Страница 5 от 116 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #61

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Възможно е да е така. Не съм обърнал внимание и може грешката да е моя. Не че не се е случвало вече, де, но поне на мен не ми допада такова изпълнение, още повече, че цените отиват нагоре и се завъртат около цената на най голямата машина.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #62

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Защо са им написали толкова слаби показатели на отопление?


    Примерно като сравнявам дадените капацитети на 35ZSX-W спрямо панасоник с 31 кила външно тяло, ми се виждат малко
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #63

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Щото това е на номинална.
    А на максимална колко ще е са го оставили за интерпретация на потребителите.

    - - - - - - - - - -

    При -20 е 2.68kW от eurovent с КОП 2,23

    - - - - - - - - - -

    при -10 Qh=3,4kW
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #64

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Какво значи "на номинална"?
    Тотален Капацитет(TC) не означава ли максимум, който климатикът може да отдаде при дадени градуси?

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #65

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моята дефиниция на "на номинална" мощност е:
    Тази мощност при която цепеницата ще изглежда по-добре в каталога се нарича номинална.
    kamazmaster одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #66

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Какво значи "на номинална"?
    Тотален Капацитет(TC) не означава ли максимум, който климатикът може да отдаде при дадени градуси?
    Еми значи, че е показано как запазва номинала. Загледай се хубаво пак в същата табличка, каква стойност е дадена на +6гр. - 4.3kW. Това е номиналната мощност на машината, а не максимална (тя е 6.8kw). С други думи, на -15 машините запазват около 60% от мощността си, а на -20 около - 50%. Което бих казал е доста добро постижение. Голяма част от топ моделите на другите марки, запазват между 43-50%, на -15, според техните таблици.
    Сам можеш да си сметнеш горе-долу колко може да отдава на максимално натоварване. 60% от 6.8kW са си 4kW, на -15гр.
    Ето ти и една примерна, на ME, също дадена при номинално натоварване, само че е до -10гр.:
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-11-19 в 09:40.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #67

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да, сега видях, че номиналът му е 4,3 киловата, колкото е дадено в таблицата при 6 градуса външна и 20 градуса вътрешна. Значи няма никаква полза от тая тъпа таблица. За какво изобщо са я дали, след като не може да се рабере тоталния капацитет на машината?!
    От Еуровент данните са по смислени.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #68

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да, сега видях, че номиналът му е 4,3 киловата, колкото е дадено в таблицата при 6 градуса външна и 20 градуса вътрешна. Значи няма никаква полза от тая тъпа таблица. За какво изобщо са я дали, след като не може да се рабере тоталния капацитет на машината?!
    От Еуровент данните са по смислени.
    Eurovent са copy/paste-нали 1:1 таблиците от последните страници на сервизното. Можеш да си свериш, ако ти се занимава.
    Според мен е по-добре на номинал. Лесно можеш да се ориентираш колко "кляка" машината. Максималът е божа работа, я работил 5-30мин. на наксимал, я не. Не се знае колко време и при какви условия можеш да разчиташ на него. За това дадох предположение, че новите 20-35ци могат да работят най-вероятно на макс. много продължително, защото са със скопени мощни компресори. За справка, според сервизното, 35-цата и 60-ката са с еднакви модели компресори. На 60-ката номиналът е 6.8kW, а на 35-цата толкова и е максимала. Сиреч, при 35-цата на макс, товариш компресора, все едно е в номинален режим при 60-ката. Мои си разсъждания са, но не са безпочвени.
    П.п. Да ви кажа под секрет, забелязах тези детайли, като пъкна сервизното на новите модели.
    Много сериозно се замислих, дали една 35-ца няма да "заспи" в помещението, в което сега работи 60-ката. Съвсем теоритично така.
    Този пост е редактиран от rosswen; 03-11-19 в 09:52.
    ivodoc одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #69

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А, че то по тая логика и на Панасоника данните в таблицата са му по номинал. Сега видях, че на Z42VKEW номиналът му е 5300 вата при 7 / 20 градуса

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #70

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    С други думи, на -15 машините запазват около 60% от мощността си, а на -20 около - 50%. Което бих казал е доста добро постижение. Голяма част от топ моделите на другите марки, запазват между 43-50%, на -15, според техните таблици.
    Сам можеш да си сметнеш горе-долу колко може да отдава на максимално натоварване. 60% от 6.8kW са си 4kW, на -15гр.
    Дай един пример в темата за цепениците как другите не запазват толкова добре наминала, защото това което си написал не мисля, че е вярно в общия случай.
    Тази сметка, че при -15 на база номиналната и максималната ще отдава 4kW според мен не е коректна. Не може да се прогнозира така, защото това зависи и от други фактори.
    Ако решиш да ми отговориш го направи в темата за цепеници, да не спамим тук.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #71

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Дай един пример в темата за цепениците как другите не запазват толкова добре наминала, защото това което си написал не мисля, че е вярно в общия случай.
    Тази сметка, че при -15 на база номиналната и максималната ще отдава 4kW според мен не е коректна. Не може да се прогнозира така, защото това зависи и от други фактори.
    Ако решиш да ми отговориш го направи в темата за цепеници, да не спамим тук.
    Отговорил съм ти в темата за цепениците.

  14.  
     
  15. VBo
    VBo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    32
    #72
    Цитат Първоначално публикувано от kamazmaster Виж публикацията
    Мога да редактирам мнението и да махна частта за 100 волтовите и ако се махнат и другите постове да се изчисти темата.

    Иначе да се върна на SRK25ZSX-W
    Да знам че минимумите при всички са подвижна стойност, но е хубаво да се описват за всеки модел и марка за да може по-лесно да се избере машина отговаряща на изискванията.
    Примерно при мен очаквах при по-ниски температури да се качи минимума. Четох много преди да го взема, но за това точно не беше писано, мисля че няма нищо по темата и в ръководствата, а е важно да се знае. Ето при мен при 4гр. като качи минимума става леко прекалено мощен за помещението, ще видим надолу как ще е.
    Относно шум е много тих, особено на ULo (една чертичка) не се разбира че има климатик в стаята. Външното тяло е през една тухлена стена на подови стойки. От него също нищо не се чува вътре. Тръбния път е 4м.
    На ULo предполагам не успява да разбърка хубаво въздуха в стаята, топлия въздух се застоява горе и става склонен към режим он/офф. Държа го на втората степен или на Ауто. По ръководство на всички степени минимума на вентилатора е 12 оборота в секунда, но реално на другите степени освен ULo - не съм го чувал да слиза толкова ниско. Най-натрапчив е шума от голямата клапа. Когато излезе от режим и започне да се включва и изключва всеки път тя се притваря и отваря. Това е съпроводено с известен шум който при пълна тишина си е натрапчив. Иначе други шумове като клокочене, бълбукане, свистене, припукване и прочие засега не е имало, но и още не е започнал сезона на дефростите...
    Вече за движението на въздуха няма как да не се усеща. И на най-ниската степен - дебита си е голям и се усеща леко движение на въздуха което при този начин на отопление е неизбежно. Дебита на вентилатора чувствително намаля при завъртане на клапите наляво или надясно. Така може допълнително да се регулира вятъра в стаята. Най-силно естествено духа когато е направо.
    Относно шума на клапите, има ли възможност да се оставят в определено положение, за да не се движат след оф или са както при тошибите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #73

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Клапите се мърдат винаги при он/офф. Не са натрапчиво шумни. Спал съм точно под него, когато е работил само на он/офф и то неведнъж. Снимал съм и клип, в тубата е качен, ако някой не ми вярва, ще дам линк. Не са най-тихите, но не бих ги марекъл шумни.
    Настройка да не се движат, почти съм сигурен, че нямат.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-11-19 в 20:02.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #74

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    total capacity е максималната мощност ( а IP е Input Power - нали не мислите че 1700 вата е по номинал ) .. другата табличка показва други неща .. 2 кВ при -20 е малко ( 9ката ми Хитачи има 3 кВ ) но колкото толкоз..

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,930
    #75

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    total capacity е максималната мощност ( а IP е Input Power - нали не мислите че 1700 вата е по номинал ) .. другата табличка показва други неща .. 2 кВ при -20 е малко ( 9ката ми Хитачи има 3 кВ ) но колкото толкоз..
    В сервизното си има и графика за запазване на мощността, отчитаща фактори като скреж и т.н. Тя потвърждава написаното от мен и ако я проследиш, от нея са изкарани стойностите в таблиците за запазване на номинала. Там ясно си пише "Net capacity". За тази, на последната страница, с 2-та киловата...какво да ти кажа. В нея съм виждал всякакви чудеса, има ги още от предходните модели. Ако я разгледаш по-внимателно, сам ще го разбереш. Нали не вярваш, че машината ще отдава повече на -10 или -15, отколното на -7гр?Точно, според тази табличка, така излиза. Според мен там са нахвърляни някакви ориентировтчни стойности, при различни натоварвания, но все ми е тая. Честно казано, отоплителната мощност е последното нещо, в което се съмнявам при тези модели.
    Този пост е редактиран от rosswen; 07-11-19 в 08:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 116 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2683
    Последно: Днес, 16:34
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе