Страница 30 от 180 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 2687
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #436

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    изходящата никога не пада под 32-33° .. което си е 10 над стайната и отгоре ма това е истински инвертор ,той номинала му е 400 вата ..
    Това за коя машина е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #437

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    изходящата никога не пада под 32-33° .. което си е 10 над стайната и отгоре ма това е истински инвертор ,той номинала му е 400 вата .. ако ми се развърта на 600 след ОФФ и след 3 мин да е изключил отива директно в ОЛХ на втория месец ,конвенционалки не ми трябват на мене .. няколко дни е -5-6 до +5-6 .. офф не съм виждал от около седмица ,1-2 дефроста наблюдавах само
    Само че има една малка подробност - горе до тавана температурата на въздуха винаги е с 3 ~ 5 градуса по-висока от стайната, значи изходящата ти струя е реално е само около 5-6 градуса > входящата. При дебит 100 кубика/час(в най-добрия случай) 100 х 1,2 х 6° х 0,00028 ~ 200 вата/час отдавана мощност / 150 w/час консумация се получава КОП ~ 1.333

    Между другото това е едно от значителните предимства на стенните сплитове пред подовите, когато работят на отопление - непрекъснато свалят по-топлия въздух отгоре надолу към студения под.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #438

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Между другото това е едно от значителните предимства на стенните сплитове пред подовите, когато работят на отопление - непрекъснато свалят по-топлия въздух отгоре надолу към студения под.
    Големо предимство - нема що.
    Те сигурно подовите за охлаждане са измислени....
    necata2 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #439

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Големо предимство - нема що.
    Да, голямо предимство е. При мен при стайна 25° въздухът до тавана е 30°. Този топъл въздух освен със стенно тяло, по друг начин няма как да го свалиш към пода. Топлият въздух естествено бяга нагоре.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #440

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Имам 2 термометъра - един точно на решетката на входящия въздух и един вътре в клапите на изходящата. Когато компресорът работи, входящата леко се покачва до 25.0 - 25.5 и някъде там компресорът спира. Изходящата държи около 7-8 градуса над входящата. На 3 метра встрани от тялото, на 150 височина, температурата е 22.5 - 23.0 при зададени 21.5 от ДУ. Вероятно зависи и от помещението и съседните помещения каква е разликата между пода и тавана, както и от височината. При мен е 2.60, а климатика е на около 30 см от тавана. Отдолу се живее, подът не е студен. Но се усеща разликата, само като си протегна ръката нагоре (висок съм), се усеща че към тавана е значително по-топло отколкото при термометъра.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #441

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да, голямо предимство е. При мен при стайна 25° въздухът до тавана е 30°. Този топъл въздух освен със стенно тяло, по друг начин няма как да го свалиш към пода. Топлият въздух естествено бяга нагоре.
    Само,че тук идеята е от пода да се затопля и докато стигне до горе въздуха да е с равномерна температура (както правят99%)от отоплителните уреди.Ако живеехме по таваните тогава щеше да е друга история.
    ccankov73 и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #442

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Оф-топик:
    Същото го правят и стенните. Предимството им е че смучат най-топлия въздух отгоре и го свалят към пода, а подовите не могат да се възползват от този "бонус".

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #443

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Само,че тук идеята е от пода да се затопля и докато стигне до горе въздуха да е с равномерна температура (както правят99%)от отоплителните уреди.Ако живеехме по таваните тогава щеше да е друга история.
    Е, айде сега, нова физика ли ще измисляте? В една стая топлият въздух се качва на тавана за секунди ( < 10). Няма време да пътува 3 дни до тавана и да отдава топлина по пътя. За да е по-топло в ниската част, единственият начин е подово отопление, което да стопли самия под над стайната температура. Друго, за което се сещам, е лъчево отопление, което да нагрява пода. Може евентуално пак с някакви въздуховоди, с решетки близо до пода, да се вкарва топъл въздух в ниската част на помещението.

    За всички други отоплителни уреди, които правят повече от 10 градуса разлика между вход и изход, е непосилно да затоплят въздуха около пода повече отколкото е този при тавана. Поне аз не знам някой да е преборил физиката и нейните закони. Сложете си термометрите близо до тавана и на пода, за да видите всъщност за какви разлики иде реч. При уреди от типа на ел. радиатори и газови печки разликите може да са още по-големи. В една средностатистическа стая разликата е поне 1 градус на линеен метър височина. Да не говорим пък как "пълзи" студеният въздух от външните стени навътре към помещението.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #444

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Моля, придържайте се към темата!
    necata2 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #445

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Бутайте клапите надолу, да ви топли пода. Да не ви пускам клипа, с визуализацията на потока в краката.
    Да съм по темата, ZS го прави доста добре.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #446

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Е, айде сега, нова физика ли ще измисляте? В една стая топлият въздух се качва на тавана за секунди ( < 10)...
    Новата физика я правиш ти! Скоростта на издигането на топлия въздух зависи от градиента на температурата по вертикала в стаята, сиреч от това, дали е темпери ана и донякъде от това, какви са загубите. Ако е голям, и подовият ще работи като стенен.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #447

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Разлика между темп. на пода и темп. на тавана винаги има.
    Идеята на подовите климатици е да засмуква по-студения въздух от пода и да го изпращат вече затоплен към по-високата част на помещението.
    Както знаем, природата не търпи празни пространства и мястото на вече изсмукания хладен въздух трябва да бъде запълнено от нещо друго. Това нещо естествено е друг въздух който е с по-висока температура понеже идва от по-високата част на помещението.
    Един вид конвекция.
    За да съм по темата.
    Не случайно, отоплението с конвектор или парно с радиатори е по комфортно от отоплението с MHI ZS-W.
    Въпреки, че при първите няма кой принудително да смъква топлия въздух надолу.
    Този пост е редактиран от mimojef; 10-01-20 в 17:27.
    bobivg и ccankov73 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #448

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Хотелската ми стая в Битола е крайна, ъглова, 2 външни стени, под прозорците на едната има радиатор. Другата стена дърпа цялата топлина (няма изолация) и в стаята е крайно некомфортно, с големи температурни разлики. Като пусна, обаче, високостенната цепеница на отопление (вън е -4°С и дефроства два пъти на час), в стаята става равномерно приятно тапло навсякъде, +22°С. Какво повече да коментирам?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #449

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Всичките ми стаи и бани в къщата са с големи радиатори от парното с локален котел (преди на твърдо, а от 10г. на природен газ), супер комфортно е и няма явления на описаните от теб. За разлика от комфорта на 3-те клими цепеници, с които пода е хладен. Горе ти задушно, на краката ти хладно. Не намесвам въобще пуканията, веенето, шума и бълбукането.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #450

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Господа, темата е за конкретен модел машина. Няколко пъти беше упоменато от колега да се придържате към темата. Ще помоля и аз още веднъж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 180 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе