Страница 83 от 116 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1231

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от sevdo2000 Виж публикацията
    Здравейте. Насочил съм се към SRK35 DIAMOND (12ска) за помещение 28 кв. (дневна), като евентуално ще е и с отворена врата понякога към коридор. Южно изложение, 10 см изолация и PVC дограма е помещението. От фирмата ми препоръчаха 9-ка. Така като чета, като кубици няма да е достатъчна тая 9-тка. Защо 12ската да не върши работа, малко ще е преизчислена, но пък 9тката е малка. На границата е тази моята квадратура. Помещението е 2,60 вис.
    9-ката (25) ще е предостатъчна.
    Този пост е редактиран от rosswen; 08-07-22 в 13:44.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1232

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Дори 7ца би вършила работа. Това е опит S Class да се продава като 180ка.
    Заложих на 7ца, бих го направил и при тези условия.
    При мен, с доста по лоша изолация, за 50м2 се грижат две 7ци, с повече от приличен разход, като едната е начален клас.
    rosswen одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1233

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Получавам запитвания на лични дали могат да шибнат 7-цата ЗСХ в 12м2, отговора е не. Бих казал,че климатика ще се чувства подходящ чак под минус 5. До тогава ще е като конвенционалка, особенно ако е добре изолирано помещение както е при мен. Рос го е писал в последствие, че м/у минус 3 и плюс 3 градуса климатика ще прави дефрости по брой ОН-ОФФ. Климатика си иска поне 18-20м2 стая тъй като е софтуерно скопена истинска 12-ка. Писано е пак клапата се вдига при ОФФ и отваря при ОН. Другото което мен не ме впечатлява е филтрите, доста едра шарка, винарка може да мине,хаха. Отварянето на вратите не помага много тъй като се променя постоянно дебита и температурата от другото помещение, особенно ако разликата е над 3 градуса, все едно че има да гони после изведнъж няма нужда от него и излиза в офф.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1234

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    то проблема не е че е с хардуер на 12ка ,даже с хардуер на 16ки има седмици ... просто софтуера му е куц за това не става за малки помещения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1235

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Софтуера трябва да се пипне малко. Щом в определени условия, дори 60-ката работи по-комфортно от масовите 7-ци/ 9-ки, значи хардуера позволява.
    zxc0 одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #1236

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте.След дълго четене на коментари и съвети от някой от съфорумниците.Реших да потърся съвет и тук.
    Апартамен,тухлен,с външна изолация,вата на тавана и алуминиева дограма.Разположение юг,изток,север.Апартаментите са по 2 на етаж и реално имам допир със съседа само една стена(5м западна).Спалнята е с 2 външни стени(юг-изток),южната е с открита тераса(общо 9 метра външни стени).Хола е с една външна(3.7м)другата е изток но там има закрит 8 метра балкон(10кв.м).Кухнята е с една северна стена външна(около2.5м)другата част от стената е закрит балкон.Детската и втората спалня са с по една външна южна(по 4 метра).Западните стени ги броя за вътрешни едната със съседа,другата е със стълбището.Регион Самоков.Тежки и снежни зими.Минусови температури(-23 последната зима),минус 10-15 си е ежедневие за добро утро.Като цяло апартамента е топъл.Оставял съм го по цял ден без отопление(7-8 часа) при минусови външни температури и не е падала вътрешната температура по 20 градуса.
    Апартамента е 127кв височина на стаите 2,8,5см.5 стаи,коридор,мокро помещение,3 тераси(2 закрити една открита,ако има значение).
    кубатура:
    хол 75
    детска 65
    спалня 55
    кухня 50
    втора спалня 50
    коридор28
    Квадратура съответно:
    хол 27
    детска 23
    спалня 20
    кухня 18
    втора спалня 18
    коридор 10
    В крайна сметка се насочих към mitsubishi heavy diamond 5 броя.Ако може съвет какви да бъдат за съответните стаи.Ако може и съвет за покупка и монтаж от магазин от който сте доволни.
    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1237

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моя съвет е да заложите на един брой 35ZSX-W, един брой 20ZSX-W и три броя 20ZS-W.
    rosswen одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #1238

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Моя съвет е да заложите на един брой 35ZSX-W, един брой 20ZSX-W и три броя 20ZS-W.
    Благодаря за бързия съвет.От коментарите и съветите разбрах че сте много вещ в тази материя и очаквах да се включите,Ценя мнението ви,но имам 2 притеснения.
    Този 1 брой за 65 кубични метра достатъчен ли ще е 20ZSX-W?
    Този модел ще издържи ли на минус 20 и как ще се държи-20ZS-W
    Това ми е основното притеснение студения климат?

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    6
    #1239

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, какво мислите за 60ка zsx в свързани помещения от около 50-55м2 или около 140 м3, без изолация, пвц дограма троен стъклопакет, 3 външни стени, на 50 м от морето. Прикачам и схема за по нагледно. По стълбите нагоре има 2 спални и 2 м2 антре. 20220816_164820.jpg

    Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1240

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    По нашия край няма Хевита (специално ZS-W Premium 20, 25) налични никъде. Чакала се от месец някаква партида внос. Има ли някой информация относно това.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1241

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    VanDan, преди 2-3 седмици бях в офиса на моя "майстор" и видях десетина бройки 35ZS.Каза, че едвам се уредил да ги вземе.
    Явно са кът.

    Плодова душичке, помисли за поне две машини.С една в хола - нито кухнята ще стоплиш нито коридор/стълбище както си в къща, че и първи етаж.
    Оптималния вариант са три - ако искаш да ти е топъл и коридора/стълбище, като за кухня и стъбище може и да са нисък клас маркови машини.Така и за хола няма да ти трябва толкова мощен(но и духащ) климатик.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1242

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    60ката ще се справи повече от добре с квадратурата, само че мултисплит.
    rosswen одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    6
    #1243

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря за бързата реакция. За уточнение първия етаж е над гаражи, така че не съм съвсем на земята, а целта ми е кухнята и коридора/стълбище да бъдат с температура 20-22 гр., или друго казано да заменя печката на дърва, намираща се до вратата на коридор/хол с някоя яка машина, коята да темперира и останалите помещения. И досега споменатите кухня и коридор/стълбище не съм ги отоплявал самостоятелно, а с печката, като от коридора доста надухваше понякога и не съм го отоплявал в тези случаи. Отделно вечер се случва да го затварям, та да не се шуми нагоре към спалните, долу като има сериозно събиране или киновечер. Сега съм с нова входна врата, така че няма да има тези топлозагуби поне оттам. Горе спалните се отопляват самостоятелно/едната не се ползва все още/ и обръщат въздуха на антрето между тях.
    До към 7-10 гр. външна Т ползвам една Осака 12ка и не зъзнем, ама после вече сгъва и се пали ламята.
    Това което не мога да преценя до каква степен мога да заменя естествената конвекция и високата температура на печката с насоченото обдухване на климатика.


    Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Fruitysoul; 17-08-22 в 20:44.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #1244

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    По нашия край няма Хевита (специално ZS-W Premium 20, 25) налични никъде. Чакала се от месец някаква партида внос. Има ли някой информация относно това.
    Няма, предплащат се на 100% и се чакат. Който се е запасил има. Цените скачат с минути.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    34
    #1245

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Няма, предплащат се на 100% и се чакат. Който се е запасил има. Цените скачат с минути.
    Само с MHI ли е така или с други марки? Кои?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 116 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе