Страница 93 от 116 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1381

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не бъди сигурен за връщането. Това,което си написал,че всяка стока може да се върне в рамките на 30 дни, просто не е вярно. Колегите с право ти казаха гледай да се разбереш човешки с хората, а не тръгвай с рогата. Нито една гаранция не покрива токови удари,ако изрично нямаш застраховка за такива!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1382

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    нямаш право да го върнеш ,успокой се .. освен това форума няма да ти реши проблемите ,ако ще и 10 пъти да напишеш едно и също ( вече си го написал 6-7 пъти ,остават ти 3 пъти пробвай - " форсира се на макс и спира .. " и т.н. )

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1383

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Много ми е съмнителна цялата работа, имаш 2 климатика, а пък само единия е засегнат от токов удар, отделно още от времето на моите първи климатици MHI **ZG-S, от 2007 г. вкл. и сегашните серии на MHI, всички имат фабрични защити.

    От сервизното:
    Safety equipments:
    Compressor overheat protection, Overcurrent protection,
    Frost protection, Serial signal error protection, Indoor fan motor error protection,
    Heating overload protection( High pressure control ), Cooling overload protection

    Ако му е "изпържен мозъка", според мен би трябвало изобщо да не тръгне и да даде грешка.През годините и аз съм засичал премигване на тока, по време на работа на климатика.Компресора спира, вдига клапи, след 3 минути пак си тръгва в избрания режим, без да пипам нищо.
    Ако е имало токов удар, както предполагаш и живееш в блок, можеш да питаш съседите си, дали имат проблеми с някой уред в къщи.Отделно, при токов удар горят всички ел. уреди с електроника -печки, хладилници, TV......А ти имаш проблем само с един климатик.
    Дано се развият благополучно нещата!
    Този пост е редактиран от Palev; 23-11-22 в 11:23.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1384

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не казвам че съм сигурен на 100% дали е от спирането на тока просто тогава се появи проблема и да нищо друго нямам засегнато,ако е имало токов удар,35-цата си работи както трябва да работи.И каква е призината да не мога да го изключа от копчето което е на вътрешното тяло?

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1385

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Прецакала му се е от части електрониката.
    Не управлява компресора, дъни го на макс и изключва по температурен датчик на топлообменника. Прегрява демек. За това ти изключва няколко пъти преди да достигне заданието.
    Викай си сервиза. Ще му сменят платката и ще се оправи.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1386

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    ай на бас ,че "нищо му няма"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1387

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Прецакала му се е от части електрониката.
    Не управлява компресора, дъни го на макс и изключва по температурен датчик на топлообменника. Прегрява демек. За това ти изключва няколко пъти преди да достигне заданието.
    Викай си сервиза. Ще му сменят платката и ще се оправи.
    Блгодаря за адекватния отговор

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1388

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Бум, ще ти уважат гаранцията ама както и казаха другите не натъртвай, че е от токов удар. Не съм чел много назад но скоро ще разбереш и за техническите дефрости след 12-13 он-оффа между +3 и минус 3 с чиста пита. Климатика е с висок минимум особенно над 12-13 градуса и под минус 3. На охлаждане не си вдига клапата, можеха така да направят и на затопляне или поне да го има опционално. Моя сега работи на топло на 25-26 градуса и включен режим ЕКО и вентилатор-турбина на авто и като че ли звяря се пооправи. Е все още нямам врата та тези 37м2 допълнително му идват дюшеш. Все още няма много ниски температури навън и се справя с 50м2 като в спалнята(12м2) е 25-26гр а в хола 23-24 в зависимост колко колко време преди да седнем на масата е бил пуснат. Като спрем да мърдаме с жената и екото бута 1-2 градуса надолу. 93 изписани страници и пак не се разбра. Това е най добре направената конвенционалка с бонус наакан софтуер, солиден хардуер но софта не управлявава поне според мен правилно нещата. Минуси
    1. Високи минимуми(може би само от 3-7гр е добре минимума-ма на мен ми трябва добри минимуми от -20 до +35 градуса а не от 3-7)
    2 . Моторизираната клапа, значи може на охлаждане а не може на отопление про ин-офф. Другите клими го могат, това е върхувата им серия.
    3. Празните дефрости след он-офф между -3 и +3

    Все ми се върти конспиративната теория, че при поръчката са ги питали с какъв софт и екстри може да бъде сглобен но нашите вносители са поорязали нещата за да спестят някой лев. По навътре запознатите могат да пишат през колко херца са му стъпките и оттам да има по добро управлние на компресора и по добри минимуми, ако ще и с КОП2 да е за тези примирно 7-8 минути между ОН-ОФФ след което да цъкне примерно малко и да качи на 200-300 вата за 30-60 секунди и да свали пак на минимума си от 30-50 вата или да излезе в незабелязан ОФФ. Иначе на всички стана ясно че 60-ка работи нормално в 45м2, все пак минимумите са малко по големи от на 20-ка ама загубите на 45м2 дали са като на моите 12м2 които са изолирани. Рос да не го приема че за него съм писал. Та извода 20-ка в 20м2, 25-ца в 25м2, 35,50,60-ца в 35м2и нагоре според загубите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1389

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Главното ми при избора на климатици беше да са изключително тихи и що годе икономични,четох,гледах,слушах доста климатици и спокойно мога да кажа че по отношение на безшумност няма кой да го бие в ценовия си клас,първа и втора степен не се чуват,като хардуер са също много добре със големи топлообменици както на външното,така и на вътрешното със голям компресор,като софтуер не мога да кажа ползвам ги по малко от месец но докато не се появи проблема при 25-цата който е сложен в спалнята която е 20кв работеше със часове преди да влезне във офф,тук е доста мъгливо и при температури около 0 не са правили дефрости,нито са правили дрефрости след офф.Нямам ватметър и нямам идея колко слизат и при каква температура колко вата харчат.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #1390

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Boooom , изключи климатика за по-дълго време, за 12-24 часа и прегледай за хлабави връзки на тази машина ,( контакт , щепсел , земя , ел. табло . връзки в климатика и дали е сфазиран) . При мен това оправи всички подобни проблеми ,

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1391

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Boooom , изключи климатика за по-дълго време, за 12-24 часа и прегледай за хлабави връзки на тази машина ,( контакт , щепсел , земя , ел. табло . връзки в климатика и дали е сфазиран) . При мен това оправи всички подобни проблеми ,
    Вързан е директно към мрежата като дойдат техниците ще им кажа да прегледат всички връзки и дали е сфазиран.При теб какви проблеми имаше?

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #1392

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Интересно какво е това сфазиране при монофазна машина?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1393

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Абе също ми е интересно изключване за 12ч. с какво помага?
    Вие тез кондензатори ги взехте за акумулатори по 180Аh.
    Айде малко по-сериозно!
    Кондензаторите се разреждат за примерно 10-20 секунди. Ако има нещо да изстива то.ще изстине за 10-20мин. Часове, кой процес продължава толкоз, че не се сещам?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #1394

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Абе също ми е интересно изключване за 12ч. с какво помага?
    Вие тез кондензатори ги взехте за акумулатори по 180Аh.
    Айде малко по-сериозно!
    Кондензаторите се разреждат за примерно 10-20 секунди. Ако има нещо да изстива то.ще изстине за 10-20мин. Часове, кой процес продължава толкоз, че не се сещам?
    Колегата Boooom е написал, че климатика му е вързан директно към мрежата, предполагам, че той го спира само от бутона на дистанционното, което означава че кондензаторите не му се разреждат. Добре ще е ако Booom "рестартира" климатика като спре тока захранващ климатика от предпазителя и му извади батериите от дистанционното за 20 минути.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 24-11-22 в 23:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1395

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Много интересна мода е да се вържат директно напоследък. Не ми е ясно какво се цели с тая тъпня?
    Ако се запали климатика, жената знае ли кой е бушона, ще се сети ли да го изключи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе