Страница 94 от 116 ПърваПърва ... 44849293949596104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1396

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Той запали ли се климатика е по-добре да знае къде е пожарогасителят(ако го има) и как се ползва, а не кой бушон да изключва, той за това е и бушон, а не горивопровод.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1397

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Колегата Boooom е написал, че климатика му е вързан директно към мрежата, предполагам, че той го спира само от бутона на дистанционното, което означава че кондензаторите не му се разреждат. Добре ще е ако Booom "рестартира" климатика като спре тока захранващ климатика от предпазителя и му извади батериите от дистанционното за 20 минути.
    Спирам го от бушона то от дистанционото няма смисъл.

    - - - - - - - - - -

    Така днеска климатика тръгна да работи както преди да се ошашави но съм викнал техниците да го видят,няма идея кви са тези аномалий и защо не мога да го изключа от тъпия бутон на вътрешното тяло.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1398

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    “Оправи” се след бушона или просто захладня?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1399

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    “Оправи” се след бушона или просто захладня?
    Не знам дали е от бушона няколко пъти го изключвах от там,ами не е захладняло 9 градуса е и предните вечери беше толкова

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,289
    #1400

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Много интересна мода е да се вържат директно напоследък. Не ми е ясно какво се цели с тая тъпня?
    Ако се запали климатика, жената знае ли кой е бушона, ще се сети ли да го изключи?
    Мм..да всякакви моди изникват напоследък.
    Инък си прескачаме Галошите у коридоУ ама кабела на климатика ни разваля ФъншуитУ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1401

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Кабелите се вкопават и долу се слага един хубав ключ 16А, все пак за да може да се изключва в преходните месеци или при някоя буря и токови удари.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1402

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Много интересна мода е да се вържат директно напоследък. Не ми е ясно какво се цели с тая тъпня?
    Ако се запали климатика, жената знае ли кой е бушона, ще се сети ли да го изключи?
    Да бе, чувал съм, че през ден се пали някой климатик ! То понеже всяка жена знае кой е бушона на фурната /щото там няма щепсел/ , та да го изключи ако вземе че тя пламне ! Естествено че, всеки които има тази възможност, залага кабел /вкопан/ към отделен предпазител за климатика, контакти на стената, допълнителни кабели и ключове....само при постфактум монтажи, когато нямаш избор !

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1403

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    очаквай като се стопли пак да се "бъгне електрониката"

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1404

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    очаквай като се стопли пак да се "бъгне електрониката"
    По твоята логика, тогава защо другия му ЗСХ не се бъгва, като дори е по-голям?? Ако бяха и двата, разбирам. Правиш разказ по картинка, за пореден път. Тия покачвания дори при 35-цата изобщо не водят до дискомфорт и аномалии, каквито той споменава. При 50 и 60 вече работите са по-сериозни и наистина идва прекалено покачването над +17гр. Покачването на +13 дори при 60-ката не е натрапчиво.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-11-22 в 19:43.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #1405

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Бях питал за изложението, но сега искам да попитам има ли попадане на директна слънчева светлина върху вътрешното тяло? Както знаем, сега слънцето е ниско и ако тялото е близо до прозорец и е огрявано, то температурата при него в съвсем различна от тази на стаята и да е причина да се шашка в по- топло време.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    78
    #1406

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Бях питал за изложението, но сега искам да попитам има ли попадане на директна слънчева светлина върху вътрешното тяло? Както знаем, сега слънцето е ниско и ако тялото е близо до прозорец и е огрявано, то температурата при него в съвсем различна от тази на стаята и да е причина да се шашка в по- топло време.
    Близо е до прозорец но не може да попадне директна светлина върху вътрешното тяло

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    14
    #1407

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тия дни ще идват да ми монтират mitsubishi heavy industries diamond srk63zr-w/ src63zr-w . Помещението 40 квадрата на 3 метра височина в къща с много прозорци и вътрешна изолация. Според фирмата която дойде на огледа този климатик е подходящ за това помещение. Притеснява ме само да не духа прекалено много и да е некомфортно. Цената му е добра. Като цяло нищо не знам за модела освен характеристиките описани в интернет. Дали според вас е добра покупка. 3400лв с монтажа

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1408

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Модела може да има както сила въздушна струя, така и обратното - да работи комфортно. Скоро сменихме нокрия 18-ка, която дразнеше със силното "духане" обитателите в едни офис. Доста по малък като площ от Вашето помещение. В момента с тази машина нямат грижи и са доволни от комфорта който им доставя.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #1409

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За сега определено мога да потвърдя по-високата ефективност при ниско натоварване на 35ZSX-W, спрямо 60ZSX-S. При нас от около 2-3 седмици се задържа по-хладно време, така че стените вече са поизстинали. При външни температури около 8гр, облачно време, 35-цата крета на 140-150W и поддържа около 24гр. При същитр условия, 60-ката работеше на 190-220W, поддържайки същата температура. Мога да правя и пряко сравнение преди покачването на минимумите при +4. 35-цата бачка на 170-280W, докато 60-ката консумираше в подобни условия 250-360W. След покачването на минимумите 60-ката започваше да бачка он/офф и разликата в консумациите става още по-голяма. Ще видим, ако застудее повечко какво ще е положението. Онези вечери стига до 0гр., като разхода варираше 240-350W. От към тишина 35-цата е също едни гърди напред, не че от 60-ката можеше да се иска повече. Работи си на Low, при зададено Ауто, което са 28dB. Както знаете, машините се славят с голям дебит и ниски нива на шум.
    П.п. След всичко това, искам да уточня за пореден път. Тези машини искат големи обеми, високи загуби или високо задание, за да работят оптимално. Имайте в предвид, че въпросната 35-ца работи в студен апартамент, без топлещи съседи, 45м2/115м3., а 20/25ZSX-W са със същите минимуми и хардуер. Определено съм възхитен от ефективността и тишината на машината.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-11-22 в 09:55.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1410

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нещата при мен се промениха коренно след смяна към режим ЕКО и Авто. Сега си отоплявам 50м2 точно както аз си исках. В стаята е 24-24,5 градуса при настроени 24 а в хола 22-23 в зависимост от дните и дали е слънчево, предишните дни рупаше по 3-4кв на денонощие сега по 5-6 щото е мъгливо и паднаха температурите. През деня ми прави по 6-7 он-оффа но на висока температура вън 7-9 градуса и не изпълнява условието за дефрост. вечер и през нощта не е хващан да Офф-и. В голямата си част го виждам да работи с 153-285 вата. От 14.11.22 в 19.00 до днес 30.11.22 8.00 сутринта 66 киловата. От 4-5 дена не съм намалял зададената температура от 24 градуса. Преди това го намалях на 18 през деня че беше постоянно он-офф.Вертикалната клапа е в средно положение. Същата клапа стана някак си по шумна с времето при он-офф. Взе да се усеща това биене на лагер на турбината когато е в режим Офф и върти съвсем леко, това го няма когато влезе в режим Он. За сега дефрост не съм правил.
    Този пост е редактиран от peter`s; 30-11-22 в 11:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: Вчера, 17:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе