Страница 76 от 116 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1126

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Направо като гледам наоколо.... на всяка тераса виси поне по една клима за 5k.

    Разбирам някой ползващ климатици за 5k да се оплаква колко лошо работи климатик за 3k, ма масата сме..... ай спрете се с тоя кофти софтуер вече, при положение, че грам не разбирате от софтуер.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1127

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    бах тоя среден ценови клас ,до там стигнахме да наричаме тоя модел среден клас при цена от 2500 за седмица .. климатика е висок клас и точно с Уруру трябва да се сравни ( друг висок клас на друга марка предлагащ повече екстри съответно на малко по висока цена ) .. съответно очакванията от потребителите са да работи като такъв и малоумия в управлението му правят впечатление ,съвсем логично ..
    peter`s, zxc0, milanov и 2 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #1128

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    бах тоя среден ценови клас ,до там стигнахме да наричаме тоя модел среден клас при цена от 2500 за седмица .. климатика е висок клас и точно с Уруру трябва да се сравни ( друг висок клас на друга марка предлагащ повече екстри съответно на малко по висока цена ) .. съответно очакванията от потребителите са да работи като такъв и малоумия в управлението му правят впечатление ,съвсем логично ..
    2200лв. е 7-цата 2400лв. е 9-ката, но айде, няма да издребняваме
    Точно това казвам, заради "малоумният" им софтуер, да ги пускат в OLX, гарантирам, че веднага ще намерят кой да им ги купи и след това ще си бият главата в стената заради следващата бангия, която ще купят

    П.С. малко са хората тук, които имат наистина нереални изисквания и очаквания от климатиците, щом са толкова претенциозни и не искат да свикнат с работата на машината, решение има - да си купят Уруру, една наистина безкомпромисна машина.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1129
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Не знам как ZSX и Уруру са в един клас, като цената на Уруру е двойна, спрямо тази на Хевито. Ако ще се сравнява ценово, то по-скоро ще трябва да е с Перферата.
    Не съм имал ЗСХ, но като чета разлика в работата между него и ЗС няма.
    Та с този му начин на работа, Перферата го слага в задния си джоб.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1130

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    бах тоя среден ценови клас ,до там стигнахме да наричаме тоя модел среден клас при цена от 2500 за седмица .. климатика е висок клас и точно с Уруру трябва да се сравни ( друг висок клас на друга марка предлагащ повече екстри съответно на малко по висока цена ) .. съответно очакванията от потребителите са да работи като такъв и малоумия в управлението му правят впечатление ,съвсем логично ..
    Коя е малко по-високата цена? 2500лв струва 25ZSX, Уруру - 5000лв?? Не пропускаш възможност да цапаш из темите на Хеви. Отделно се съмнявам в помещения над 17-18м2 да го превъзхожда с нещо. Има един потребител kokovox мисля, че беше, който има и Урури, и предшественика на ZSX. Той поне, за разлика от теб и мен притежава и двете машини. Доколкото си спомням, от работата на Хевито е не по-малко доволен, а моделът дори е с еднороторен компресор. Така че, викам че е време да спреш да акаш из темите на машини, които не си виждал никога.
    [mention]mimojef [/mention] , типични форумни заключения. После ще давате акъл на хората, на такава база. Пази, Боже! Не върви хич на добре форума... А Перферата в помещения над 14-15м2, може само да му пръдне на топлообменника на ZSX. Може да бъдеш сигурен в това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1131

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не съм имал ЗСХ, но като чета разлика в работата между него и ЗС няма.
    Та с този му начин на работа, Перферата го слага в задния си джоб.
    Имам Диамант, имам и СенАсира.
    Последната ги вмества при джобният ти часовник.

    Та, на кой може да се вярва повече- на теб или на мен?!!!

    Одеве, покрай офа, споделих и ценна информация, за МХИ, но Модито го забърса, без да се светне, че може да отдели плявата от .....
    Кой загуби?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1132

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    2200лв. е 7-цата 2400лв. е 9-ката, но айде, няма да издребняваме
    Точно това казвам, заради "малоумният" им софтуер, да ги пускат в OLX, гарантирам, че веднага ще намерят кой да им ги купи и след това ще си бият главата в стената заради следващата бангия, която ще купят

    П.С. малко са хората тук, които имат наистина нереални изисквания и очаквания от климатиците, щом са толкова претенциозни и не искат да свикнат с работата на машината, решение има - да си купят Уруру, една наистина безкомпромисна машина.
    Алексикт69, зсх-а не лош както бях писал но не си струва парите заради софта и клапата. Колкото до класа и парите ми се струва че повечето тук се изказват като наследници на реституирани имоти в центъра. 7-цата беше 2200 с монтаж, аз не бих я сложил в средния клас,ако е среден клас кажи ми на МХИ кой е високия поне за да знам. И недейте да говорите че 2200 лева с монтаж ги изработвате за ден, повечето хора не могат да си платят тока а камо ли да дадат 2200 с монтаж камо ли 2800-3000 лева за 12-ка.
    Дал съм линк с цена на бобъра където се вижда горе долу какви са цените и в Япония, дайте да не ставаме по католици от папата.

    Като ползвател бих казал, че хората които искат да си купят мечтаната машина МХИ макар и за повече пари ще се сблъскат с горе-описаните неща. Не казвам, че е лош климатик или добър, но има бъг със софта който може лесно да бъде оправен при следващите доставки, стига на КОН-ДКС да им се занимава и да пипнат малко клапите.
    Alexi и CubanLinx харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1133

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Петре, сега си представи въпросния 20ZSX, в къща или някой по-студен апартамент, в стая над 15-16м2. Все още ли би твърдял горното? Като всичко, което си описал, ще отсъства. Твърдя го на база факти. Имам приятел с два 20ZSX-W, в спални в къща, по 15м2х2.7м височина. Той обича топло и ги държи на 24гр. При него изобщо не изключват и няма нищо от това, което си описал. След като определени пишещи във форума намесиха и Перферата, ще споделя, че преди това на мястото на ЗсХ имаше 20ZS-W и FTXM20N Perfera, като на господин Мимоджев. Дайкина го изтрая точно 2 седмици, като казва, че от ZS е много по-доволен, а спрямо ZSX няма база за сравнение. Дайкинчето за топли и малки стайчета може да е по-добро, но стане ли въпрос за истинско топлене, в по-голямо и студено помещение, е пълна трагедия, сравнен със ЗСХ.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-02-22 в 07:32.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #1134

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    но Модито го забърса, без да се светне, че може да отдели плявата от .....
    Кой загуби?
    Ще продължа да трия безсмислените мнения на вечно пишещите едно и също....Нищо лично, но почнахте да взимате пример от постоянно присъстващите във всяка тема....
    Kasap, ccankov73 и Mig82 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1135

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ще продължа да трия безсмислените мнения на вечно пишещите едно и също....Нищо лично, но почнахте да взимате пример от постоянно присъстващите във всяка тема....
    Трий, това ти е работата- да отсяваш. ..............пък и щом смяташ, че съм водещ в тая глъч!
    Лично, няма от кого да вземам пример, най малко от хора без работа и с някакви особени проблеми. Достатъчно е да се завъртиш в Гооглето, та да разбереш.
    Явно форумите не са просто библиотека, а и място за изразходване на негативна енергия, най вече от постоянно присъстващите, които чули, че МХИтата работели някак, конкретно в тази "аудитория".

    Споменах нещо, което би било полезно, по темата, което забелязах миналият ден. Дано някой е хванал нещо!
    Вчера, във варненско, имаше проблеми с електрическата енергия, за няколко часа. Първото прекъсване бе за около секунда.
    Минимум три прекъсвания, като имаше информация за симптоми на ниско напрежение.
    За съжаление, бях на работа, поради което наблюдавах нещата индиректно.
    Според мен, Михо е реагирал адекватно.
    rosswen одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #1136

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    че МХИтата работели някак, конкретно в тази "аудитория"..
    Ами работя си без проблем... само на пишещите тук явно не работят....Явно е фикс идея да се търси под вола теле...
    Kasap, peter`s, rosswen и 3 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1137

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Петре, сега си представи въпросния 20ZSX, в къща или някой по-студен апартамент, в стая над 15-16м2. Все още ли би твърдял горното? Като всичко, което си описал, ще отсъства. Твърдя го на база факти. Имам приятел с два 20ZSX-W, в спални в къща, по 15м2х2.7м височина. Той обича топло и ги държи на 24гр. При него изобщо не изключват и няма нищо от това, което си описал. След като определени пишещи във форума намесиха и Перферата, ще споделя, че преди това на мястото на ЗсХ имаше 20ZS-W и 20FTXM-M Perfera, като на господин Мимоджев. Дайкина го изтрая точно 2 седмици, като казва, че от ZS е много по-доволен, а спрямо ZSX няма база за сравнение. Дайкинчето за топли и малки стайчета може да е по-добро, но стане ли въпрос за истинско топлене, в по-голямо и студено помещение, е пълна трагедия, сравнен със ЗСХ.



    Роска имам усещането, че препокриваме поне 50% от нещата но си говорим на различен език. Казал съм, че не си струва парите 7-цата заради софта и клапата, заради софта се получава и проблем с дефростите по брой он-офф.

    Но и ти трябва да се съгласиш с мен че това не е климатик от ниския или среден клас, от което следва и по качествена сглобка включваща хардуер и софтуер който определя алгоритъма. Тук мисля,че поне двамата сме на едно мнение.

    Преди бях дал пример с Панасоника и минимума след излизане от офф ако изобщо излиза тъй като пада до около 90-100 вата при едни същи външни условия с диаманта. Опитах се да опиша начина на работа, пиша накратко за да не е офф топик. Панасоника ако излезе от офф достига около 270 вата за 28-ца при равни на мхи-то условия и то за много кратко от сорта на 2-3 минути (в 37м2)след което пада до около 90-100 вата и така няколко пъти след което преценя дали да излезе офф за 30-90 секунди, не съм ги засичал точно.
    Сега малко не е правилно да сравняваме 28-ца с 20-ка. Но след 20 и кусур страници писаници се опитвам да обясна, че не е нормално поне според мене 7-ца(20-ка) да достига до 650 вата и да е там близо 180 секунди(от тръгване до падене на 150 вата около 240 секунди) при външна температура от 10 градуса. Хардуерно е 60-ка но софтуерно си е 20-ка,без значение дали е в 12м2 или 25м2. На този прицнип който се приема ако минимума беше 1000 вата то трябва да се слага само в стаи с големина не по малко от 25м2 щото иначе ще е като конвекционалка но не повече от 25м2 щото нали....в една истинска зима....

    Другото което повтарям няколко пъти, и което за мен не е плюс е климатика преди да излезе в ОФФ вдига оборотите на турбината и разхода около 320-340 вата(от 150вата), след което цикъла след офф се повтаря след 3 минути.

    Друго което се опитвам да засича но не претендирам за точност е, че ако климатика има да догонва да речем половин-един градус не го прави с 50-100 вата горница а се форсира повече от необходимото, примерно ако мърка с 150 вата и усети малка разлика е нормално да вдигне до 170-200 вата а не форсаж до 400-450 вата па макар и за малко,това специално в по студените периоди съм го наблюдавал как от 276(разход по минимум) вата катери до 640-670 вата до достигане и после му е трудно да падне под небходимито тъй като си има минимум зависещ от външна температура.

    Все пак това са мои наблюдения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    54
    #1138

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здрасти,спрял съм се на Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond (затова не пиша в Избор на климатизатор) но не зная 12 или 18 ще ми върши работа, основно за отопление на около 30-35 кв.м. Изолацията е 8 см. неопор, голямото помещение тавана е с вата малкото няма. Сега ползвам един DAIKIN FTX35J2 но несмогва зо двете помещения.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    peter`s одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #1139

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond
    peter`s, лисо и rosswen харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1140

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Къде ще го навреш това 12 (18) МХИ?
    После ще пишеш, пак в тая тема, с негативни изблици.
    На мястото на Дайкина ли?
    лисо одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 116 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе