Страница 66 от 116 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #976

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    за мен адекватна работа е влизане в офф до падане на температурата след което да тръгне с по нисък разход до преценяване на необходимия разход за постигане на целите.
    Е объркал си марката бе човек. И вече съм сигурен, че нищо не си чел преди да я купиш.
    100% от МХИ-тата работят като твоя в малки стаи. Аз за това мисля да слагам 20-ка в 21м2.
    Ти си си направил Харакири още като си си помислил да го монтираш в тази малка стая.
    Не го ли продаваш?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #977

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е объркал си марката бе човек. И вече съм сигурен, че нищо не си чел преди да я купиш.
    100% от МХИ-тата работят като твоя в малки стаи. Аз за това мисля да слагам 20-ка в 21м2.
    Ти си си направил Харакири още като си си помислил да го монтираш в тази малка стая.
    Не го ли продаваш?
    Взимай тая 20-ка, ще заспи в 21м2. А той може да вземе един Дайкин като твоя или Дайсейкай 6.5.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #978

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тук какво е написано - годишна консумация на ел. енергия 754kWh, за колко часа - за 4910часа.
    754:4910=0.153 ...... още по проект си е конвенционалка.
    Screenshot_20220102-134921_Drive.jpg

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #979

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Стига си обиждал машините, конвенционалки били. Изобщо нямаш представа колко приятно и незабележимо могат да работят, ако са правилно подбрани. То майтап, майтап, ама наистина прекаляваш често, често.
    Mig82 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #980

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    С това "правилно подбиране" ... не знам какво да кажа. Направил някой 18-ка/20-ка с по 40кг външно ограничил го софтуерно на охлаждане за да залепи лепенка 7-ца и после "правилно оразмерен", " подходящо подбран".
    Тази 7-ца като се сложи в 30км.м. за да се "разгърне", дали ще може да ги охлади. А ако са юг/запад.
    Иначе прекалявал съм, тази горната картинка аз съм я съчинил.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #981

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    140W минимум на отопление и 100-тина на охлаждане типично за 18-ка ли го наричаш? Аз съм сигурен, че в на майка ми 40-те м3 тази 20-ка няма да офф-ва, на задание 23гр.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #982

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Темата, както и другата, се превръща в чат между няколко човека?!

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #983

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Темата, както и другата, се превръща в чат между няколко човека?!

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Винаги през определен период от време в климатичните теми се образува групичка от хора, които си запълват времето да си чатят в няколко от тях. В един момент се разпадат, след като или на част им омръзне или на модераторите им втръсне. Чатенето спира за някой друг месец, докато се появи следващата група от "запалени" собственици с мераци за ниво "специалисти" и "измервачи", които отново почват нескончаеми "разговори" в няколко теми. Някакъв периодично повтарящ се парадокс на климатичните теми.
    Този пост е редактиран от VanDan; 03-01-22 в 10:18.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #984

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond



    Не мога да отрека или потвърдя слагането на фибранче но за един час нещата са по стабилни, температурата над климатика е 25 градуса а ДУ е настроено на 23 градуса и вент на 3 и навън пече слънце и го напича, пада до 150 вата после качва до 250 вата и варира общо взето, следя го да не направи топъл джоб над климатика и да излезе в офф. На 3-та скорост в момента с разход 230-250 вата едвам улавям шум от турбината, все едно е смъкнал автоматично на първа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #985

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    peter`s , има си тема за реална консумация на климатизатор. Ще помоля следващите подобни постове да бъдат формулирани там.
    peter`s одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #986

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Смъква автоматично, защото с тази температура на потока и по-силно духане, може да хванеш менингит. На някои това поведение не им допада, но за мен това е добро решение, защото се избягва студена струя, в режим отопление. Не знам какво е изложението на външното ти тяло, но според мен датчика го напича слънце и ти се вдига минимума, за това не слиза под 320W.
    За проверка, може да сложиш един термометър със сонда, струват няколко лева, до датчика за външна температура, да видиш какво ще покаже.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #987

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    peter`s , има си тема за реална консумация на климатизатор. Ще помоля следващите подобни постове да бъдат формулирани там.
    Сашо разбирам те и наполовина си прав, визирам че се опитвам да вкарам климатика в режим 12м2, и че може да слезне но е необходима евентуална интервенция, иначе реалния разход не ме интересува, интересува ме да не излиза в офф през 10-15мин.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #988

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Изкорми ли го или от самосебе си се оттъкна.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #989

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Миланов прочети пост 984 из детйли, вече е 26 градуса над климатика и работи стабилно без офф с 230-240 вата на 23/3. Нека кажем че му погледнах вътрешното и външното тяло отблизо и духнах тук таме праха.

    Рос гледах ги и ако ми изпадне ще взема 2-3 бройки да имам. Климатика гледа повече на изтог и по малко на юг- може би 70 на 30, след издухването на праха е много по стабилен в работата и започна да слиза като ватове без да изключва, или поне е така последните 2 часа горе долу. Само това като пост не ти разбрах от преди, нещо обясняваше за интерпретация на външния датчик при определени външни температури.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #990

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Просто когато не слиза под 320 W погледни колко градуса отчита термометъра със сондата. Ако показва от 11гр. нагоре, да не се чудиш, най-вероятно си е вдигнал минимума и за това не слиза по-надолу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 116 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе