Страница 145 от 180 ПърваПърва ... 95135143144145146147155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2161

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тези модели са така.
    Постоянно изпадат в някакви дупки. С ОН/ОФФ а съм се отказал да се боря отдавна. Кауза пердута.
    Обаче най ме кефи при минусови температури като решат да работят с ниска степен на вентилатора при зададена 3-та примерно.
    В стаята с 2 градуса под заданието а той си бичи ОН/Офф на 1-ва. Решението е, един дежурен на дистанционното да превърта вентилатора като реши да се лигави.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2162

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Потърси в темата за 20 ZS-S писал съм. Намерих какво съм писал, копирах го.
    Външния датчик за температура е набутан в парче фибран с големината на клетката на датчика, понеже мислех да го върна на мястото му, но само го пуснах обратно, под капака, вътре в климатика, така свободно....
    На вътрешния датчик правил ли си нещо? Изнасял ли си го от тялото. Аз се чудех дали да не им взема стенно управление обаче не мога да запоявам, а и да не им нарушавам гаранцията.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2163

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На вътрешния датчик правил ли си нещо? Изнасял ли си го от тялото. Аз се чудех дали да не им взема стенно управление обаче не мога да запоявам, а и да не им нарушавам гаранцията.
    Зависи от кабелното дистанционно, някой нямат датчик за температура, а само се настройва климатика. Датчика на вътрешното тяло на кабел ли е или е монтиран на платка, ако е на кабел си удължаваш кабела и го изнасяш където си искаш, ако е на платка същата работа, но играчката е малко повече.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2164

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Зависи от кабелното дистанционно, някой нямат датчик за температура, а само се настройва климатика. Датчика на вътрешното тяло на кабел ли е или е монтиран на платка, ако е на кабел си удължаваш кабела и го изнасяш където си искаш, ако е на платка същата работа, но играчката е малко повече.
    Климатика е в гаранция.Всяка една неоторизирана "интервенция" може да доведе до отпадането и.А и работата по удължаване не е никак лесна, ако не си го правил, има вероятност да се счупят щипки при сваляне на предния панел, ако не знаеш как се сваля, да се счупи нещо по платката, а "ефекта" от удължаването на кабела е спорен.
    Този пост е редактиран от Palev; 11-01-23 в 10:46.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2165

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Господа, вижте снимката от предната страница и Ви моля поне си правете съчиненията по картинка.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2166

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    С изолирбанд няма ли очаквания ефект? Защо не пробваш с парче от тръбна изолация, с по-малкия диаметър, да наденеш на датчика, ако трябва и отгоре я залепи с нещо, да стане като джоб, отвсякъде изолиран.
    А и можеш да удължиш и кабела на датчика, вече си стигнал до него, слагаш някаква свръзка- лустер клеми, клеми ваго и удължаваш, без да запояваш....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2167

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    По думите на сестра ми няма ефект или е незабележим. Не е при мен климатика за да си експериментирам с изолацията или повечко тиксо и да наблюдавам за промяна. За сега няма да им режа кабела за датчика. Иначе ако беше мой сигурно щях да прежаля гаранцията.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2168

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    По думите на сестра ми няма ефект или е незабележим. Не е при мен климатика за да си експериментирам с изолацията или повечко тиксо и да наблюдавам за промяна. За сега няма да им режа кабела за датчика. Иначе ако беше мой сигурно щях да прежаля гаранцията.
    Спокойно можеш да вземеш друг въздушен датчик със същата стойност на термистора и да пробваш, пък ако има някакво събитие по гаранция връщаш оригинални и всичко е ОК.
    mimojef одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #2169

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Само каквото съм написал. Климатика след офф, до - 3 градуса сваля на 200 вата до 2 минути.

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2170

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Малко практически опит от днес с климатика от подписа, при една и съща външна температура /6 градуса/ настроен на 23 и втора степен на вентилатора стига заданието и влиза в постоянен on-off , настроен на 24 и втора степен на вентилатора /това му е постоянното ползване/ държи около градус под заданието и НЕ влиза изобщо в off ! Това в свързани помещения с обща квадратура около 60 квадрата....представям си го заврян /по препоръка на някой "майстор" / в едни 20 квадрата и опитващ да държи 22 градуса в помещението при положителни температури...ще има пали-гаси нон стоп ! Уточнявам /за някои любители на китайски пръчки/ това че не достига заданието, не значи че работи на пълна мощност и не може да стопли, точно напротив - работи на минимума и затова постоянно го гони, точно това което търсят притежателите на качествени климатици /и аз/, а не на стенни калорифери
    Този пост е редактиран от stivi; 13-01-23 в 17:44.
    wrathchild, SPSt, RoseBush и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2171

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Продължавам с практическият опит При тези пролетни температури навън, след като е изключен климатика и го пусна /24 градуса, 2-ра степен на вентилатора/ усещам че тръгва на по-висок минимум /нямам смарт контакт, по топлината на струята го познавам / забравя да намали и след известно време зацикля на on/off . Лечението е просто, вдигам за десетина минути вентилатора на трета степен /докато усетя, че разхлади струята/ после го връщам на втора и...готово, захапва минимума и си работи нон стоп без да офи . Дето се вика, малко трябва да го погъделичкаш и нещата се получават ! Тази гимнастика се налага както вече казах, заради шантавото време на вън, при нормални зимни температури всичко си е както трябва, само дето такива тук по морето имаше общо 2-3 дни !
    RoseBush одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    5
    #2172

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте, пиша ви с надеждата да ме насочите какъв евентуално може да бъде проблема в климатика и дали е необходима намеса на сервиз.
    Проблемът е следния, от два дни климатикът се държи доста неадекватно. при зададена температура от 25 градуса в режим на отопление и скорост на вентилатора на трета степен той не успява да поддържа дори температура от 22 градуса в помещението ( стаята е 25 кв.м. на първи жилищен етаж от панелен блок, с външна изолация 10 см, нова 6 камерна дограма и изолация на тавана ). Първоначално показва някаква грешка (зелената лампа свети постоянно, а оранжевата премигва и климатика тотално си затвори клапите), след изключване от мрежата съответната грешка изчезна и тогава започнаха аномалиите. В стаята температурата е 20 градуса, но каквато и температура да задам на климатика (25-26...30), той си духа хладно, скоростта на вентилатора дори нагласена на 3та степен, автоматично спада до минимум, а електричеството което консумира компресора е около 200-300 вата, като по никаква причина не се повишава и стои на този минимум. Опитах с бутона за максимална мощност, но нямаше никакъв абсолютно ефект, компресора не повиши мощността си. След това настроих температурата на 25 градуса и го оставих така в продължение на няколко часа, в стаята температурата не се повиши, но пък климатика редовно вдигаше клапите нагоре като все едно е достигнал желаната температура. Сега е повишен на 30 градуса и консумацията е тази от снимката, а в стаята е 20 градуса.
    Следя консумацията му на енергия чрез смарт контакт и тя не се повишата по никаква причина, а външната температура е около 0 градуса.
    Моите съмнения са за проблем в температурния датчик на вътрешното тяло или липса на достатъчно хладилен агент.
    Моля да ме насочите какво мога да направя или ще трябва да се обърна към сервиз .

    Преместих поста както ми казахте.

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2173

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mar7ooo Виж публикацията
    липса на достатъчно хладилен агент.
    Викай сервиза, да измерят налягането на фреона, вероятно е изтекъл.Пиши после какво е станало.Климатика 35ZS-W ли е?
    Този пост е редактиран от Palev; 29-01-23 в 21:04.
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #2174

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен втори ден дефроства през два часа.Температурите са от минус един ,до минус три, влажността е около 85 процента.Само при мен ли кара по часовник?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #2175

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Он-офф ли работи ?
    Ако е така - на всеки 10 стартирания под -2 градуса пуска контролен дефрост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе