Страница 9 от 116 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #121

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Мойта 7-ца при влючване понякога развърта до 1300w.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #122

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Мойта 7-ца при влючване понякога развърта до 1300w.
    Ставаше въпрос за дефроста. Като цяло ZSX не се напъват излишно, ако няма голяма нужда. Може и заради по-големите дебити и COP да е. Щом 60-ката ми имаше да гони близо 3гр., след като спря тока за 4 часа, на външна +5, развъртя само до 1500W и задържа на 1300-1400W, то какво остава за 35-цата. Качи турбината до последна степен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #123

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте

    В хол-а имам 20 zsx-w на което се радвам от преди лятото и сега е време вече да сменим на топло. Питам за съвет как да го настроя най оптимално ... както за машинката така и за нас. В момента в стаята при 5 градуса външна температура си стои 20 градуса без климатик но последните дни взема да пада към 19 където вече не ни е комфортно. Хола се ползва сутрин за около час между 7:30 и 8:30 и вечер от 18 до към 23 часа. Като най комфортно забелязах че ни е при температура 23 градуса. Предполагам че толкова икономичен климатик не е оферта да се пуска само в тези 5-6 часа за ползване. Идеята ми е да го програмирам през седмичните дни през времето на ползване да си стои на 23 градуса но въпроса е каква програма да оставя през другото време за да не го спирам а потреблението да не е кой знае какво. Някакви идеи ?

    Второто нещо е снощи при температура навън около 3-4 градуса ... климатизатора "изпъшка" взе да пука да мести ламелите и няколко минути му мига лампата ... предполагам че това е defrost-a за който се говори. Предполагам не е страшно.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #124

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз процедирам така: като няма никой вкъщи (през деня) оставям климатиците на 20-21 градуса, а вечер 23-24 градуса. А за дефроста, снощи при мен на 4-5 часа си правиха по един, но беше -4 градуса със силен снеговалеж.
    Phoenix_1, LameHelper, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #125

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На мен лично не ми е комфортно (ако може да се говори за комфорт при отопление с климатици) ако намаля температурата докато няма никой с повече от 1 градус. Пробвал съм да ги оставям денем на 20 вечер на 23 ама не ми се нрави нещо. Раздухват се много, въздуха се усеща топъл а близо до стените е по хладно.
    И аз съм още в тестов период, но май ще мина на вариант 23С и дистанционното в чекмеджето.
    bobbyap, rosswen, ivan9494 и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #126

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    60ZSX да му сваля най-много градус за през нощта или докато съм на работа. Птимерно от 24 на 23гр. От миналата зима повече го държим на 23гр., защотона жената и става много топло, та не го пипам изобщо. Виж, за по-малка стая, 12-14м2, може да си позволиш да работи с някой градус надолу, докато те няма. Там бързо ще се случат нещата и няма да пречи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #127

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, да споделя опит с Панасониците ми, специално малкия - Z25: понеже е в малко и изолирано помещение - 13.5 м^2, сравнително бързо и лесно достига градуси в рамките на минути и изключва. Имам предвид - стените не изстиват особено много за няколко часа и дори да има да наваксва 1-2 градуса разлика - става бързо и не се усеща некомфортно. С помощта на RM mini 3, препоръчано от ccankov73, съм го настроил така:

    - сутрин в 07:30 задава 21.5 (поддържа 22.5 - 23.0 в помещението)
    - в 08:30 излизам за работа и задава 18.5 (така поддържа 19.5 - 20.0 в помещението), като така следи само да не стане некомфортно студено в по-студени дни
    - в 17:00 задава 21.5, достига ги бързо и започва да си цикли он-офф
    - в 18:00 се прибирам и температурата е 22.5 - 23.0, духа на мин. степен (QUIET)
    - в 22:00 задава 20.5 (поддържа 21.5 - 22.0)
    - в 23:30 задава 19.5 (поддържа 20.5 - 21.0)

    Духането винаги е QUIET, а при слабо обдухване не е от най-икономичните, вероятно. При този режим, за последните 48 часа (от понеделник в 08:00, до сряда в 08:30) е изхарчил 4.7 киловатчаса, с ватметър от Щайнбергер. Ако не забравя, утре и вдругиден ще го засека колко харчи за 24 часа по този начин, и после - в режим на постоянно 21.5 градуса за 24 часа. Предполагам, че по първия начин ще изхаби по-малко, защото ще му се съберат над 16 часа на ден с по-ниско задание.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 04-12-19 в 16:58.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #128

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    С помощта на RM mini 3, препоръчано от bobivg, съм го настроил така:
    ????? Цанков.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #129

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да де, така съм написал :D

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #130

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Оставил съм ги на 23 градуса и не се пипат. Само когато се чистят филтри или се пуска прахосмукачка се гасят.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #131

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Един въпрос към притежателите на Diamond модела : при OFF има ли движение на клапите в някакво положение ? При Панасониците , които досега съм имал , просто турбинката спира или минава в съвсем бавни обороти , но няма никакво движение на клапите. Как и при MHI ? И зависи ли в какъв режим е машината: AUTO или друга степен на вентилатора? И друг въпрос: Помни ли зададено разполажение на клапите при изключване и последващо включване?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #132

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При офф вдига клапите в хоризонтално положение, без да ги затваря. При пускане помни положение и настройки.
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    18
    #133

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Както бях писал малко по горе за дискомфорта при дефроста. Сега го хванах да прави и му ударих една снимка. Вярно е че в Свищов в момента е -3 със доста добра мъгла ама и вътре направо си става хладно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #134

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А поглеждал ли сте външното преди дефрост?
    Моето изглежда ето така.

    Явно има доста добър ефект от прорезите, които направих. Като се вдигнат поне малко мъглите (предполагам, че в Свищов е като в Оряхово), ще забравите за дефростите.

    Положението е сериозно около Дунав, защото мъглите не са се вдигали вече 5 денонощия, а температурите са отрицателни. Радвайте се, че машините топлят доста и размразяват доста по-рядко, спрямо повечето. Просто условията са ужасни за климатиците. Под -10 виждат много по-малко зор и може да не дефростват с дни, когато падне влажността.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-12-19 в 23:04.
    Phoenix_1 и Jack Krauser харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #135

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вдигни капака, махни филтрите и ще видиш скреж по ламелките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 116 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе