външно при определени обороти влиза в някакъв резонанс и трака. Добре, че на природния газ падна цената и си пускам котела и радиаторите. Комшията е много доволен от неговото Мицубиши и тази година мисли да сменя един Дженеръл ЛМС, който мрази заради шума в спалнята с още едно Мицубиши.
    dodo_pv, Aleksandars, rosswen и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    525
    #2749

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    ВАН ДАН, моля те слез от амбразурата, ще те гръмнат партизаните.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #2750

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз съм неутрален и коментирам безпристрастно. Никога не съм харесвал климатици за отопление и съм си докрай привърженик на комфорта от отопление с котел на природен газ и радиатори. Единственото, което бих предпочел, заради сметките е подово с термопомпа. Климатиците са компромис заради сметките. Личните и служебните са ми били все цепеници и за това имам някакъв поглед над тях. Добре, че са приятели и познати да видя и разбера от първа ръка и по-марковите как са. За този модел Мицубиши и за по-горния им клас има предимно много добри отзиви. Най-добрия отзив, който съм чувал от познат е за подов Дайкин. Една колежка, на която го препоръчах точно аз, защото имат семейно финансите да си позволяват по-скъпи уреди. Имаше все пак известен риск да си развалим леко отношенията ако не беше доволна, при сериозната цена, която платиха. После вече взеха още 2 за новото жилище на сина им. Сигурно и аз щях да бъда доволен от подовия Дайкин, но все още не съм склонен на подобни цени за климатик, с които ще си плащам сметките за газ няколко сезона.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-05-24 в 21:52.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #2751

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз имам един познат който би бил доволен от всякакъв климатик. Човека изпива две Мастики + една кана вино и си ляга.
    Всичките са много комфортни докато не си легнеш с тях. След това разбираш, че всички са един дол дренки.
    Веялки и нищо повече.
    Ама тези от темата чупят всички рекорди.
    Mas7aK1lla одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    308
    #2752

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз не разбирам каква е драмата с он/оф ситуацията - колега има едно Хитачи което работи като инвертор като стане под нулата, но не се разбира кога е он кога е оф - няма местене на клапи, няма шум, няма нищо, а този до колкото разбирам е голям тракалник, кога и да погледна във форума все за него е драмата.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    525
    #2753

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Аз не разбирам каква е драмата с он/оф ситуацията - колега има едно Хитачи което работи като инвертор като стане под нулата, но не се разбира кога е он кога е оф - няма местене на клапи, няма шум, няма нищо, а този до колкото разбирам е голям тракалник, кога и да погледна във форума все за него е драмата.
    Ако отидеш при някой, който го има и ти позволи да си поиграеш 10 минути с дистанционното, от личен опит ще се убедиш, че това което пишеш в началото на поста си се отнася и за тази машина.Он-офа и дефроста са напълно незабележими а тракането наистина го има но далеч не е това което се описва, тук е СУПЕР СИЛНО ПРЕУВЕЛИЧЕНО.
    dodo_pv, Aleksandars и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #2754

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    За 10 мин с дистанционното нищо няма да разбере. Ще бъде заблуден.
    Както казах, познатия трябва да му позволи да се пробва да заспи при него. Без да е пил опияти.
    CubanLinx одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    77
    #2755

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Ние явно сме мазохисти на опиати, защото тази година мислим да монтираме един и в детската - пети брой.
    dodo_pv, Aleksandars и rosswen харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    525
    #2756

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Danzki Виж публикацията
    Ние явно сме мазохисти на опиати, защото тази година мислим да монтираме един и в детската - пети брой.
    САКЪН! Да не сте посмели, че може да ви ОКНАТ агенция закрила на детето!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2757

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    ...Он-офа и дефроста са напълно незабележими а тракането наистина го има но далеч не е това което се описва, тук е СУПЕР СИЛНО ПРЕУВЕЛИЧЕНО.
    Тъй като господина със 100+ климатика изчезна, остава ти да си моята надежда. Ела да ми покажеш "напълно незабелижимите" он-офи и дефрости, както и "СУПЕР СИЛНО ПРЕУВЕЛИЧЕНО" тракене... Вярвам, че като доказан "експерт", това ще е детска игра за теб.
    В другата стая имам едно LMC, ей така за сравнение ще имаш достъп и до него...
    Дистанционните са от мен, луканка ще ти нарежа и бира ще те черпя. Навит ли си? Кажи да и няма да викам техници до зимата, но само ако си мъжко и си държиш на думата!


    Да казваш на бялото-черно е лъжа, но и да казваш на черното-бяло пак е лъжа. Първата година преди да се разбие, каквото там му се разбива, хевито бе убийствена машина. Сега разлика спрямо LMC няма, еднакво шумни са. Ако знаех, че ще трака, пука и пуфти като генерала, със сигурност нямаше да го купя, а щях или да взема LMC или хитачи. Аз съм карък в живота, но както виждам има доста каръци с пустото хеви, та май не е само до карък.

    Забележката ми бе по повод това, да бъдете така добри да уведомявате хората, за възможни проблеми с модела, когато го препоръчвате, но вие категорично отказвате да го правите. Защо, е въпрос, на който всеки логично мислещ човек, може сам да си отговори

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    525
    #2758

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Абе аз експерт не съм ама ползвам въпросните машини от Януари 2023 и за това си позволявам да се изказвам така категорично, ЛМЦ ползвам в офиса от 2016 и също имам достатъчно впечатления. На твое място бих бил малко по-смирен, защото дори от поведението ти на писане струи страшна арогантност и ако така се държиш и с хората лице в лице някъде ще си изядеш боя от мен да го запомниш.Ако мислиш, че повечето които препоръчваме модела сме търговци дълбоко се заблуждаваш.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2759

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Майка ми има 25ZS-S. Дефростът наистина е доста тих, он/офф също. Още не се е разтракал, аз поне не съм го хващал, а и майка ми не се е оплаквала. LMC си е живо наказание, нали имаме такова животно. Он/офф му е по-шумен от на Дайкина дефроста, а умишлено сме му навили тръбен път отзад, че да не е по-малко от 3м. То е шум от фреон, то е чудо. Като шумотевица от турбината пък изобщо не мога да го понасям, още на 2-ра степен. И да трака втулка, няма шанс да я чуеш. Не че не ходих да гресирам на един 3-годишен LMCB втулката, че се беше разтракала (ти да видиш!). Да се сравнява по тишина ZS с LMC е меко казано несериозно.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #2760

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Рос, доколко забележим или незабележим е един дефрост зависи предимно от дължината на тръбния път, след което от това, дали и колко заглушители на фреона (гърнета) има. На хейтъри ротшилт и компания няма какво да обясняваш, докато не качат по една снимка на тръбния път. Но пък можеш да се забавляваш с тях. И на мен не ми харесват Бентли, щото не са икономични и екологични. Затова карам Ооопел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1746
    Последно: 02-06-24, 12:39
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе