Страница 103 от 116 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1531

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нищо му няма. Точно така трябва да работи! Машината е с нисък минимум и е нормално да не изключва. Моят не беше изключвал сигурно 2-3 месеца. Точно за това е хладна и струята, работи на ниско натоварване.
    Само един съвет. Този модел има съвършено Ауто на турбината. Ползвайте го! Какви са тия чертички? Настройте турбината на Ауто и се наслаждавайте.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1532

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Радвам се че и според вас е нормална работата му. Първия ден го бях оставил на ауто, но после го смених на втора степен. Може да си го върна пак на ауто щом препоръчвате. Бях забравил за спомена че в отопляваната площ в момента за която написах влиза и остъклената тераса, която е кухня и е доста студена особено пода, като вратата към нея е отворена само на 30% защото ако я отворя изцяло ще пречи на обдухването и ще духа в нея, а тя е почти под него.
    Да ми препоръчате марка, модел и от къде в София или онлайн да си поръчам хубав ватметър? Искам да мога да следя моментна консумация, време на работа и изразходваната енергия.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1533

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    хем си много доволен ,хем не достига зададената температура и духа хладно при тия външни температури трябва дори да подминава заданието ..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1534

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хем си много доволен ,хем не достига зададената температура и духа хладно при тия външни температури трябва дори да подминава заданието ..
    Е на 2-ра степен как да го достига бе, Алекси, в 53м2? Все пак е 25-ца, не 63-ка. Външни 4-8гр. не са пък кой знае колко високи. Все да се намираш в приказка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1535

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Това 9-ка ли е на Мицубиши? Ако е и топли 3 помещения, както аз съм разбрал на вент 2, то няма какво да се иска повече. Ако искаш 23, просто му задай 24 и ауто и ще се оправят нещата.

    Единствено само малко това небрежно поставяне на каналите ме дразни, но това се оправя.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1536

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Няма нужда дори да вдига заданието. Турбина Ауто и е пей сърце, както го посъветвах преди малко. Машината реагира моментално на промени.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1537

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Alexi, доволен съм от монтажа, защото беше малко по-спечифичен с прекарване на тръбите под кухнята. Изключвам дупките, които се получиха, защото никой няма как да знае какво е в стената. Също така смятам, че не си достига заданието е от голямата квадратура 53 м2 и обем 138 м3 който му се налага в момента да отоплява. Ако вече след поставяне на врата на хола и ограничаване само до 26 м2 и не достига задание ще се притеснявам.

    Gurcayy, да 9-ка е и в момента топли хол 21 м2, кухня на тераса 5 м2, коридор 9 м2, спалня 13 м2, баня 3 м2 като няма врати м/у хола и коридора и спалнята и коридора.
    ето скица за да се ориентираш
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1538

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    при това разположение съм учуден че изобщо топли нещо ,евала на машинката .. монтажниците може да си доволен от тях но като им гледам кабелните канали и дупките бих ги изгонил може би на 15тата минута някъде .. избора на място на вътрешното тяло техен ли е

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1539

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Избора на вътрешното тяло не е техен, просто само там можеше да се постави. И на мен ми се искаше да е на отсрещната стена, но уви нямаше как. Каналите са добре с изключение на този който е до вътрешното там можеше повече да се постараят да прилепва по хубаво към самото тяло. Иначе за дупките се получи така, защото разстояните на стената от вратата до стената вътре в хола и на терасата е различно. Първо щяхме да дупчим право за да излезем в ъгъла на терасата но ударихме на две арматури една до друга дебели колкото кутрето ми. После решихме да дупчим от терасата към стаята под ъгъл с риск къде ли ще излезем, но за късмет излезе до ъгъла в стаята. Дупката на терасата която не я скива канала е пак защото плътно до ъгъла имаше арматура.
    Това са бели кахъри с дупките и каналите, ще си ги оправя. Важното е машинката да работи както се очаква от нея и реално за това да съм спокоен. Все пак имам намерения понатам да сложа един и в спалнята и да помага за тази цялата площ.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1540

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    вътрешното тяло при желание и умения може да се сложи на произволно място в стаята

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #1541

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Човече, надявам се, че съзнаваш колко е невъзможно да стоплиш всичко това равномерно с каквато и да е една на брой машина.Ако постигнеш поне частичен успех с постигането на тази цел мисля, че всички критици на модела ще трябва да замълчат занапред.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1542

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    вътрешното тяло при желание и умения може да се сложи на произволно място в стаята
    Да възможно е но преди да е направен ремонт, а не след както при мен и да минават тръби и канали по стените и кухненските шкафове, просто не ме устройва.

    HRS9, естествено, че съм наясно, че с една машина не може да се топли, дори не съм си и мечтал за това Не случайно споменах, че в бъдеще ще има още една машина в спалнята, а в още по-далечното бъдеще и в малката стая, която в момента не се отоплява с нищо.
    HRS9 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1543

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Едва ли някой си мисли, че климатика /колкото и да е добър/ може да стопли апартамент с това разположение, да са живи и здрави комшиите, че ако беше етаж от къща, друга песен щеше да се пее Иначе и мен ме изумява избора на място за климатика !
    mimojef одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1544

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Щях да ти предложа да му затвориш вратата за да видиш, че температурата в другите помещения няма да се промени. Ама се сетих, че нямаш врати
    Мисълта ми е, че в момента климатика поддържа температурата в стаята която и без това е около заданието. Духа хладно щото вероятно консумира около 150 вата. Разбира се може да има и някакъв проблем, но си трябва ватметър
    Както каза предния колега. Да са живи и здрави комшиите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1545
    Температурите не са толкова благодарение на комшиите, защото и преди да се сложи климатика живеех там и знам какви температури са били преди с до 5 градуса надолу. Апартамент няма как да се сравнява с къща че да пея друга песен. Всичко си е строго индивидуално и примера ви е неуместен. И ако имах врати бъдете сигурни че температурата в другите стаи нямаше да се запази тази. Вътрешното можеше да бъде поставено само там колкото и на мен да не ми се искаше да е там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: Вчера, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе