Страница 144 от 180 ПърваПърва ... 94134142143144145146154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #2146

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    "стара светлина" какво е?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    52
    #2147

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    опс Звездна светлина
    Разочарован съм от МХИ , Имат хардуер, а както се видя в разликата 9-12 , имат и софтуер.

    Защо тогава климатик за 3000 лв се работи на он/оф и харчи като евтин от интернет за 600лв
    Има нещо грешно.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #2148

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Защо ли си мисля че темата за диаманта се е преместила тук. Климатика ми не спира за офф с дни, преди два дена ми офф-на два пъти през деня и това беше. Излекувах и сензора за движение и сега ме кефи, тоалетната Артия помага. гори ми по 4-6 коловата на 24 часа. Повишавам градусите на другия за по 3-4 вечерно.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #2149

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, имам следния проблем, Всеки път след off се получава нещо резонанс в стаята за около 20-30 сек(това при по високи обороти на компресора) после утихва. Silent бутона не предотвратява форсирането(резонанса).Този резонанс го има както и на топло така и на студено. Климатика е поставен под прозореца , на отворен прозорец до тялото не се чува нищо. Стената на която е сложен е тухлена с 10 см изолация ,стойките са поставени след като е позтавена изолацията. Монтажниците идваха, сложиха нов тръбен път около 5м, смениха тампоните с прекъснат болт с тампони пружинен тип- пак нищо. Климатика е подов SRF35ZSX-W в 26кв хол + отворен коридор 8 кв. Дори при -1 С винаги работи в оn/off режим. Имате ли идея какво друго може да се направи за да се намали резонанса или да не се форсира толкова много след офф . Благодаря предварително

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2150

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Чакай, чакай, 35 подовия трябва да е ZS-W. ZSX е само 50-ка. Сайлънт не ограничава първоначалното развъртане при този модел.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-12-22 в 17:05.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #2151

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Извинявам се ZS-W е мпдела 12000BTU

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2152

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от PetkoBS Виж публикацията
    Извинявам се ZS-W е мпдела 12000BTU
    Няма как да ограничиш развъртането на компресора при старт на този модел.
    Този пост е редактиран от rosswen; 15-12-22 в 06:27.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2153

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Днес понамотах малко изолирбанд на въздушния датчик в опит да разредя он/офф циклите на климатика при сестра ми. Външната температура беше 11-12градуса, но не усетих да има разлика. Питането ми е следното ако, някой има опит. Повечко ли трябва да се намотае или просто температурата навън е много висока и затова не може да усетя промяна.


  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2154

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Само не разбрах, как хем климатика няма да спира /понеже на датчика му е студено/ , хем в помещението няма да стане баня !?
    dodo_pv одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2155

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Идеята е да стане по инертен и да се избегне първоначалното прегряване на помещението след като стартира. По скоро не че се избягва, а той да не е разбрал и да има време да се стабилизира след 5-тата минута когато е вече намалил мощността.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #2156

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Идеята е...и аз си блъскам главата с това да го накарам да работи на минимум.
    Според мен логиката ти е погрешна, въпросът е да го накараш максимално бързо да разбере че няма нужда от повече топлина в помещението и да намали, и после леко като падне температурата веднага да включи на минимум, а това как става, като изкараш датчика и го залепиш с един изолирбанд отстрани на климатика, което направих аз.
    Да има подобрение и то видимо в поведението, но малко, мен ме удвелетворява така поведението, така по точно ми поддържа градусите, веднага усеща дори и най малкото колебание в температурата, но няма как да го накараш да работи на минимал, трябва да смениш марката и така може да стане.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #2157

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Моя 20 zs-s до минус 3 градуса си пада на минимума от 198 вата в спалня 14 квадрата, но и дори тогава изключва, след отваряне на вратата през деня, мърка на около 205 вата, несаниран блок първи етаж, комшии само отгоре. Но след леки селски тунинг, който за момента работи перфектно.
    bobivg одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #2158

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Моят не знам колко точно харчи( 50ка е), но за декември съм платил 23лв. ток, климатикът е пускан около 18 дена от 17-18 до 23ч., което означава, че е работил сумарно около 100ч. и е изразходил към 10лв., което ако се сметна излиза, че средно е харчил по около 230вата на час, ако работи постоянно съм сигурен, че ще слезе под 200вата на час.
    Boooom одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2159

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Моя 20 zs-s до минус 3 градуса си пада на минимума от 198 вата в спалня 14 квадрата, но и дори тогава изключва, след отваряне на вратата през деня, мърка на около 205 вата, несаниран блок първи етаж, комшии само отгоре. Но след леки селски тунинг, който за момента работи перфектно.
    Кажи как си го тунинговал. И друг път си казвал, че има намеса, но не казваш какво точно си направил.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #2160

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Потърси в темата за 20 ZS-S писал съм. Намерих какво съм писал, копирах го.
    Външния датчик за температура е набутан в парче фибран с големината на клетката на датчика, понеже мислех да го върна на мястото му, но само го пуснах обратно, под капака, вътре в климатика, така свободно....
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе